Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Sześć medali trojga wojowników Katany

Troje zawodników i aż sześć medali – to bilans występu szczycieńskich wojowników Katany w Pucharze Polski, który odbył się w Krakowie. Medale przywieźli: Paulina Złotnik, Jessica Dziedzic i Gaspar Święciński.

Zawodnicy ze Szczytna wystartowali w swoich koronnych konkurencjach newaza w kimonach i grappling. Każdemu z nich udało się wywalczyć po dwa medale.

Paulina Złotnik (waga 57 kg, senior) zdobyła srebro zarówno w kimonach, jak i bez. W jej ślady poszła Jessica Dziedzic, która również zdobyła dwa srebra w wadze do 70 kg. Jedyny junior w składzie Katany Gaspar Święciński przywiózł z Krakowa srebro w kimonach i brąz w walce bez kimon. Medale wywalczył w kategorii U-15 do 60 kg.

Na starcie stanęło około 400 zawodników z kilkunastu klubów z Polski.

- Cieszę się z występu swoich podopiecznych, bo to była bardzo duża impreza i stała na wysokim poziomie – mówi trener Katany Jacek Szewczak. - Zwłaszcza Gaspar swoim występem zapukał do drzwi Kadry Narodowej. Myślę, że jak pokaże taki poziom na Mistrzostwach Polski, to te drzwi się otworzą i będzie mógł walczyć o najwyższe trofea na arenie międzynarodowej.