Reklama


Reklama

Szkołę „podzielili” pomiędzy wieś i strażaków


Nie jednomyślnie, ale radni gminy Dźwierzuty podjęli uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Linowie. Tylko radny Andrzej Lorkowski był przeciwny tej decyzji. Z kolei Anna Lorenz i Kamil Osojca wstrzymali się od głosu. Budynek szkoły stanie się świetlicą wiejską, a stara świetlica trafi w ręce strażaków.Oficjalnie szkoła w Linowie przestanie istnieć 31 sierpnia. Uczniowie będą mogli kontynuować naukę w placówkach w Dźwierzutach bądź Orzynach. Część nauczycieli tam pracujących będzie musiała pożegnać się z pracą, bo tylko dwójce zaproponowano zatrudnienie w innych placówkach na terenie gminy.


Reklama

 

Muzeum do szkoły

Majątek szkoły przejmie Szkoła Podstawowa w Orzynach.

 

- Ale nie sam budynek, jedynie wyposażenie – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Budynek zostanie przeznaczony na cele sołectwa. Swoje miejsce znajdzie tam świetlica wiejska. Będzie to centrum spotkań dla prężnie działającego koła gospodyń wiejskich z sołtys Bogumiłą Tabaką na czele – dodaje sekretarz Trusewicz.

 

Niewykluczone, że przeniesione zostanie tam też muzeum regionalne z Sąpłat.

Reklama

 

- Wiemy, że pani, która opiekuje się tym obiektem, nie ma już na to siły, więc być może właśnie Linowo zajmie się tym muzeum – mówi Barbara Trusewicz.

 

Strażacy pójdą do świetlicy

W budynku szkoły powstanie też Izba Pamięci o Szkole Podstawowej w Linowie, takie są przynajmniej pomysły.

 

- Fajnie byłby tak upamiętnić działalność tej placówki – mówi Trusewicz. - Mogłyby się tam znaleźć stare fotografie, kroniki. W budynku zostawimy też bibliotekę szkolną. Wiemy, że jest to ważne dla mieszkańców.

 

Co zatem stanie się z aktualną świetlicą wiejską? - Trafi ona w ręce strażaków z miejscowej OSP – mówi sekretarz Trusewicz. - Strażacy będą mieli miejsce spotkań, ale też na przykład, gdzie trzymać łódź. Być może będzie trzeba ten obiekt tak przebudować, aby znaleźć miejsce na garaż.Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Szkoły szkoda, jakości już nie....

Do janka

Bez przesady, jaka studnia bez dna? Przecież szkołę zlikwidowano by mieć więcej kasy w gminie. A że dowóz będzie kosztował, dzieciaki będą tłukły się w autobusach – kogo to obchodzi? W Świętajnie potrafili pójść poszli po rozum do głowy i szkoły w Kolonii i Jerutkach zostały. A tu? Ważne że wójtowa dopięła swego i dla swoich.

Benek

Dodam jeszcze że szkoda szkoły w Linowie, istniała przez tyle lat. Czytając ten tekst o likwidacji aż mnie zatkało, bo okazuje się,że za jej zamknięciem głosował też tamtejszy radny. Ludzie kogo wy wybraliście? Radny powinien wspierać swoich wyborców, słuchać ich głosów, a pan Sebastian ma klapki na oczach i słucha tylko tego co mówi wójtowa. Wstyd panie Sebastianie!

Benek

Z tego co mi wiadomo to świetlica wiejska mieści się w remizie OSP i to strażacy kilka lat temu przekazali salę świetlicową dla wsi. Zatem pomieszczenie to wróci po prostu do strażaków. O jakim więc podziale szkoły mowa? Nie bardzo rozumiem....

janek

Następna studnia bez dna do utrzymania z naszych podatków

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20