Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Szczytna nie omijają rzadkie ptaki


Skrzydlate bractwo śledzi w Szczytnie Arkadiusz Stań. W ostatnim zimowym czasie „namierzył” niezbyt często pojawiające się na naszym terenie: gila i kwiczoła.Te ostatnie – co ciekawe – niegdyś występowały wyłącznie na Mazurach, dziś pojawiają się chętnie także w innych rejonach kraju. Oba ptaki są objęte ścisła ochroną. Miejska zabudowa nie jest przez nie szczególnie lubiana, ale zimą, w poszukiwaniu pożywienia, ptaki zmieniają swe naturalne nawyki. I dlatego pan Arkadiusz, szczycieński fotograf i przyrodnik, miał szansę oba te okazy „ustrzelić” obiektywem na jednym z miejskich osiedli.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Kamila

Sikorki są codziennie u nas na balkonie i podjadają słoninkę :D oczywiście inne ptaszki też przylatują a i słoneczną porą i kot nie pogardzi :D

Mariusz

Fajna relacja tylko nie zgodna z prawdą. Obydwa te gatunki są często spotykanymi na naszym terenie, szczególnie zimą. Zarówno kwiczoł jak i gil to gatunki rodzime i gniazdujące w Polsce. Jeśli spotkacie np ziębę jer albo śniegiułę to będziecie mogli się naprawdę tym pochwalić !

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze