Reklama


Reklama

Szkołę „podzielili” pomiędzy wieś i strażaków


Nie jednomyślnie, ale radni gminy Dźwierzuty podjęli uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Linowie. Tylko radny Andrzej Lorkowski był przeciwny tej decyzji. Z kolei Anna Lorenz i Kamil Osojca wstrzymali się od głosu. Budynek szkoły stanie się świetlicą wiejską, a stara świetlica trafi w ręce strażaków.Oficjalnie szkoła w Linowie przestanie istnieć 31 sierpnia. Uczniowie będą mogli kontynuować naukę w placówkach w Dźwierzutach bądź Orzynach. Część nauczycieli tam pracujących będzie musiała pożegnać się z pracą, bo tylko dwójce zaproponowano zatrudnienie w innych placówkach na terenie gminy.


Reklama

 

Muzeum do szkoły

Majątek szkoły przejmie Szkoła Podstawowa w Orzynach.

 

- Ale nie sam budynek, jedynie wyposażenie – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Budynek zostanie przeznaczony na cele sołectwa. Swoje miejsce znajdzie tam świetlica wiejska. Będzie to centrum spotkań dla prężnie działającego koła gospodyń wiejskich z sołtys Bogumiłą Tabaką na czele – dodaje sekretarz Trusewicz.

 

Niewykluczone, że przeniesione zostanie tam też muzeum regionalne z Sąpłat.

Reklama

 

- Wiemy, że pani, która opiekuje się tym obiektem, nie ma już na to siły, więc być może właśnie Linowo zajmie się tym muzeum – mówi Barbara Trusewicz.

 

Strażacy pójdą do świetlicy

W budynku szkoły powstanie też Izba Pamięci o Szkole Podstawowej w Linowie, takie są przynajmniej pomysły.

 

- Fajnie byłby tak upamiętnić działalność tej placówki – mówi Trusewicz. - Mogłyby się tam znaleźć stare fotografie, kroniki. W budynku zostawimy też bibliotekę szkolną. Wiemy, że jest to ważne dla mieszkańców.

 

Co zatem stanie się z aktualną świetlicą wiejską? - Trafi ona w ręce strażaków z miejscowej OSP – mówi sekretarz Trusewicz. - Strażacy będą mieli miejsce spotkań, ale też na przykład, gdzie trzymać łódź. Być może będzie trzeba ten obiekt tak przebudować, aby znaleźć miejsce na garaż.Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Szkoły szkoda, jakości już nie....

Do janka

Bez przesady, jaka studnia bez dna? Przecież szkołę zlikwidowano by mieć więcej kasy w gminie. A że dowóz będzie kosztował, dzieciaki będą tłukły się w autobusach – kogo to obchodzi? W Świętajnie potrafili pójść poszli po rozum do głowy i szkoły w Kolonii i Jerutkach zostały. A tu? Ważne że wójtowa dopięła swego i dla swoich.

Benek

Dodam jeszcze że szkoda szkoły w Linowie, istniała przez tyle lat. Czytając ten tekst o likwidacji aż mnie zatkało, bo okazuje się,że za jej zamknięciem głosował też tamtejszy radny. Ludzie kogo wy wybraliście? Radny powinien wspierać swoich wyborców, słuchać ich głosów, a pan Sebastian ma klapki na oczach i słucha tylko tego co mówi wójtowa. Wstyd panie Sebastianie!

Benek

Z tego co mi wiadomo to świetlica wiejska mieści się w remizie OSP i to strażacy kilka lat temu przekazali salę świetlicową dla wsi. Zatem pomieszczenie to wróci po prostu do strażaków. O jakim więc podziale szkoły mowa? Nie bardzo rozumiem....

janek

Następna studnia bez dna do utrzymania z naszych podatków

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20