Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik


Zwracam się do starszych o do młodszych, by tych starszych ostrzegali: nie odbierajcie telefonów od nieznanych osób, a jeśli już, to nie zgadzajcie się na żadne oferty i nie dajcie się zastraszyć – apeluje Romuald Małkiewicz, radny gminy Pasym i strażak jednocześnie.Kilka dni temu, jak informuje pan Romuald, jedna z mocno już leciwych mieszkanek Pasymia przyjęła telefon. Dzwoniący twierdził, że reprezentuje jakąś instytucję (firmę?) pożarnictwa i gazownictwa.

 

- Wmówił kobiecie, że według przepisów każdy ma teraz obowiązek zainstalowania w domu czujnika gazu, że ta firma takie czujniki dostarcza za 180 złotych i ona musi go kupić – opowiada radny. - Kobieta, wystraszona i nie do końca świadoma, wyraziła zgodę, ale o tym dziwnym telefonie powiedziała swojej opiekunce, a ona mi.

 

Numer telefonu się zachował. Opiekunka oddzwoniła i odwołała to „zamówienie”. Czy to wystarczy – nie wiadomo.


Reklama

 

- To perfidne naciąganie ludzi, głównie osób starszych – mówi oburzony Małkiewicz. - Po pierwsze wcale nie ma obowiązku instalowania w mieszkaniach takich czujników, chociaż, jako strażak, uważam, że są one bardzo przydatne. Po drugie, takie czujniki, dobrej jakości, można kupić w sklepach za sporo mniejsze pieniądze niż te 180 zł. A dla staruszków, z niewielkimi emeryturami czy rentami, to takie 180 zł plus pewnie jeszcze jakieś koszty dowozu czy czort wie czego, to naprawdę duże pieniądze.

 

Pasymski radny rozważa zawiadomienie policji o próbie oszustwa, skoro mieszkance Pasymia wmawiano nieprawdziwe argumenty.

Reklama

 

- Ale też, za waszym pośrednictwem, chcę ostrzec innych. Mimo że o takim naciąganiu mówi się sporo, to jednak proceder kwitnie. Dlatego proszę i apeluję, głównie do osób w podeszłym wieku: nie jest ważne, co i kto wam zaoferuje i za jakie pieniądze przez telefon: po prostu nigdy w takiej rozmowie nie powiedzcie „tak”. Najlepiej jest powtarzać” Nie, dziękuję” albo zwyczajnie się rozłączyć.Komentarze do artykułu

novi59

problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

Zbigniew W.

moim zdaniem więcej akcji tego typu powinno być w telewizji, tak żeby dotarły do jak najszerszej grupy osób; wymieniać typowe chwyty stosowane przez takie firmy, które tak jak G..... pod pretekstem badań i dbania o zdrowie, naciąga na drogie pakiety medyczne; wielu seniorów jak słyszy o lepszej opiece to ufnie się zgadza, a potem trzeba kilka tysięcy nawet wydać na taki pakiet; w głowie się nie mieści to wszystko;

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00