Reklama


Reklama

Stadion przy Śląskiej bez wsparcia


Samorządowcom ze Szczytna nie udało się pozyskać dofinansowania na budowę stadionu przy ulic Śląskiej w Szczytnie. Starano się o 2,5 mln zł z Ministerstwa Sportu. Wartość całej inwestycji wyceniono na 10 mln zł. Czy to oznacza, że stadion nie powstanie?Budowa stadionu nadal jest wpisana do przyszłorocznego budżetu – zapewnia burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Jeśli tylko pojawi się nowy program wspomagający takie inwestycje, ponowimy nasze starania o wsparcie. Inwestycja rozłożona jest na trzy lata, dlatego na razie nic złego się nie dzieje, choć nie ukrywam, że ze zdziwieniem przyjąłem tę informację. Byłem przekonany, że przy podziale środków będą brane pod uwagę osiągnięcia naszych sportowców, a tych lekkoatletycznych mamy naprawdę bardzo wiele. Sami sportowcy Gwardii Szczytno, pod kierownictwem Ireneusza i Macieja Bukowieckich, zdobyli na przestrzeni ostatnich lat ponad 100 medali mistrzostw Polski, Europy i świata, nie wspominając o tych niższej rangi.


Reklama

 

Szczytno jest jedynym miastem w regionie, które nie ma stadionu piłkarskiego i lekkoatletycznego. Ten na Ostrołęckiej należy do Wyższej Szkoły Policji. Ten przy Śląskiej nie nadaje się do użytku.

 

- Mamy doskonały projekt, dokumentację techniczną, a nawet pozwolenie na budowę – wylicza burmistrz Mańkowski. - Wiem, że jest to potrzebna inwestycja, ale czasy są tak niepewne, że musimy znaleźć na nią wsparcie.

 

Cała inwestycja ma kosztować około 10 mln zł. Obiekt, który ma stanąć przy ulicy Śląskiej (gdzie obecnie znajduje się boisko zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu) ma certyfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ma powstać tam stadion piłkarski, boisko do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych (bieżnie, miejsca do pchania kulą, rzutu dyskiem, oszczepem, czy skoku w dal i w wzwyż). Będzie też trawiaste boisko treningowe o wymiarach 30 na 60 metrów oraz kort tenisowy.

Reklama

 

Szczytno pieniędzy nie dostało, ale środki z Ministerstwa Sportu trafią między innymi do: Giżycka (5 mln 445 tys. zł – przebudowa internatów sportowych), Prostek (4,5 mln zł – budowa hali sportowej), czy Pisza i Dobrego Miasta (2,7 mln zł na modernizację stadionu przyszkolnego oraz 2,5 mln zł modernizację stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego).Komentarze do artykułu

mieszkaniec

Miasto wykupi hotel? Żart chyba, skąd wy się ludzie bierzecie?

Jan

I dobrze! Potrzebny tam jest, jak dziura w moście. Niech miasto odkupi \"Leśną\" i tam stworzy centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia z hotelem i zapleczem. Na Śląskiej nie ma nawet miejsca na parking przecież!

darek

slaby ten buristrz

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze