Środa, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Strażacy z Trelkowa z łodzią ratowniczą


W ostatnich dniach OSP Trelkowo wzbogaciła się o łódź ratowniczą wraz z przyczepą podłodziową, silnikiem zaburtowym oraz wyposażeniem indywidualnym dla ratowników.Zakup ww. sprzętu był możliwy dzięki współfinansowaniu naszej jednostki przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

– Już w ubiegłym roku staraliśmy się o sfinansowanie zakupu łodzi w jednej z większych firm, która wspomaga takie działania, ale się nie udało – mówi Adam Pasztaleniec, jeden z druhów trelkowskiej OSP. - Na początku tego roku napisaliśmy projekt, przedłożyliśmy go w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie i się udało. W kwietniu otrzymaliśmy informację, że przyznano nam dotację i w tej chwili jesteśmy jedyną jednostką OSP w Gminie Szczytno i czwartą w powiecie, posiadającą taką łódź na wyposażeniu.


 

Sprzęt strażakom-ochotnikom z Trelkowa będzie służył m.in. do przeprowadzania działań interwencyjnych w celu eliminowania zagrożeń związanych ze środowiskiem przyrodniczym na wodzie, poszukiwania osób zaginionych, ratowania mienia i osób w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych.

 

Jak mówi Adam Pasztaleniec, bardzo dobre położenie geograficzne jednostki umożliwi im szybkie dotarcie do większości akwenów wodnych w okolicy m.in. jeziora: Wałpusz, Sasek Wielki, Fręczek, Romanek, staw Kobylocha (są to odległości od ok.1,5 -5 km).Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-10-15 20:01:05

Niepokonani strażacy z Jedwabna

  • Sobota, 2019-09-21 21:33:32

Strażacy z Piasutna i Dąbrów najlepsi

  • Czwartek, 2019-09-12 11:38:51

Strażacy ratowali łabędzie

  • Środa, 2019-06-26 14:55:23

Strażacy uwolnili borsuka w Leleszkach

  • Niedziela, 2019-05-05 21:20:29

Strażacy z nowym sprzętem


Komentarze