Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Szkoła muzyczna zaprasza na koncert Pełech&Horna Duo


Kolejny wyjątkowy koncert w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. Tym razem wystąpią Pełech&Horna Duo (Krzysztof Pełech i Robert Horna). Koncert zaplanowano na czwartek, 21 listopada, na godz. 17.30. Wstęp wolny.Krzysztof Pełech to w tej chwili jeden z najlepszych gitarzystów klasycznych w Polsce – mówi Magdalena Nurczyk, pomysłodawczyni koncertu oraz gitarzystka i nauczycielka gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Szczytnie. - Znam go dość dobrze, bo studiowałam u niego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Pełech&Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. Na pewno osoby, które przyjdą tego dnia na ich koncert się nie rozczarują. Będzie to bez wątpienia muzyczna uczta.

 

 

Koncert Pełech&Horna Duo poprzedzą (20-21 listopada) warsztaty gitarowe, które poprowadzą właśnie Krzysztof Pełech i Robert Horna.

 

- Zajęcia są skierowane głównie dla uczniów klasy gitarowej działającej w Państwowej Szkole Muzycznej w Szczytnie – mówi Magdalena Nurczyk. - Ale tak naprawdę może na nich zjawić się każdy. Można przyjść obserwować lekcje otwarte. Myślę że warto, bo są to muzycy najwyższej klasy. O to, aby przyjechali do Szczytna starałam się od kilku lat. W końcu udało się ich zaprosić, bo finansowo wspomogli nas: Adam Sieredziński (Szkoła Nauki Jazdy Adams), burmistrz Krzysztof Mańkowski, wójt Sławomir Wojciechowski, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Rada Rodziców przy naszej szkole muzycznej. Bardzo im wszystkim dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny'ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.


 

 

Krzysztof Pełech należy do elity gitarzystów klasycznych na świecie. Zapraszają go do współpracy wybitni kompozytorzy i gitarzyści (Tommy Emmanuel, Joscho Stephan, Jorge Morel, Leszek Możdżer), nagrywał wielokrotnie m.in. dla Polskiego Radia i BBC, ma na koncie 17 płyt. Regularnie uczestniczy w festiwalach muzycznych o międzynarodowym zasięgu.

 

 

Koncertował w tak prestiżowych salach jak: Filharmonia Berlińska, NOSPR, Filharmonia Narodowa, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Victoria Concert Hall w Singapurze.

Brał udział w dwudziestu jeden konkursach, spośród których był laureatem szesnastu. W ankiecie „Gitarowy Top" ogłoszonej przez fachowy magazyn muzyczny „Gitara i Bas" Pełech został trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym. Rocznie wykonuje ok. 60 koncertów zarówno solowych jak i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych i symfonicznych.

 

 

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym odbywającego się od 1998 roku Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+/Guitar Masters, a także inicjatorem i szefem Guitar Masters Camp w Krzyżowej. Od 2005 roku prowadzi klasę gitary w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie uzyskał tytuł doktora sztuki. Krzysztof Pełech prowadzi w Radiu Wrocław autorską audycję muzyczną - Strefa Pełecha (wtorek godz. 22.05).

 

 

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Gości z recitalami na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, podczas których regularnie jest zapraszany do prowadzenia lekcji mistrzowskich. Robert Horna jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali. Gitarzysta jest również autorem trzech solowych płyt wydanych nakładem CD Accord Music Edition.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze