Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Szkołę „podzielili” pomiędzy wieś i strażaków


Nie jednomyślnie, ale radni gminy Dźwierzuty podjęli uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Linowie. Tylko radny Andrzej Lorkowski był przeciwny tej decyzji. Z kolei Anna Lorenz i Kamil Osojca wstrzymali się od głosu. Budynek szkoły stanie się świetlicą wiejską, a stara świetlica trafi w ręce strażaków.Oficjalnie szkoła w Linowie przestanie istnieć 31 sierpnia. Uczniowie będą mogli kontynuować naukę w placówkach w Dźwierzutach bądź Orzynach. Część nauczycieli tam pracujących będzie musiała pożegnać się z pracą, bo tylko dwójce zaproponowano zatrudnienie w innych placówkach na terenie gminy.


Reklama

 

Muzeum do szkoły

Majątek szkoły przejmie Szkoła Podstawowa w Orzynach.

 

- Ale nie sam budynek, jedynie wyposażenie – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Budynek zostanie przeznaczony na cele sołectwa. Swoje miejsce znajdzie tam świetlica wiejska. Będzie to centrum spotkań dla prężnie działającego koła gospodyń wiejskich z sołtys Bogumiłą Tabaką na czele – dodaje sekretarz Trusewicz.

 

Niewykluczone, że przeniesione zostanie tam też muzeum regionalne z Sąpłat.

Reklama

 

- Wiemy, że pani, która opiekuje się tym obiektem, nie ma już na to siły, więc być może właśnie Linowo zajmie się tym muzeum – mówi Barbara Trusewicz.

 

Strażacy pójdą do świetlicy

W budynku szkoły powstanie też Izba Pamięci o Szkole Podstawowej w Linowie, takie są przynajmniej pomysły.

 

- Fajnie byłby tak upamiętnić działalność tej placówki – mówi Trusewicz. - Mogłyby się tam znaleźć stare fotografie, kroniki. W budynku zostawimy też bibliotekę szkolną. Wiemy, że jest to ważne dla mieszkańców.

 

Co zatem stanie się z aktualną świetlicą wiejską? - Trafi ona w ręce strażaków z miejscowej OSP – mówi sekretarz Trusewicz. - Strażacy będą mieli miejsce spotkań, ale też na przykład, gdzie trzymać łódź. Być może będzie trzeba ten obiekt tak przebudować, aby znaleźć miejsce na garaż.Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Szkoły szkoda, jakości już nie....

Do janka

Bez przesady, jaka studnia bez dna? Przecież szkołę zlikwidowano by mieć więcej kasy w gminie. A że dowóz będzie kosztował, dzieciaki będą tłukły się w autobusach – kogo to obchodzi? W Świętajnie potrafili pójść poszli po rozum do głowy i szkoły w Kolonii i Jerutkach zostały. A tu? Ważne że wójtowa dopięła swego i dla swoich.

Benek

Dodam jeszcze że szkoda szkoły w Linowie, istniała przez tyle lat. Czytając ten tekst o likwidacji aż mnie zatkało, bo okazuje się,że za jej zamknięciem głosował też tamtejszy radny. Ludzie kogo wy wybraliście? Radny powinien wspierać swoich wyborców, słuchać ich głosów, a pan Sebastian ma klapki na oczach i słucha tylko tego co mówi wójtowa. Wstyd panie Sebastianie!

Benek

Z tego co mi wiadomo to świetlica wiejska mieści się w remizie OSP i to strażacy kilka lat temu przekazali salę świetlicową dla wsi. Zatem pomieszczenie to wróci po prostu do strażaków. O jakim więc podziale szkoły mowa? Nie bardzo rozumiem....

janek

Następna studnia bez dna do utrzymania z naszych podatków

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama