Wtorek, 7 Lipiec, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa -

Reklama


Reklama

Sphinx, McDonald's, KFC... czyli sieciówki wchodzą do Szczytna


Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia „Tygodnika Szczytno” mówiące o tym, że jeszcze w tym roku w naszym mieście może powstać restauracja sieci McDonald's. Rzeczniczka firmy Katarzyna Kucisz-Rosłoń potwierdza, że biznesowe zainteresowania spółki obejmują okolice Szczytna.Przedstawiciele McDonald's na razie niechętnie mówią o szczegółach swojej inwestycji. Z naszych ustaleń wynika jednak, że już kilkakrotnie byli w Szczytnie. Oglądali też kilka lokalizacji. Mówiło się o ulicy: Wielbarskiej, Lemańskiej oraz Pasymskiej i... Korpelach.

 

Z naszych ustaleń wynika, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją restauracji jest ulica Pasymska bądź Korpele. Restauracja miałaby stanąć na wylocie na Olsztyn przy drodze krajowej. To tam władze spółki miały szukać odpowiedniej działki i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie negocjować warunki zajazdu z drogi krajowej. W ostatnich dniach pojawiły się pogłoski, że działania te zostały zakończone, a decyzje podjęte. I te pogłoski zweryfikowaliśmy u źródeł.


Reklama

 

 

Szczegóły za kilka tygodni

 

Na nasze zapytanie prasowe Katarzyna Kucisz-Rosłoń, rzeczniczka McDonald's Polska odpowiedziała tak:

 

- Potwierdzam, że okolice Szczytna pozostają w kręgu naszych biznesowych zainteresowań. Unikamy jednak mówienia o konkretnych miejscach i horyzoncie czasowym inwestycji do czasu podpisania umowy dającej nam tytuł prawny do danej nieruchomości. Zachęcam do kontaktu z biurem prasowym za kilka tygodni. Być może będziemy wówczas mogli przekazać więcej szczegółów.

 

 

Reklama

Sphinx i KFC

 

Restauracja McDonald's bez wątpienia namieszałaby w szczycieńskiej gastronomii. Można tak wnioskować na bazie Mrągowa, gdzie sieć ma swój punkt, który nieustannie tętni życiem.

 

Ale może się okazać, że McDonald's nie będzie jedyną sieciówką, która zawita do Szczytna. W nowej Galerii Jurand na pewno pojawi się restauracja sieci Sphinx. Do otwarcia swojego punktu w naszym mieście przemierza się też KFC. W sieci krąży nawet wizualizacja restauracji, która miałaby stanąć na terenie dworca PKS w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Mieszkaniec Szczytna

McDonald nabrał wody w usta, bo dowiedział się, że może kiedyś powstanie obwodnica i głupim ruchem byłoby stawiać lokal w mieście jak można postawić w formie MOPu przy obwodnicy. Patrz Mrągowo, Nidzica.

Do miszcz

Jeżeli lokalni biznesmeni nie potrafią prowadzić biznesu, a nie potrafią to nie ma takiej siły żeby wygrali z większymi firmami.

ina

To niech się miasto zdecyduje. McDnalds, KRC czy przystąpienie do Cittaslow ?????

Ewka

I bardzo dobrze że będą Szczytno w końcu idzie do przodu a nie tylko domowe jedzenia bary mleczne i pierogarnie. Komuś nie będzie odpowiadało śmieciowe jedzenie to oczywiście że nie będzie się tam stołował, ale czy takie zdrowe jest jedzenie na tych wszystkich stołówkach? Wątpię żarcie grupowe idzie na ilość a nie jakoś. Krótko mówiąc jeżeli sam w domu nie zrobisz jedzenia nigdy na mieście nie zjesz zdrowo.

Kiszący ogóra

A czy Sexshop też bydzie?

Krzysiek

Dobra wiadomość. Nie ma nic lepszego dla młodzieży jak trochę pracy w McDonald\'s. Nauczą się organizacji pracy prosto u amerykańskiego giganta. McDonald\'s ma tylu wrogów, że musi dostarczać najwyższą jakość żywności. Inaczej zostałby zjedzony z butami. Dzięki McDonald\'s do miasta trafi więcej turystów, którzy przy okazji zostawią pieniądze w innych miejscach. Teraz wolą jechać do Olsztyna lub Mrągowa. Wbrew pozorom uzyska na tym również lokalna gastronomia.

miszcz

tak się rozpiera. la lokalny biznes w Szczytnie. potem jęczy ze nie ma podatków a skąd mają być skoro pieniądze z marketów i sieciowek wypływają do warszawy Wrocławia czy Poznania. Brawo Panie \"burmiszczu\" !!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jest takie dość brzydkie przysłowie , że ktoś z \"ch.jem na głowę się zamienił\". Jeśli w ratuszu ktokolwiek uważa że ludźmi z łapanki utrzymają porządek i estetykę miasta to właśnie na głowę się zamienił. Panie burmistrzu kiedy tak naprawdę podjęto decyzję o zmianie sposobu realizacji tych robót a na pewno nie podjęto tej decyzji teraz. Panie redaktorze proszę się dokładnie o to dopytać bo to trochę słabe swoje niepowodzenia zwalać na korona wirusa.

  mol


  2020-07-06 23:39:25
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  \"Młode Wilcy\" Starosty. I tak się zastanawiam czemu Nowak nie wpadł na tak genialny pomysł i wszystkich dróg powiatowych tak nie wyremontował i poszerzył a stosował starą metodę. Panie Wilczek a już tak na poważnie, zrób badania szorstkości i pokaż wyniki, w innym wypadku zrobi je wojewoda a przy negatywnym wyniku stracisz dofinansowanie.

  mol


  2020-07-06 23:26:06
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A skąd ta wiedza

  Czytelnik


  2020-07-06 23:12:13
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Rozumiem że za zwrot pękniętej szyby w aucie zwracać się nsleży do Pana dyrektora?

  kierowca


  2020-07-06 21:04:26
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  koncepcje już są... 2020-05-26 nawet był artykuł o tym ... no i jeszcze pytanie czy będzie tyle środków ile zażądają Wykonawcy np. remont ul. Warszawskiej i Skłodowskiej, który odszedł do Lamusa przez zbyt wysokie koszty.

  czytelnik


  2020-07-06 19:15:16
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Nie jest sztuka zrobienia czegos co po pol roku odejdzie w zapomnienie. Zrobcie cos co przyjmie sie na lata. Tak mamy swoj swiat, swoje zajawki ale ile mozna robic non stop to samo. Ja wiem ze wypowiadajac sie jako mlody bede krytykowany przez starszych :) bo nasze pokolenie to pokolenie stracone i nikt nie liczy sie ze zdaniem mlodziezy, taka prawda. Jak siedze na lawce w parku, bez alkoholu w dloni, policja podjezdza i pyta czemu siedzimy w tyle osob i ze nam sie nudzi. Tak nudzi nam sie komputer, w pilke gralismy kilka godzin wczesniej i bede siedzial gdzie i z kim mi sie podoba. Pozdrawiam ludzi z otwartymi glowami :)

  Czesio


  2020-07-06 11:40:14
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A ja proponuję młodym: Weźcie pod rękę babcię, dziadka, wyjdźcie na spacer z nimi - chociażby własnie na te warsztaty aktywizujące. A jak nie to przyprowadźcie do swoich domów i pokażcie jak obsługuje się komputer, laptop, internet, telefon komórkowy (sprawcie im taki specjalny z dużą klawiaturą dla seniorów, ostatecznie jak macie po 18, 20 parę lat - to od dziadków nie jeden prezent otrzymaliście - możecie się zrewanżować). Spacer z wnukiem dla dziadków będzie miłym wydarzenie, które wprowadzi ich - jak tu P. Mądrzejowski napisał - w obieg społeczny. Może zaprosić ich na ciastko w kawiarni? Może na przechadzkę wokół Jeziora Domowego Małego. Może w ogóle robić im zakupy, pomóc ugotować obiad? Osoby starsze, moim zdaniem, cierpią przede wszystkim na brak bieżącego kontaktu z najbliższą rodziną - swymi dziećmi i ich dziećmi. Inna sprawa, że seniorzy, których najbliżsi członkowie rodzin mieszkają poza Szczytnem, nie mogą na takie odruchy liczyć. Dlatego dobrze jest dać im szansę na jakikolwiek kontakt z zewnętrzem. Druga rzecz jest tak, że podobno w Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - więc, co to stowarzyszenie robi? A może nic nie może robić - bo pole do ich działania zabiera im pan Krassowski, który - moim zdaniem powinien właśnie z nimi współdziałać. Trzecia rzecz jest jeszcze taka, że bardzo dużo seniorów potrzebuje zupełnie innych działań, aby móc się w jakikolwiek sposób uaktywnić - choroby geriatryczne, niepełnosprawność - nie pozwalają im opuścić domów! Jak oni mogą się z nich wydostać z 2, 3, czy 4 piętra bloku? Umysł w dobrej formie, tylko ciało niedomaga. No i co Panie Krassowski - ma Pan jakąś dla nich propozycję? 50 osób, które się zgłoszą - to jest kropla w morzu potrzeb osób w wieku senioralnym. Poza tym te warsztaty, które Pan zaproponował - nie za bardzo są adekwatne do potrzeb ludzi w wieku 60+. Co może powiedzieć psycholog człowiekowi doświadczonemu życiem, czy prawnik sporządzi w czasie warsztatów dobrze ułożony wzór testamentu, czy informatyk niedowidzącym seniorom wyjaśni jak posługiwać się internetem. Założenia dobra. Ale projekt - wydmuszka.

  Śmieszek


  2020-07-05 17:39:55
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super pomysł. Z tego co pamiętam, to chyba kiedyś był jakiś dzień na naszym miejskim targowisku, gdzie działała mini giełda samochodowa.

  WcPicker


  2020-07-05 12:04:34
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Szanowni Państwo. Działalność Stowarzyszenia NSZ kierowana jest do wszystkich mieszkańców. Jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w projekcie pt. Aktywne Szczytno od Przedszkola do Seniora, zarówno dla młodych jak i seniorów. Zapraszamy szczególnie gorąco młodzież. Nasze Stowarzyszenie działa od 2016 roku. W bieżącym roku realizujemy 3 duże projekty skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu. Staramy się pozyskiwać zewnętrzne środki, na naszą działalność, którą dzielimy się z Państwem, wspierając przy okazji lokalny biznes. Nie zatrudniamy etatowych pracowników i opieramy się głównie na pracy naszych wolontariuszy. W bieżącym roku otrzymaliśmy statut organizacji OPP dzięki czemu będzie można nas wesprzeć 1% podatku. Gorąco zachęcamy, zważywszy, że nie korzystamy ze wsparcia finansowego lokalnych samorządów. Zapraszamy również do kontaktu i współpracy.

  Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia


  2020-07-05 01:17:18
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43