Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Siatkówka w Szczytnie wraca do łask


Drużyna Boczek i Przyjaciele – w składzie: Jakub Boczar, Adam Ogrodowczyk, Maciej Mozol, Ariel Tański, Konrad Przekadziński, Mateusz Berenth, Szymon Macyra, Łukasz Paszkowski, Paweł Kozłowski – wygrała Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Starosty Szczycieńskiego.Siatkówka w powiecie szczycieńskim ma się doskonale. A świadczy o tym chociażby liczba drużyn, które wystartowały w Wiosennym Turnieju o Puchar Starosty Szczycieńskiego. W rywalizacji wzięło udział 15 ekip. Na parkiecie w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie można było zobaczyć aż 116 zawodników.

 

 

 

- W moim odczuciu był to pokaz niezłej siatkówki – mówi Ewa Bogusz, dyrektor powiatowego centrum sportu w Szczytnie, organizator zawodów. - Najlepsze widowisko stworzyli siatkarze z drużyn, które ostatecznie zajęły pierwsze i trzecie miejsce. I co ciekawie obie ekipy są z naszego powiatu.

 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Albert Suszek. Z kolei Jakuba Boczara uznano za najlepszego rozgrywającego. Maciejowi Mozolowi przypadł tytuł najlepszego atakującego, a najlepszym obrońcą został Mateusz Pietrzak.

 

 

Zawody przeprowadzono systemem „grupowym”.

 

Grupa A:

Janusze Siatkówki – Gmina Dźwierzuty 0 : 2

Chemiczni – Zenit Giżycko 0 : 2

Gmina Dźwierzuty – Zenit Giżycko 2 : 1

Janusze Siatkówki – Chemiczni 2 : 1

Chemiczni – Gmina Dźwierzuty 1 : 2

Zenit Giżycko – Janusze Siatkówki 2 : 0

 

Grupa B:

Pasym – Świętajno 0 : 2

Adrenaline.pl Team – Wiktoria Szczytno 2 : 0

Świętajno – Wiktoria Szczytno 2 : 0


Reklama

Pasym – Adrenaline.pl Team 0 : 2

Adrenaline.pl Team – Świętajno 2 : 1

Wiktoria Szczytno – Pasym 2 : 1

 

Grupa C:

Boczek i Przyjaciele – Volley Pisz 2 : 2

Absolwenci – SKS Olsztyn 0 : 2

Volley Pisz – SKS Olsztyn 0 : 2

Boczek i Przyjaciele – Absolwenci 2 : 0

Absolwenci – Volley Pisz 0 : 2

SKS Olsztyn – Boczek i Przyjaciele 0 : 2

 

Grupa D:

Promil – ZS nr 3 Szczytno 0 : 2

ZS nr 3 Szczytno – Relax 2 : 1

Promil – Relax 2 : 0

 

Ćwierćfinał:

Gmina Dźwierzuty - Świętajno 2 : 1

Zenit Giżycko - Adrenaline.pl Team 2 : 0

Boczek i Przyjaciele - Promil 2 : 0

SKS Olsztyn - ZS nr 3 Szcztno 2 : 1

 

Półfinał:

Gmina Dźwierzuty - Boczek i Przyjaciele 1 : 2

Zenit Giżycko - SKS Olsztyn 2 : 1

 

 

Mecz o 3 miejsce:

SKS Olsztyn - Gmina Dźwierzuty 0 : 2

 

Finał:

 

Zenit Giżycko - Boczek i Przyjaciele 1 : 2

 

 

Kolejność miejsc:

1. Boczek i Przyjaciele

2. Zenit Giżycko

3. Gmina Dźwierzuty

4. SKS Olsztyn

 

Reklama

 

Komentarze:

 

Jakub Boczar, Szczytno

 

W siatkówkę gram właściwie od dziecka. W Gdańsku byłem na przykład zawodnikiem II-ligowego zespołu. Po tym, co zobaczyłem podczas sobotniego turnieju w Szczytnie śmiało mogę powiedzieć, że nasz powiat ma ogromny potencjał ludzki. Gdyby ktoś zebrał tych siatkarzy w jeden fajny zespół, to w moim odczuciu zbudowałby ekipę, która spokojnie mogłaby wygrać III ligę wojewódzką.

 

Jeśli chodzi o same zawody sobotnie to trudno odnieść je do czegokolwiek, bo w Szczytnie takich imprez jest zdecydowanie za mało. Zdarzyło mi się grać w podobnych turniejach w Kętrzynie, czy Lidzbarku Warmińskim i mogę powiedzieć, że organizacyjnie był to poziom bardzo dobry, Zdecydowanie lepszy niż w innych miastach. Same zawody były turniejem typowo amatorskim, ale z dość dobrym poziomem. Jest tu kilko świetnych zawodników. Mam tu na myśli na przykład kadetów Wiktorii. Żeby grać w dorosłą siatkówkę może mają jeszcze zbyt mało doświadczenia, ale za to jest w nich ogromny potencjał.

 

 

Jędrek Hain, Szczytno

 

 

Turniej stał na wysokim poziomie. Zarówno w rywalizacji drużyn jak i organizacyjnie. Sami organizatorzy przyznawali też, że byli mile zaskoczeni liczbą drużyn, które się zgłosiły na te zawody. Jak widać jest zapotrzebowanie na siatkówkę w Szczytnie. W kuluarach mówi się o reaktywacji III ligi. Moim zdaniem to świetna decyzja. Ze znalezieniem zawodników raczej nie powinno być problemów, co udowodnił sobotni turniej. Grały w nim właściwie wszystkie roczniki, od kilkunastoletnich chłopaków po kilkudziesięcioletnich, doświadczonych zawodników. Organizatorzy zadbali nie tylko o serce turnieju czyli zmagania na parkiecie, ale również o żołądek. Był dostęp do ciepłego posiłku, cukier też można było uzupełnić w postaci przeróżnych wyrobów cukierniczych. Woda bez ograniczeń. Niby banalne, ale zapewnia komfort psychofizyczny zawodników. Drużyna, w której grałem, to właśnie mieszanka doświadczenia i młodości. Stworzyliśmy ekstra klimat w teamie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00