Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Reklama

Świadkowie Jehowy w Szczytnie budują Salę Królewską


Starania o budowę własnej świątyni związek wyznaniowy Świadków Jehowy czynił od wielu lat. Rozpatrywano kilka lokalizacji. Ostatecznie obiekt powstanie na działce sąsiadującej z Polo Marketem, pomiędzy ulicami Solidarności, Habandta i Bohaterów Września.Jak wynika z tablicy informacyjnej stojącej na placu budowy prace rozpoczęły się w środę, 26 lutego. Obiekt ma powstać do 30 grudnia tego roku. Inwestorem jest związek wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce z siedzibą w Nadarzymie.

 

Jak można wyczytać z tablicy informacyjnej ma powstać tam budynek usługowo-dydaktyczno-szkoleniowy Zboru Świadków Jehowy wraz z infrastrukturą techniczną.

 

Tyle opis techniczny, bo mówiąc wprost powstanie tam kościół. Choć w tym przypadku słowo kościół nie jest właściwym, bo zebrania, w jakich uczestniczą Świadkowie Jehowy, odbywają się w zborach nazywanych Salami Królestwa. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w naszym mieście.

 

Zbór Świadków Jehowy (liczący 50–300 głosicieli) w Sali Królestwa zazwyczaj spotyka się dwa razy w tygodniu na zebraniach w weekend i w którymś z innych dni tygodnia. Czasem z jednej sali korzysta kilka zborów, zbierając się w różne dni. Na zebraniach zborowych przedstawiany jest program oparty na Piśmie Świętym, złożony z wykładów, referatów, pokazów, scenek i wywiadów.


Reklama

 

Czasem w Sali Królestwa przeprowadza się dodatkowe kursy, szkolenia i inne spotkania związane z działalnością Świadków Jehowy (np. zbiórki do służby polowej). W ważnych momentach życia członków wspólnoty (ślub, pogrzeb) zbór spotyka się w sali, aby wysłuchać okolicznościowego wykładu biblijnego. Sala Królestwa jest też miejscem przechowywania literatury biblijnej, tu można bezpłatnie otrzymać Biblię, czasopisma „Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy” i „Przebudźcie się!” oraz inne aktualne publikacje biblijne.

 

W Sali Królestwa nie wolno prowadzić działalności komercyjnej ani wykorzystywać jej do celów prywatnych. Jest to obiekt użyteczności religijnej, służący biblijnej działalności edukacyjnej oraz wielbieniu Boga Jehowy.

 

 

 

Szanowny Panie Redaktorze!


Z uwagą przeczytaliśmy Pana korespondencję dotycząca wstępnej fazy realizacji naszego projektu budowlanego w Szczytnie. 
Nasze obiekty służą do zaspokajania celów religijnych współwyznawców, dlatego każdorazowo do ustalenia ich lokalizacji brane są pod uwagę istniejące potrzeby oraz możliwości. W Szczytnie mamy zamiar zrealizować jeden z takich obiektów, zwanych Salą Królestwa. Obiekt ten ma służyć duchowym potrzebom blisko stuosobowej miejscowej społeczności Świadków Jehowy oraz osób zainteresowanych nabywaniem wiedzy biblijnej. Obiekt będzie realizowany przy udziale ochotników będących Świadkami Jehowy. Nie jest to pierwszy tego rodzaju obiekt na Warmii i Mazurach. 
Warto dodać, że przed uroczystym otwarciem obiekt zostanie udostępniony do zwiedzenia lokalnej społeczności Szczytna. Jeśli będzie Pan miał życzenie również skorzystać z zaproszenia, chętnie poinformujemy o terminie tzw. dnia otwartego.

Reklama

Przy tej sposobności łączymy wyrazy należnego szacunku.

Biuro Informacji Publicznej
Świadkowie Jehowy w PolsceKomentarze do artykułu

JURAND BŁĄDZISZ

im nie wolno wspierać WOŚP więc ta jehowitka wrzucająć do puszki tej organizacji postąpiła wbrew swej wierze

ela k. powiedziała to nam

tak, wychowują mężczyzn na HOMOSIÓW

ten co ich przejrzał

Oni wychowują mężczyzn na zniewieściałych niedołęgów, którzy nie potrafią obronić siebie czy bliskich przed agresją!!! Czy to nie ohydna sekta?

co do słow pani Sabiny

Częściowo ma Panirację, bo gdy coś się buduje u nifch, to nagabują BRACIE/SIOSTRO CZY JUŻ WYPEŁNIŁA/EŚ DEKLARACJĘ O COMIESIĘCZNEJ WYSOKOŚCI KWOTY NA BUDOWĘ SALI?

noemi

pani która twierdzi ze SJ to wyzyskujoca organizacja i ze trzeba czytac takie a takie strony co niby wszystko opiszo jakby ta pani nie wiedziała ze jak ktoś chce jo zniszczyć to tez jo opiszo w takich kłamstwach ze jo dozywotnie zamkno w wiezieniu..media to media..ale wystarczy LOGICZNIE POMYSLEC JESLI TO SO ZLI LUDZIE CI TAM NA GORZE czyli jakbyście wy nazwali biskupi to szatan sam sobie petle na szyje zakłada..bo co wyzyskiwacze kazo budowac sale według tej pani a sami te mamone co niby gdzies nagromadzili kiedy oni te mamone wydajo kiedy oni so 24 na 24 godziny z podrzędnymi sługami bozymi ..prędzej czy później wydalo by sie i byli by codziennie w gzazetach tak jak ci w czarnych sukienkach..ludzie so tym czym sie karmio pani sie karmi kłamstwem powielanym bez zadnych dowodow tylko na podstawie sfalszowanych slow może jest za panio ksiądz lub ktoś za antyreligia….ale logiki w tym co pani mowi nie ma ani za grosz ..w ciągu tygodnia powstaje nowy zbor z 60 osob to co szatan sam sobie petle na szyje zakłada..hahahahahah...

Jurand

A ja mam małe pytanie: Starsza pani, która do mnie dzwoni co miesiąc i chodzi z tymi gazetkami, widziałem jak podeszła do puszki i wrzuciła 100pln na Orkiestrę vs pan w czarnej sukience, chodzący raz w roku po pieniądze z ministrantem i zakazujący wrzucać na WOŚP bo to grzech (pan żyjący w dostatku i bogactwie, jeżdżący drogim samochodem i głoszący \"słowo Boże\" o nawróceniu i życiu w skromności) Kto jest bardziej wartościowym człowiekiem ?

Gełodeta

Chciałem tylko napisać, że zastanawia mnie głupota ludzi, którzy mieszają kompetencje miasta w sprawy dotyczące sprzedaży prywatnej działki. Co to znaczy? To znaczy, że jeśli jestem prywatnym właścicielem działki i mam ochotę ja sprzedać, to mam w d_pie zdanie, że tam powinno być miejsce dla gówniaków, dla narciarzy, pokemonów i tańczących na rurze pingwinów. Po prostu mam to gdzieś bo jestem właścicielem. A nowy nabywca otrzymuje działkę i wie jaki jest tam plan zagospodarowania i jakie przeznaczenie ma działka. I to jego sprawa co z tym zrobić jeśli ktoś wcześniej wydał zgodę na taki stan rzeczy. Czy miastio decyduje o tym komu sprzedajecie zestawy z Avonu ? nie ? To czego się czepiacie że coś tam robią na swojej działce. Niech sobie nawet dyliżans tam postawią, bo to ich sprawa. Wszystkim roszczeniowymi madkom, karynom, czy innym dzesikom, kewinom i sebiksom mówię NARA !

Do-pani-sabiny

Pani Sabino. Jestem jak to pani określiła \"szeregowym\" Świadkiem Jehowy. Takiej bzdury, że musimy zadeklarować ile kto wpłaca dobrowolnych datków, to już dawno nie słyszałem. Oczywiście szanuję to, że ma Pani swoje zdanie, ale jeśli pani opinia ogranicza do lektury zawierającej kłamstwa to nawet trudno to skomentować. Zapraszam do jakiejkolwiek Sali Królestwa Świadków Jehowy, w dowolnym kraju i na dowolnym kontynencie i jeśli gdziekolwiek znajdzie pani takie praktyki, że trzeba deklarować kto ile wpłaca to proszę konkretnie podać adres takiej Sali Królestwa. Po to są skrzynki na DOBROWOLNE DATKI, aby ktoś, kto chce wpłacał a jeśli ktoś nie chce to nie wpłaca. Każdy kto wrzuca cokolwiek do skrzynki stara się to robić aby jak najmniej się to rzucało w oczy, bo robi to ze skromności a nie po to żeby go inni widzieli. Może pani przychodzić wiele lat i nic nie wrzucać. Nikt nie może pani do tego zmusić. Szkoda że pani horyzont w tej sprawie ogranicza się do fejkowych źródeł. Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi

hdfhkvc

no wlasnie! czemu na kaczakach sie nie buduja tylko wsrod blokow? kaczaki i tak wolne bo inno police nie bedzie

Co to ma być

Może nie długo nasze władze niech wydadzą pozwolenie, na postawienie jakiegoś Meczetu dla ciapatych!!! Soro jest dla jechowych, to czemu nie dla innych. Totalna żenada!!! Dla naszych dzieci trzeba o czymś pomyśleć, bo miejsce za garażami oczywiście jest!!

Do sąsiadki od zabawy w tym miejscu...

A to Pani dzieci tam biegały i rozumiem, że za Pani pozwoleniem :o A ja się ciągle zastanawiałam która \"madka\" puszcza tam swoje pociechy. Przecież tam kolokwialnie mówiąc \"gówno gównem przykrywało\" poza tym pełno potłuczonego szkła i wszelkich śmieci. A już nie mówię o kleszczach które tam żyły. W życiu nie puściłam tam swojego dziecka bo nie było to bezpieczne miejsce do zabaw. A co do jeżdżenia na rowerach to rzeczywiście idealne miejsce do maratonów rowerowych... podłoże idealne :[

Koper

\'\'Witamy\'\' w sąsiedztwie. Mam nadzieje że nie będziecie przeszkadzać nam w życiu prywatnym jak i duchowym, Pozdrawiam Polak, katolik

m@ciek

Sąsiedzie skoro \"5 a nawet 7 spalinowych kos elektrycznych na małym kawałku trawy\" to pewnie w 10 minut skończyli!

Yaa

Współczuję im takiego sąsiada...

Sabina

Małe sprostowano... Inwestorem nie jest Nadarzyn a WTS Warwick. Ośmiornica z WTS niestety wykorzystuje naiwność wyznawców i wmawiając im że robią to dla Jehowy ludzie nieodpłatnie całkowicie za free budują sale. Proponuję przeczytać sobie statut świadków Jehowy z 2014 tam jest naprawdę sporo informacji o tym czym naprawdę jest ta sektokorporacji. Proponuję też dla dociekliwych forum ŚwiadkowieJehowy.pl tam opisywana jest na bieżąco ciemna strona Świadków Jehowy tam dowiesz się o czym nigdy nie powiedzą Ci Świadkowie Jehowy. Ich organizacja jest niby non profit a tak naprawdę to szeregowi śj muszą co miesiąc zadeklarować kwotę jaką wpłaca na zbór a zbór jest zobowiązany te pieniądze wysyłać za ocean do Warwick do WTSowej ośmiorniczki

Sąsiad-z-bloku-obok

Hałas daje się we znaki ale to przejściowe. Brak mediów bo robią przyłącza. a pan, panie SOMSIEDZIE przestań bić żonę to będzie ciszej ciszę, bo przez te wrzaski nie słychać kosy spalinowej. Przyilnuj lepiej żeby piesek trawników nie obsrywał. Jak przeszkadzają to dzwoń pan na mylycje. A Jak będą imprezować do rana i robić burdy to się zadzwoni i złoży skargę. Proste

Sasiadka

Drogi zasadzie, wolalby Pan zeby robili to 5 razy dluzej uzywajac po jednej kosie? Wody tez dlugo nie bylo?? Budowa to budowa. Nie przeszkadzalo Panu jak Polo market budowali, juz pan zapomnal? Nie ma po co sie denerwowac, slyszalam, ze im to sprawnie idzie. Ani sie nie obejrzymy a bedzie koniec.

Sąsiad Sąsiada

Czepialstwo! Jakbyś Sąsiedzie mieszkał na osiedlu domków jednorodzinnych - to byś wiedział, że przynajmniej raz na dwa tygodnie kosi się trawniki i podkasza różne inne miejsca m. in. kosą spalinową, czy elektryczną. To normalne! A tam też mieszkają ludzie mali, dorośli i starzy. Nie musisz tego robić, bo mieszkasz w bloku. Ale też nie obchodzi Cię stan położonego w twoim sąsiedztwie terenu, który ktoś akurat porządkuje.

WesolyRomek

Panie sąsiad... Na pewno mniejszy hałas niż pan żonę bijesz. Rosła trawa - źle, wykosili - źle, za ciepło - źle, za zimno - źle, za umiarkowanie - źle, nie tak półki w markecie poukładane - źle. Lepiej przypilnuj SOMSIEDZIE swojego pieska żeby trawników nie zasrywał. Dej pan im spokój. Niech sobie budują. Będą hałasować to dzwoń na mylycje. Nie będą też zadzwoń. Tez mieszkam obok. Nie raz prąd, wodę odcinali i nie było problemu. Naucz się ludziu bycia człowiekiem. Jak będą robić hałas i imprezować do późna, to sam osobiście zadzwonię i wniosę skargę.

Sąsiadka

A ja dodam, ze dzieciaki z ul. Boh. Września, Lemańskiej czy Solidarności mają słabe warunki do zabawy a w zasadzie to w ogóle ich nie mają.Widać to zwłaszcza wiosną czy latem. Do tej pory dzieciaki miały chociaż trochę miejsca do zabawy czy też jeżdżenia na hulajnogach, rowerkach czy innych pojazdach dla maluchów. Teraz nie wyobrażam sobie wyjść przed blok z maluchami bo nie dość, że w koło ciezki sprzęt od rana to jeszcze błoto i smród spalin.Nie każdy ma możliwość podejść czy podjechać na jeden z miejskich płacy zabaw. Słabo to widzę...

Sąsiadka

Do sąsiada, który chciał coś napisać... Upierdliwość to Pańskie zdanie. Przez tyle lat nikt tam nie wykonywał prac porzadkowych ale każdy swojego pieska wyprowadzał i g. zostawiał... Nie dziwię się, że musieli posprzątać po wszystkich mieszkańcach. Poza tym jak dobrze pamiętam sprzątanie było jednego dnia sobotę w godzinach kiedy inne dzieciaki z naszego osiedla bardziej robią hałas. A co do wczoraj i braku wody. Nim Pan Somsiad napisze głupoty to trzeba było się przejść i zapytać w czym problem. Ja poszłam i zapytałam i ku Pana somsiada zdziwieniu była tam ekipa waszych wodociągów ze Szczytna i to oni dali ciała z podłączeniem. Ale przecież tak łatwo wydać osąd nim dowiedzieć się skąd jest usterka... Taka somsiadowa złośliwość.

sąsiad

mega upierdliwa to organizacja juz na początku naszego osiedlowego współżycia....najpierw uruchamiają jednoczesnie 5 a nawet 7 spalinowych kos elektrycznych na małym kawałku trawy w środku bloków mieszkalnych gdzie przeciez mieszkaja ludzie z małymi dziećmi...o spaniu można zapomniec ..ludzie starsi ..a jesli ktos nie wie jaki chałas [potrzfi wytworzyć kilka jednoczesnie przcujących kos to oświadczam .....nie do wytrzymania.. ostatnia ich zabawa to...pozbawienie całego blokowiska bieżącej wody zarówno ciepłej jak i zimnej ponieważ postanowili nauczyc się ...jak się robi wcinki do istniejącej instalacji ...ta pseudo robota trwała kilka godzin i znowu wokó0ł rodziny z dziećmi.... itd. czekamy z czym dalej będziecie pajacować ?!?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
  Od kiedy funkcja radnego to działalność społeczna?Działacz społeczny swoją działalność wykonuje bezinteresownie.

  Lola


  2020-10-29 18:36:44
 • Ekologiczne Osiedle nad Jeziorem zaprasza (zdjęcia)
  Jak widać jak komuś się chce to i w Szczytnie może powstać coś ładnego i praktycznego Ile za m2 ?

  Szczytnianin


  2020-10-29 18:03:47
 • Covid-19 dotknął przewodniczącego rady miejskiej
  Dziękuję za tę szczerą, rzeczową relacje. Takie słowa pionizują.

  Jolanta Magierowska


  2020-10-29 17:32:21
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Skąd przekonanie, że problem sam by się wiele lat temu rozwiązał? Zauważyłeś wśród protestujących osoby niepełnosprawne, czy może tak dobrze znasz ich rodziny, że nawet odwiedzałeś matki na oddziale patologii ciąży? Po wielogodzinnym wysiłku umysłowym ulepiłeś żenujący żart „logiczny” i postanowiłeś zabłysnąć? Jeśli nie wiesz, o co to wszystko, nic nie pisz. A co do wizerunku, zapoznaj się z jego ochroną i prawem prasowym. Darmowych korepetycji nie będzie.

  Do mańka


  2020-10-29 17:06:36
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Dzisiaj widziałem takie hasło: \" Kinga powiec tacie, żeby nie zaglądał nam w gacie\". Czy nie lepsze niż \" zamknij PiS..\" ale skoro młodzież woli mowę rynsztoku.

  X-Men


  2020-10-29 16:55:02
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Brawo, a do tych których wulgaryzmy odrzucają, niech dobrze przemyślą swoje priorytety jako ludzie.

  Mateusz


  2020-10-29 16:33:35
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Dlaczego autor tekstu zasłania twarze uczestnikom? Przecież są w miejscu publicznym i chyba nie wstydzą się swojego protestu! Fajnie, że w dobie zagrożenia Covidem pójdą potem do domu i poczęstują wirusem swoich najbliższych :) Brawo wy! I jeszcze jedna dygresja. Gdyby rodzice tych młodych ludzi reprezentowali ich poglądy problem sam by się wiele lat temu rozwiązał :)

  maniek


  2020-10-29 14:15:01
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Śmieci sortować a nie manifestować i łap po 500+ nie wyciągać.

  emeryt


  2020-10-29 14:12:18
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Popieram wywód Faceta. Zapomniał wół, jak cielęciem był? Wulgaryzmy napisane są złe - natomiast wulgaryzmy wypowiadane są do przyjęcia? Młodzież - żeńska i męska - krzyczy nam starym, że - cytując klasyka - Wersal się skończył. To reakcja młodych ludzi (ale nie tylko) na to, jak urządzają nam wszystkim świat i przyszłość politycy, których celem jest jedynie utrzymanie władzy za wszelką cenę. Bujać to my, ale nie nas. Więcej ściemy nie zniesiemy. My, Naród.

  Śmieszek


  2020-10-29 12:54:47
 • Kolejny dzień protestów w Szczytnie (zdjęcia)
  Ojej, młode dziewczyny na ulicach! Tak, bo młodość nie zna szarości. Dziś to, co się w kraju dzieje, jest dla nich po prostu CZARNE. Młodość jest odważna, energiczna, bezpośrednia i zawsze taka była. Wszyscy ci, którzy krytykują tych młodych ludzi, niech przypomną sobie, co sami wyprawiali w młodości. Czas swojego dorastania uznajemy za wzór, to czysta socjologia. A że przeklinają... To z kolei bolesny stereotyp. Stereotyp kobiety ciepłej, kojarzonej z bezpieczeństwem i domowym ogniskiem. Czy kogoś zdziwiłyby wulgaryzmy, gdyby na ulicach szaleli mężczyźni? Wielu z nich dziś opiekuje się dziećmi i gotuje. Zmiany kulturowe są bardzo złożone i nie da się ich zamknąć w pustym zwrocie „ta dzisiejsza młodzież...”. A wpajane nam przez lata bzdury tkwią w nas bardzo głęboko. Pijany chłop pod drzewem nikogo nie dziwi. A jakie są reakcje, gdy przez miasto przetacza się pijana kobieta? No właśnie! Wielu obecnych zachowań nie popieram, ale je rozumiem. Natomiast w kwestii aborcji mój głos miałby znaczenie, gdybym był kobietą. Nie jestem, a to przecież o ich ciała chodzi. O ich prawo wyboru i walkę w głowie z konsekwencjami swojej decyzji przez resztę życia. To akurat nie jest takie trudne, wystarczy odrobina empatii.

  Facet


  2020-10-29 11:33:24