Reklama


Reklama

Sypiański nowym przewodniczącym rady


Radni gminy Rozogi wybrali w piątek nowego przewodniczącego. Wybory były potrzebne, bo dotychczasowy przewodniczący - Krzysztof Trzciński złożył rezygnację.

 Pytany o powody, mówił o sprawach osobistych. Jego wypowiedzenie, które trafiło do gminy zawiera jedno zdanie „Z przyczyn osobistych, z dniem 11 sierpnia 2020 r. rezygnuję z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Rozogi”. Jak udało nam się ustalić decyzja przewodniczącego to efekt toczącego się postępowania karnego, które dotyczy jego działalności gospodarczej.

 

- Nie musiałem rezygnować, ale zrobiłem to, aby nie komplikować pracy w radzie – tłumaczył „Tygodnikowi Szczytno”. - Nie chcę, aby moje sprawy prywatne przekładały się na sprawy samorządowe.

 

Trzciński nadal będzie gminnymi radnym.

 

Kaczmarczyk kandydatem

 

Wybory nowego przewodniczącego rady odbyły się w piątek, 28 sierpnia. W specjalnie zwołanej w tym celu sesji wzięło udział 14 radnych. Zgłoszono dwóch kandydatów – Grzegorza Kaczmarczyka oraz Macieja Sypiańskiego. Kaczmarczyk do tej funkcji kandydował już drugi raz. Systematycznie zgłaszają go radni, którzy są w opozycji do wójta gminy Rozogi.


Reklama

 

Grzegorz Kaczmarczyk.

 

- Zgłaszamy, bo naszym zdaniem to najlepszy kandydat – mówi radna Małgorzata Dragun. - Ma on ogromną wiedzę. Jest bardzo zaangażowany w sprawy gminne i ma wielką chęć do działania. Dostrzega również te złe strony naszej gminy, które trzeba szybko naprawić. Z takim przewodniczącym moglibyśmy zrobić dużo więcej na rzecz mieszkańców naszej gminy.

 

Bez niespodzianki

 

Niespodzianki jednak nie było. Stosunkiem głosów 10 do 4 tajne wybory wygrał Maciej Sypiański, radny z Wilamowa, który kandydował do rady z komitetu wyborczego obecnego wójta Wspólnoty Samorządowej Gminy Rozogi.

 

Reklama

- Zrobię wszystko, aby rada pracowała nie gorzej niż za czasów mojego poprzednika – mówił. - Bardzo dziękuję za poparcie i obdarzenie mnie zaufaniem.

 

Czy zmiana, w połowie kadencji, przewodniczącego może zakłócić pracę rady?

 

- Nowy przewodniczący to doświadczony samorządowiec, który na pewno da sobie radę - mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - Poza tym myślę, że wciąż będzie mógł liczyć na wsparcie byłego przewodniczącego, który jest nadal przecież radnym.

 

Maciej Sypiański to mieszkaniec Wilamowa od urodzenia. Ma 39 Lat. Żonę Ewelinę oraz 13-letniego syna Seweryna. Żołnierz zawodowy od 2012. Z samorządem gminy Rozogi związany od 10 lat, to jego trzecia kadencja.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34