Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Szwagier do szwagra: Pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy...


„Ty pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy”! – powiedział szwagier do szwagra. Ruszyli w drogę. Jeden oplem vectrą, drugi oplem astrą. Obaj wpadli w ręce policji w Dąbrowach. I obaj byli solidnie... upojeni alkoholemW czwartek, 4 czerwca policjanci szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Rozogi. Około godziny 19:00 w Dąbrowach, ich uwagę zwróciły dwa nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy.

 

- Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że styl jazdy kierującego oplem vectrą i jadącego bezpośrednio za nim kierowcy opla astry, „pozostawiał wiele do życzenia” - mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Oba auta zatrzymano do kontroli drogowej.

 

Okazało się, że za kierownicą vectry siedział 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, w trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi stwierdzili brak uprawnień do kierowania pojazdami.


Reklama

 

Za „kółkiem” astry siedział 46-latek, również mieszkaniec gminy Rozogi. Ten zaś poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 3 promile. 46-latek również nie posiadał uprawnień, gdyż prawomocnym wyrokiem sądowym zostały mu one odebrane.

 

- Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyznami ustalili, że są oni szwagrami. Zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod warunkiem, że „pierwszy pojedzie ten trzeźwiejszy” - tłumaczy policjantka.

 

 

Obaj panowie niebawem staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a 47-latkowi za prowadzanie samochodu, pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu sądowego, dodatkowo kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Osa

Przemytnik czy złodziej krąży tam bez tablic rejestracyjnych po tej drodze.

Komar

Co trzeci jeździ tam po kilku piwkach albo rowerem albo samochodem.

Mucha

Jurgi gm.Pasym jeździ ciągnikiem bez uprawnień po wsi i pijany.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama