Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Sprawdzian w Olsztynie zaliczony, teraz pora na Gdańsk


Bartosz Kukliński z Gwardii Szczytno wygrał swoją kategorię w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Młodzików i Dzieci w Judo. Był to jednocześnie XII Memoriał Józefa Jerzego Matrackiego. Nasi judocy w Olsztyna przywieźli łącznie pięć medali.W tych silnie obsadzonych zawodach wystartowało około stu zawodników z kilkunastu klubów z Polski oraz Rosji (Kaliningrad) i Białorusi (Grodno). Wszyscy szczycieńscy judocy, godnie reprezentując klubowe barwy, przywieźli z olsztyńskiego memoriału medale.

 

W kategorii młodzik, w wadze 50 kg złoty medal wywalczył Bartosz Kukliński wygrywając wszystkie swoje walki. Trener Tadeusz Dymerski podkreślił świetną technikę i mądre podejście taktyczne do toczonych pojedynków młodego szczycieńskiego judoki.


Reklama

 

W tej samej kategorii wiekowej w wadze 57 kg trzecie miejsce zajęła Maja Rykowska.

 

Wiktor Dodajewski, który startował w kategorii młodzik w wadze 73 kg tym razem zajął drugą lokatę zdobywając srebrny medal.

 

Wśród dzieci brązowe medale zdobyły Natalia Dodajewska i Wiktoria Kobylas.

 

Reklama

- Dobre występy moich podopiecznych, potwierdzają ich rosnącą dyspozycję, stanowią dobrą prognozę przed nadchodzącymi finałami pucharu Polski – mówi Tadeusz Dymerski. - Wezmą w nich udział Maja Rykowska i Wiktor Dodajewski. W składzie reprezentacji Gwardii Szczytno w zawodach pucharowych w Gdańsku wystąpi także nasz junior Michał Jędrzejczyk.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze