Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Sphinx, McDonald's, KFC... czyli sieciówki wchodzą do Szczytna


Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia „Tygodnika Szczytno” mówiące o tym, że jeszcze w tym roku w naszym mieście może powstać restauracja sieci McDonald's. Rzeczniczka firmy Katarzyna Kucisz-Rosłoń potwierdza, że biznesowe zainteresowania spółki obejmują okolice Szczytna.Przedstawiciele McDonald's na razie niechętnie mówią o szczegółach swojej inwestycji. Z naszych ustaleń wynika jednak, że już kilkakrotnie byli w Szczytnie. Oglądali też kilka lokalizacji. Mówiło się o ulicy: Wielbarskiej, Lemańskiej oraz Pasymskiej i... Korpelach.

 

Z naszych ustaleń wynika, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją restauracji jest ulica Pasymska bądź Korpele. Restauracja miałaby stanąć na wylocie na Olsztyn przy drodze krajowej. To tam władze spółki miały szukać odpowiedniej działki i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie negocjować warunki zajazdu z drogi krajowej. W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, że działania te zostały zakończone, a decyzje podjęte. I te pogłoski zweryfikowaliśmy u źródeł.


Reklama

 

 

Szczegóły za kilka tygodni

 

Na nasze zapytanie prasowe Katarzyna Kucisz-Rosłoń, rzeczniczka McDonald's Polska odpowiedziała tak:

 

- Potwierdzam, że okolice Szczytna pozostają w kręgu naszych biznesowych zainteresowań. Unikamy jednak mówienia o konkretnych miejscach i horyzoncie czasowym inwestycji do czasu podpisania umowy dającej nam tytuł prawny do danej nieruchomości. Zachęcam do kontaktu z biurem prasowym za kilka tygodni. Być może będziemy wówczas mogli przekazać więcej szczegółów.

 

 

Reklama

Sphinx i KFC

 

Restauracja McDonald's bez wątpienia namieszałaby w szczycieńskiej gastronomii. Można tak wnioskować na bazie Mrągowa, gdzie sieć ma swój punkt, który nieustannie tętni życiem.

 

Ale może się okazać, że McDonald's nie będzie jedyną sieciówką, która zawita do Szczytna. W nowej Galerii Jurand na pewno pojawi się restauracja sieci Sphinx. Do otwarcia swojego punktu w naszym mieście przemierza się też KFC. W sieci krąży nawet wizualizacja restauracji, która miałaby stanąć na terenie dworca PKS w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec Szczytna

McDonald nabrał wody w usta, bo dowiedział się, że może kiedyś powstanie obwodnica i głupim ruchem byłoby stawiać lokal w mieście jak można postawić w formie MOPu przy obwodnicy. Patrz Mrągowo, Nidzica.

Do miszcz

Jeżeli lokalni biznesmeni nie potrafią prowadzić biznesu, a nie potrafią to nie ma takiej siły żeby wygrali z większymi firmami.

ina

To niech się miasto zdecyduje. McDnalds, KRC czy przystąpienie do Cittaslow ?????

Ewka

I bardzo dobrze że będą Szczytno w końcu idzie do przodu a nie tylko domowe jedzenia bary mleczne i pierogarnie. Komuś nie będzie odpowiadało śmieciowe jedzenie to oczywiście że nie będzie się tam stołował, ale czy takie zdrowe jest jedzenie na tych wszystkich stołówkach? Wątpię żarcie grupowe idzie na ilość a nie jakoś. Krótko mówiąc jeżeli sam w domu nie zrobisz jedzenia nigdy na mieście nie zjesz zdrowo.

Kiszący ogóra

A czy Sexshop też bydzie?

Krzysiek

Dobra wiadomość. Nie ma nic lepszego dla młodzieży jak trochę pracy w McDonald\'s. Nauczą się organizacji pracy prosto u amerykańskiego giganta. McDonald\'s ma tylu wrogów, że musi dostarczać najwyższą jakość żywności. Inaczej zostałby zjedzony z butami. Dzięki McDonald\'s do miasta trafi więcej turystów, którzy przy okazji zostawią pieniądze w innych miejscach. Teraz wolą jechać do Olsztyna lub Mrągowa. Wbrew pozorom uzyska na tym również lokalna gastronomia.

miszcz

tak się rozpiera. la lokalny biznes w Szczytnie. potem jęczy ze nie ma podatków a skąd mają być skoro pieniądze z marketów i sieciowek wypływają do warszawy Wrocławia czy Poznania. Brawo Panie \"burmiszczu\" !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  Zielony namiot w Szczytnie postawiło Wojsko :-)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:44:30
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Jest taka wzmianka o ochronie zdrowia i życia i każdy kto na taki uszczerbek kogoś naraża zwłaszcza świadomie odpowiada za to karnie. Za świadomie rozpowszechnianie AIDS grozi odpowiedzialności karna , nie widzę czemu ma nie przy korona wirusie zwłaszcza że moja mama jest w grupie podwyższonego ryzyka . Jak i wiele inny osób. Ja cały czas robię zakupy by ona nie wychodziła z domu.


  2020-04-08 16:40:05
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  ps. Zbiórka nadal trwa :)

  Dominik Górski


  2020-04-08 16:31:27
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Jeżeli zwolniło się 34 miejsca w żłobku, a podań złożono 60, w tym 10 z terenu Gminy Wiejskiej Szczytno (nieuprawnionych), to znaczy, że brak jest miejsc dla 16. dzieciaków. Skąd więc mowa o tym, że brakuje 22. miejsc? Z drugiej strony to straszne, że tylko 50. dzieciaków ma trafić do żłobka - tzn., że przyrost naturalny w Szczytnie jest słabiutki. I tylko otwarcie się na Gminę Wiejską (pod stołem, nieoficjalnie) może utrzymać żłobek w Szczytnie utrzymać. Tak bywa szkołach wiejskich, gdzie dzieci są \"podkradane\", aby utrzymać ich funkcjonowanie.

  Krajan


  2020-04-08 16:21:04
 • Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi
  No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

  Śmieszek


  2020-04-08 15:43:35
 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46