Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Strażnicy rybaccy zatrzymali kłusowników


Dwóch kłusowników z Brajnik wpadło w „sieci” strażników rybackich. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku na jeziorze Brajnickim.Do zatrzymania doszło 30 września. Tego dnia wspólną akcję skierowaną przeciwko kłusownikom prowadzili strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej Narew nr 38 w Ostrołęce oraz z Zakładu Rybackiego w Janowie. Patrol zauważył łódź i dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego połowu sieciowego na Jeziorze Brajnickim.

 


Reklama

Kłusownicy na widok patrolu wyrzucili rozstawione do połowy sieci do wody i zaczęli uciekać łodzią na wiosłach. Strażnicy dysponowali na szczęście łodzią motorową, co dało im przewagę i po kilku sekundach „nielegalni rybacy” byli już w ich rękach. Jako dowód w sprawie karnej zatrzymano łódź oraz sieci rybackie. Zatrzymani kłusownicy to mieszkańcy miejscowości Brajniki.

Reklama

 

Mężczyźni odpowiedzą za popełnienie przestępstwa określonego w art. 27 c ust. 1 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze