Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strażnicy rybaccy zatrzymali kłusowników


Dwóch kłusowników z Brajnik wpadło w „sieci” strażników rybackich. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku na jeziorze Brajnickim.



Do zatrzymania doszło 30 września. Tego dnia wspólną akcję skierowaną przeciwko kłusownikom prowadzili strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej Narew nr 38 w Ostrołęce oraz z Zakładu Rybackiego w Janowie. Patrol zauważył łódź i dwóch mężczyzn, którzy dokonywali nielegalnego połowu sieciowego na Jeziorze Brajnickim.

 

Kłusownicy na widok patrolu wyrzucili rozstawione do połowy sieci do wody i zaczęli uciekać łodzią na wiosłach. Strażnicy dysponowali na szczęście łodzią motorową, co dało im przewagę i po kilku sekundach „nielegalni rybacy” byli już w ich rękach. Jako dowód w sprawie karnej zatrzymano łódź oraz sieci rybackie. Zatrzymani kłusownicy to mieszkańcy miejscowości Brajniki.


 

Mężczyźni odpowiedzą za popełnienie przestępstwa określonego w art. 27 c ust. 1 pkt 2 ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2017-05-21 20:57:05

Policjanci zatrzymali podpalacza

  • Środa, 2017-05-17 13:51:00

Nowy wóz bojowy wjechał do strażnicy

  • Piątek, 2015-03-20 09:40:22

Zatrzymali 21-letniego włamywacza


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec