Reklama


Reklama

Siedmiu nowych sołtysów w gminie Jedwabno


Kolejna gmina zakończyła cykl spotkań wiejskich, podczas których dokonywano wyboru nowych sołtysów i rad sołeckich. Tym razem, po raz pierwszy w historii, sołeccy „wybrańcy” będą pełnić swe funkcje przez pięć lat.



Ostatnie z wiejskich spotkań odbyło się w Dłużku. - Nowym - starym sołtysem został tam Piotr Bera – informuje wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. - Na 17 sołectw mamy 7 nowych sołtysów (Kot, Szuć, Jedwabno, Rekownica, Nowy Dwór, Waplewo, Małszewo), z czego sześciu wybrano tam, gdzie ich poprzednicy nie chcieli ubiegać się o kolejną kadencję. W aż 14 sołectwach był tylko 1 kandydat, w zaledwie 3 sołectwach kandydatów było więcej niż 1 - te sołectwa to Jedwabno, Małszewo i Witówek. Wszystkim sołtysom życzę owocnej pracy – dodaje wójt.

 

 

Lp.

Sołectwo

Imię i nazwisko

1.

Brajniki

Marzena Orczyk

2.

Burdąg

Magda Gąsiorowska

3.

Czarny Piec

Jan Białoszewski

4.

Dłużek

Piotr Bera


Reklama

5.

Jedwabno

Elżbieta Pałasz

6.

Kot

Anna Lanckowska

7.

Lipniki

Halina Jaśniewicz

8.

Małszewo

Robert Paratowski

9.

Narty

Tomasz Pawelczyk

10.

Nowe Borowe

Tadeusz Bajurko

11.

Nowy Dwór

Reklama

Piotr Siemiatkowski

12.

Piduń

Maria Pyrzanowska

13.

Rekownica

Mieczysław Iwanowicz

14.

Szuć

Edyta Szymańska

15.

Waplewo

Magda Żelaznowska

16.

Witowo

Katarzyna Wiktorowska

17.

Witówko

Sylwia Salamońska



Komentarze do artykułu

Agnieszka Teodorczuk gak_30

Gratulujemy sołtysowi Nowego Dworu, Panu Piotrowi i życzymy wielu sukcesów i satysfakcji na nowym stanowisku.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja