Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Synowie lepsi od taty

W VII Turnieju Grappler Cup (mocowanie parterowe) wzięło udział 250 zawodników z 40 polskich klubów oraz reprezentanci Ukrainy i Białorusi.

Mali wojownicy w klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce, a na ten sukces złożyło się 19 medali: 9 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych. ...

Mali wojownicy w klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce, a na ten sukces złożyło się 19 medali: 9 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych. Bardzo dobry start zaliczyli bracia Szewczakowie. Młodszy Igor, waga 28 kg, i starszy Piotrek (+56 kg) zajęli pierwsze miejsca. Kolekcję złotych medali uzupełnili: Marcel Malon waga 26 kg , Gaspar Święciński 40 kg, Kuba Koźlicki 33, Wiktor Nasierowski 50 kg, Tomasz Kacprzak 18 kg, Olek Thoene 55kg, Zuzanna Kania 50 kg.

Srebro wywalczyli Tymoteusz Stachula waga 36 kg, Damian Srebrzyński waga 45 kg, Eryk Cudnoch waga 20 kg. Na najniższym stopniu podium turniej ukończyli Marcel Kobylas waga 20 kg, Antoni Skowroński 40 kg, Krzysztof Zaorski 60 kg, Igor Szadkowski 65 kg, Olek Kołodziejski 26 kg, Olaf Ostaszewski 55 kg, Bartosz Witkowski 26 kg.

Do medalowego dorobku małych wojowników Katany dwa medale dorzucili seniorzy: złoto w debiucie zdobył Łukasz Elbruda waga białe pasy -100 kg i brąz trener Katany Jacek Szewczak waga -88 kg, purpura. - Niestety, tym razem nie udało mi się wygrać, ale cieszę się z medali moich synów, którzy zaprezentowali się dużo lepiej ode mnie – mówi trener Szewczak. - Zwłaszcza Igor, który wygrał 3 walki i znacząco pokonał starszych od siebie rywali. Na pochwałę oczywiście zasługują wszyscy, nie tylko ci, którzy zdobyli złote medale, ale również i ci, którzy uplasowali się na niższych stopniach podium. Dzięki ich świetnym bojom stajemy się coraz groźniejsi dla rywali w Polsce.