Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Szwagier do szwagra: Pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy...


„Ty pojedziesz pierwszy, bo jesteś trzeźwiejszy”! – powiedział szwagier do szwagra. Ruszyli w drogę. Jeden oplem vectrą, drugi oplem astrą. Obaj wpadli w ręce policji w Dąbrowach. I obaj byli solidnie... upojeni alkoholem



W czwartek, 4 czerwca policjanci szczycieńskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie gminy Rozogi. Około godziny 19:00 w Dąbrowach, ich uwagę zwróciły dwa nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy.

 

- Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że styl jazdy kierującego oplem vectrą i jadącego bezpośrednio za nim kierowcy opla astry, „pozostawiał wiele do życzenia” - mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Oba auta zatrzymano do kontroli drogowej.

 

Okazało się, że za kierownicą vectry siedział 47-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mężczyzna przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto, w trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych, mundurowi stwierdzili brak uprawnień do kierowania pojazdami.


Reklama

 

Za „kółkiem” astry siedział 46-latek, również mieszkaniec gminy Rozogi. Ten zaś poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” blisko 3 promile. 46-latek również nie posiadał uprawnień, gdyż prawomocnym wyrokiem sądowym zostały mu one odebrane.

 

- Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyznami ustalili, że są oni szwagrami. Zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod warunkiem, że „pierwszy pojedzie ten trzeźwiejszy” - tłumaczy policjantka.

 

 

Obaj panowie niebawem staną przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, a 47-latkowi za prowadzanie samochodu, pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu sądowego, dodatkowo kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Reklama

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu



Komentarze do artykułu

Osa

Przemytnik czy złodziej krąży tam bez tablic rejestracyjnych po tej drodze.

Komar

Co trzeci jeździ tam po kilku piwkach albo rowerem albo samochodem.

Mucha

Jurgi gm.Pasym jeździ ciągnikiem bez uprawnień po wsi i pijany.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Rybne trofea z Domowego
    A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

    Bajki wędkarzy.


    2020-07-09 10:29:52
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

    Dźwiersztyny mają głos!


    2020-07-09 10:23:55
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

    Donder


    2020-07-09 05:27:41
  • Czujne kamery i burmistrz
    Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

    ika


    2020-07-08 23:46:11
  • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
    Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

    ika


    2020-07-08 23:38:09
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

    Paweł Krassowski


    2020-07-08 18:40:05
  • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
    Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

    Stefek Burczymucha


    2020-07-08 17:45:54
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

    k.arzyna


    2020-07-08 17:20:41
  • Kamery popilnują Dźwierzut
    To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

    Do pana alo


    2020-07-08 16:58:23
  • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
    Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

    Do K.arzyna i mol.


    2020-07-08 15:07:40