Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Sphinx, McDonald's, KFC... czyli sieciówki wchodzą do Szczytna


Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia „Tygodnika Szczytno” mówiące o tym, że jeszcze w tym roku w naszym mieście może powstać restauracja sieci McDonald's. Rzeczniczka firmy Katarzyna Kucisz-Rosłoń potwierdza, że biznesowe zainteresowania spółki obejmują okolice Szczytna.Przedstawiciele McDonald's na razie niechętnie mówią o szczegółach swojej inwestycji. Z naszych ustaleń wynika jednak, że już kilkakrotnie byli w Szczytnie. Oglądali też kilka lokalizacji. Mówiło się o ulicy: Wielbarskiej, Lemańskiej oraz Pasymskiej i... Korpelach.

 

Z naszych ustaleń wynika, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją restauracji jest ulica Pasymska bądź Korpele. Restauracja miałaby stanąć na wylocie na Olsztyn przy drodze krajowej. To tam władze spółki miały szukać odpowiedniej działki i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie negocjować warunki zajazdu z drogi krajowej. W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, że działania te zostały zakończone, a decyzje podjęte. I te pogłoski zweryfikowaliśmy u źródeł.


Reklama

 

 

Szczegóły za kilka tygodni

 

Na nasze zapytanie prasowe Katarzyna Kucisz-Rosłoń, rzeczniczka McDonald's Polska odpowiedziała tak:

 

- Potwierdzam, że okolice Szczytna pozostają w kręgu naszych biznesowych zainteresowań. Unikamy jednak mówienia o konkretnych miejscach i horyzoncie czasowym inwestycji do czasu podpisania umowy dającej nam tytuł prawny do danej nieruchomości. Zachęcam do kontaktu z biurem prasowym za kilka tygodni. Być może będziemy wówczas mogli przekazać więcej szczegółów.

 

 

Reklama

Sphinx i KFC

 

Restauracja McDonald's bez wątpienia namieszałaby w szczycieńskiej gastronomii. Można tak wnioskować na bazie Mrągowa, gdzie sieć ma swój punkt, który nieustannie tętni życiem.

 

Ale może się okazać, że McDonald's nie będzie jedyną sieciówką, która zawita do Szczytna. W nowej Galerii Jurand na pewno pojawi się restauracja sieci Sphinx. Do otwarcia swojego punktu w naszym mieście przemierza się też KFC. W sieci krąży nawet wizualizacja restauracji, która miałaby stanąć na terenie dworca PKS w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec Szczytna

McDonald nabrał wody w usta, bo dowiedział się, że może kiedyś powstanie obwodnica i głupim ruchem byłoby stawiać lokal w mieście jak można postawić w formie MOPu przy obwodnicy. Patrz Mrągowo, Nidzica.

Do miszcz

Jeżeli lokalni biznesmeni nie potrafią prowadzić biznesu, a nie potrafią to nie ma takiej siły żeby wygrali z większymi firmami.

ina

To niech się miasto zdecyduje. McDnalds, KRC czy przystąpienie do Cittaslow ?????

Ewka

I bardzo dobrze że będą Szczytno w końcu idzie do przodu a nie tylko domowe jedzenia bary mleczne i pierogarnie. Komuś nie będzie odpowiadało śmieciowe jedzenie to oczywiście że nie będzie się tam stołował, ale czy takie zdrowe jest jedzenie na tych wszystkich stołówkach? Wątpię żarcie grupowe idzie na ilość a nie jakoś. Krótko mówiąc jeżeli sam w domu nie zrobisz jedzenia nigdy na mieście nie zjesz zdrowo.

Kiszący ogóra

A czy Sexshop też bydzie?

Krzysiek

Dobra wiadomość. Nie ma nic lepszego dla młodzieży jak trochę pracy w McDonald\'s. Nauczą się organizacji pracy prosto u amerykańskiego giganta. McDonald\'s ma tylu wrogów, że musi dostarczać najwyższą jakość żywności. Inaczej zostałby zjedzony z butami. Dzięki McDonald\'s do miasta trafi więcej turystów, którzy przy okazji zostawią pieniądze w innych miejscach. Teraz wolą jechać do Olsztyna lub Mrągowa. Wbrew pozorom uzyska na tym również lokalna gastronomia.

miszcz

tak się rozpiera. la lokalny biznes w Szczytnie. potem jęczy ze nie ma podatków a skąd mają być skoro pieniądze z marketów i sieciowek wypływają do warszawy Wrocławia czy Poznania. Brawo Panie \"burmiszczu\" !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama