Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Świetlica ze sportowym zapleczem


Mieszkańcy Szczytna o takich świetlicach mogą na razie tylko pomarzyć – na terenie gminy Szczytno z kolei wiejskie świetlice powstają, jak grzyby po deszczu. Właśnie dobiega końca budowa takich obiektów w Korpelach i Płozach. - Spełniamy oczekiwania naszych mieszkańców. Chcą mieć obiekty, w których mogą się spotkać, zintegrować, wspólnie spędzić czas – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno.



W Płozach, w których aktualnie mieszka 468 osób, świetlica ma powstać do końca lipca. Koszt jej budowy to około 800 tys. zł. W świetlicy znajdzie się miejsce na strażacką remizę, czy siłownię.

 

O miesiąc wcześniej z nowej świetlicy będą cieszyli się mieszkańcy Korpel, których aktualnie jest dokładnie 434 osoby. Tam oprócz eleganckiej świetlicy z zapleczem kuchennym zagospodarowano tez cały teren wokół obiektu. Powstało boisko do siatkówki plażowej, siłownia plenerowa, czy wiata z miejscem na grilla.


 

- Taki obiekt z pełnym zagospodarowaniem przestrzeni wokół budujemy po raz pierwszy, ale już dziś widzę, że była to doskonała decyzja, myślę, że mieszkańcy sołectwa będą bardzo zadowoleni – mówi wójt Wojciechowski.

 

Koszt inwestycji w Korpelach to 380 tys. zł.



Komentarze do artykułu

Zzzz

Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-07-24 14:32:46

Płozy ze świetlicą i remizą

  • Czwartek, 2018-12-20 12:25:41

Pucharowe Jarki w brydżu sportowym

  • Środa, 2018-11-28 11:36:31

Świetlica stała się ozdobą wsi

  • Poniedziałek, 2018-10-29 10:20:53

Świetlica w Korpelach już w budowie

  • Środa, 2018-10-17 15:55:18

Świetlica wiejska już otwarta (zdjęcia)


Komentarze

  • Radni nie chcą dawać prezentów
    No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
    Autor: Śmieszek
    2019-08-16 14:53:29
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
    Autor: Slawomir
    2019-08-16 11:26:01
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
    Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
    2019-08-14 19:00:22
  • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
    Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
    Autor: Ariia
    2019-08-14 12:35:26
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
    Autor: Dżordż
    2019-08-13 14:18:22
  • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
    Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
    Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
    2019-08-13 14:06:11
  • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
    Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
    Autor: Jarek
    2019-08-13 14:02:00
  • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
    Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
    Autor: Wodnik
    2019-08-13 13:09:16
  • Radni nie chcą dawać prezentów
    Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
    Autor: Facebook wszystko przyjmie....
    2019-08-13 11:10:29
  • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
    Powodzenia i samych sukcesów!
    Autor: Super
    2019-08-13 09:29:36