Reklama


Reklama

Strażacy z Jedwabna z superwozem


Do ochotników z Jedwabna trafił jeden z najnowocześniejszych pojazdów ratowniczo-gaśniczych w Polsce. Dzięki dobrze napisanej specyfikacji przy zamówieniu, wóz dopracowany jest co do najmniejszego szczegółu.MAN na swoim wyposażeniu posiada m.in.: zbiornik wody o pojemności 4600 litrów, wysokiej klasy sygnalizację świetlno-dźwiękową (w tym z sygnałami niskotonowymi „Rumbler”), czy autopompę o wydajności rzędu 3000 litrów/min.

 

- Silnik o mocy 320 koni mechanicznych, pod maską tego samochodu, robi robotę – mówi Mariusz Wojciechowski, prezes i jeden z kierowców OSP Jedwabno. - Jest znacznie ciszej i wygodniej, do tego wóz prowadzi się znacznie płynniej.

 


Reklama

Reklama

Nowy wóz bojowy kosztował sporo, bo 872 tysięcy złotych, na co złożyły się Komenda Główna PSP(560 tys. zł) oraz gminny samorząd.

 

- Na początku 2020 roku złożyliśmy odpowiedni wniosek, a w lipcu strażacy odbierali już promesy na zakup - mówi wójt Sławomir Ambroziak. - Samochód miał być dostarczony do 16 listopada, niestety z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia fabryki podwozia MAN w Czechach, cały proces się wydłużył.

 

Jednostka OSP Jedwabno liczy 45 druhów, z czego 18 czynnie jeździ na akcje, których rocznie mają około 80. Na jej „kołowym” wyposażeniu znajdują się dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze oraz jeden lekki samochód rozpoznania.

Dominik Deptuła

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10