Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Strażacy z Lipowca i Lesin Wielkich pomagali chorej Lence


4646,30 zł – taką kwotę udało się zebrać strażakom z OSP Lipowiec i OSP Lesiny Wielkie. Strażacy kwestowali pod miejscowymi kościołami. - Zbieraliśmy fundusze potrzebne na leczenie Lenki Mazur chorej na SMA – mówi Marcin Koziatek, druh sekretarz z OSP Lipowiec.Strażacy kwestowali w minioną niedzielę, 18 października.

 

- Jak widać nie tylko jeździmy do wypadków, czy pożarów – mówi druh Koziatek. - Każdy strażak pomaganie ma we krwi, dlatego włączamy się też w akcje charytatywne.

 

Druhowie pieniądze zbierali po każdej mszy w kościołach w Lipowcu oraz Lesinach Wielkich.

 

- Dzięki ofiarności parafin udało się zebrać 4646,30 zł – mówi Marcin Koziatek. - Pieniądze trafiły już na konto Lenki. Bardzo wszystkim dziękujemy za ofiarność i zachęcamy do dalszej pomocy. Można to zrobić za pomocą strony https://www.siepomaga.pl/licytacjedlalenki. Za pośrednictwem „Tygodnika Szczytno” przesyłamy Lence gorące pozdrowienia powrotu do zdrowia.


Reklama

Reklama

blockquote>

 

Każdy kto w Lipowcu i Lesinach Wielkich wrzucił do kwestowej puszki nawet grosz otrzymał w zmian słodki poczęstunek w kształcie serca oraz zdjęcie Lenki. To 2-letnia dziewczynka chora na rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa lekiem najdroższym na świecie, bo trzeba zań zapłacić blisko 10 mln zł. Akcję pomocy Lence rozpowszechnili w naszym powiecie krwiodawcy z Wielbarka.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze