Reklama


Reklama

Strażacy pomagają w transporcie płynów odkażających i maseczek do szkół


Strażacy w całej Polsce pomagają w transporcie środków ochrony indywidualnej dla uczniów i nauczycieli w szkołach - poinformował w piątek PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Łącznie do szkół i samorządów ma trafić ok. 100 tirów takich środków.Transport maseczek i płynów odkażających rozpoczął się w środę i potrwa najprawdopodobniej do rozpoczęcia się roku szkolnego. Środki ochrony indywidualnej odbierane są z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych skąd przez Pocztę Polską są transportowane do jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Następnie strażacy PSP wspólnie z druhami ochotniczych straży pożarnych przekazują je do szkół i samorządów.

 


Reklama

Jak przekazał PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z PSP, w ramach prowadzonej obecnie akcji do szkół zostanie przekazana zawartość ok. 100 tirów. Dodał, że - gdyby zaszła taka potrzeba - strażacy są gotowi do kolejnych transportów.

 

PSP przypomina, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do czyszczenia powierzchni, wyposażenia klas, korytarzy oraz innych miejsc przeznaczonych na pobyt dzieci i młodzieży szkolnej.

Reklama

 

(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ jann/Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze