Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Szybka „warszawka” już bez... prawka


Tylko wczoraj szczycieńscy policjanci odebrali dwojgu kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Oba „trafienia” były na ternie gminy Rozogi. Prawa jazdy „pozbyli się” 34-letnia kobieta z Warszawy i 42-letni mężczyzna z Warszawy. Dodatkowo otrzymali po 500 zł mandatu i po 10 punktów karnych.Wczoraj (17 kwietnia) przed południem w Dąbrowach (gmina Rozogi) szczycieńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który przekroczył w obszarze zabudowanym dozwoloną prędkość jazdy o 52 km/h. Autem kierował 34-latka – mieszkanka Warszawy, która siedziała za kierownicą samochodu Marki Mercedes Benz. Pędziła z prędkością 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie dokument prawa jazdy.


Reklama

 

Tego samego dnia, po godzinie 19:00, w Rozogach, na ulicy Warszawskiej funkcjonariusze szczycieńskiej jednostki również zatrzymali kierowcę samochodu Marki Mitshubishi, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 102 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 52 km/h. 42-letniemu mieszkańcowi Warszawy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Reklama

 

- Na kierujących funkcjonariusze nałożyli mandaty karne kredytowane w wysokości po 500 zł i dodatkowo na ich „konto” wpłynie także po 10 pkt. - dodaje Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.Komentarze do artykułu

Mg

To może krawaciaże? :) A tak na serio, to patrząc na przyjezdnych że stolicy, to jednak procentowo to oni przeważają w negatywnych statystykach na drogach. Konczą się warszawskie korki i kończy się wyobraźnia takich kierowców. Sam byłem wczoraj świadkiem jak Pan na tablicach WZ miał wolny parking pod Lidlem ale wolał stanąć przed samym wejściem, w miejscu niedozwolonych. Będąc mieszkańcem Szczytna, przepraszam - prowincji, powinienem zadzwonić na Policję. No ale przeciez to jest Pan z warszafki, więc mi nie wypada. Łamie chłop prawo, no ale to Pan ze stolicy, znaczy się lepszy (a mi kompleksy nie pozwalają) ;D

Tomasz

„Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy

Napisz

Reklama


Komentarze

 • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
  Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
  Autor: Atom
  2020-01-23 13:47:47
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
  Autor: normalny
  2020-01-23 13:08:37
 • Koperta czy dobre słowo?
  Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
  Autor: h
  2020-01-23 12:36:37
 • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
  Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
  Autor: Rodzic
  2020-01-23 11:35:08
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
  Autor: mieszkaniec
  2020-01-23 08:26:43
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
  Autor: Do A
  2020-01-23 07:25:18
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
  Autor: Podpowiadacz
  2020-01-23 00:25:26
 • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
  I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
  Autor: Hello
  2020-01-22 21:30:44
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12

Reklama