Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Strażacy z Olszyn z nowym wozem (zdjęcia)


Marzenie ochotników z Olszyn spełnione - do jednostki, za kwotę około 799 tysięcy złotych, trafił fabrycznie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault.Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, nie odbyła się planowana na pierwszy tydzień listopada uroczystość przekazania - niemniej mieszkańcy gminy, jak i powiatu, mogą czuć się bezpiecznie, bowiem inwestycja w wóz to także inwestycja w gotowość bojową jednostki, a także w lokalne społeczeństwo.

 

Zakup nowego pojazdu był możliwy dzięki funduszom gminy Szczytno, a także dofinansowaniu, jakie udało się pozyskać z: Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego. Nowy wóz, na który z niecierpliwością czekali strażacy, to średni samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 4x4 na podwoziu renault D16, zabudowany przez specjalistyczną firmę z Bielska-Białej.


Reklama

 

Strażacy z OSP Olszyny.

 

 

Nowe „reno” to obecnie jeden z najnowocześniejszych pojazdów służących w powiecie – ten z Olszyn posiada zbiornik o pojemności 3,5 tysiąca litrów wody, a dodatkowo został też wyposażony m.in. w: kamerę cofania, wyciągarkę czy maszt oświetleniowy, który znacznie ułatwi prowadzenie akcji po zmroku.

 

Reklama

Jednostka liczy 44 członków, z czego aż 19 uprawnionych jest do wyjazdów na akcje. Warto także wspomnieć, że OSP Olszyny bardzo mocno angażuje się w życie społeczne wsi poprzez organizacji różnych akcji, działalność w wolontariacie, a także aktywność sportową. Ponadto ma też szczególną umiejętność zachęcania do aktywności młodych mieszkańców wsi: w strukturach jednostki działa bowiem najliczniejsza w powiecie młodzieżowa drużyna pożarnicza, składająca się aż z czterech sekcji.

 

Dominik Deptuła

 Komentarze do artykułu

Miecz

No cóż polityka na pierwszym miejscu !

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43