Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Siedmiu nowych sołtysów w gminie Jedwabno


Kolejna gmina zakończyła cykl spotkań wiejskich, podczas których dokonywano wyboru nowych sołtysów i rad sołeckich. Tym razem, po raz pierwszy w historii, sołeccy „wybrańcy” będą pełnić swe funkcje przez pięć lat.



Ostatnie z wiejskich spotkań odbyło się w Dłużku. - Nowym - starym sołtysem został tam Piotr Bera – informuje wójt gminy Jedwabno Sławomir Ambroziak. - Na 17 sołectw mamy 7 nowych sołtysów (Kot, Szuć, Jedwabno, Rekownica, Nowy Dwór, Waplewo, Małszewo), z czego sześciu wybrano tam, gdzie ich poprzednicy nie chcieli ubiegać się o kolejną kadencję. W aż 14 sołectwach był tylko 1 kandydat, w zaledwie 3 sołectwach kandydatów było więcej niż 1 - te sołectwa to Jedwabno, Małszewo i Witówek. Wszystkim sołtysom życzę owocnej pracy – dodaje wójt.

 

 

Lp.

Sołectwo

Imię i nazwisko

1.

Brajniki

Marzena Orczyk

2.

Burdąg

Magda Gąsiorowska

3.

Czarny Piec

Jan Białoszewski

4.

Dłużek

Piotr Bera

5.

Jedwabno

Elżbieta Pałasz

6.

Kot

Anna Lanckowska

7.

Lipniki

Halina Jaśniewicz

8.


Małszewo

Robert Paratowski

9.

Narty

Tomasz Pawelczyk

10.

Nowe Borowe

Tadeusz Bajurko

11.

Nowy Dwór

Piotr Siemiatkowski

12.

Piduń

Maria Pyrzanowska

13.

Rekownica

Mieczysław Iwanowicz

14.

Szuć

Edyta Szymańska

15.

Waplewo

Magda Żelaznowska

16.

Witowo

Katarzyna Wiktorowska

17.

Witówko

Sylwia Salamońska



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-03 10:40:44

Jedwabno najlepsze... na drogach

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:27:38

Coraz mniej chętnych do „sołtysowania”

  • Środa, 2019-04-10 14:47:30

Nowi sołtysi w gminie Szczytno (zdjęcia)

  • Środa, 2019-04-10 13:41:30

Jaśniej w gminie Szczytno


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec