Środa, 24 Kwiecień, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ścieżka rowerowa Szczytno – Biskupiec odjeżdża w czasie


Oddala się budowa ścieżki rowerowej po był torowisku Szczytno – Biskupiec. Z inwestycji rezygnuje gmina Dźwierzuty. To spory kłopot, bo na jej terenie leży najdłuższy, ponad 20-kilometrowy, odcinek.



Ścieżka rowerowa Szczytno – Biskupiec po nieczynnej trakcji kolejowej miała być atrakcją turystyczną. Aby ją pobudować siły połączyło kilka samorządów, między innymi szczycieńskie starostwo, oba szczycieńskie: miejskie i gminne, Dźwierzuty i Biskupiec.

 

Kłopoty na etapie „papierkowym”

 

- Inwestycja została podzielona na trzy etapy, aby łatwiej było nam sięgnąć po środki zewnętrzne i znaleźć wykonawcę – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Bo już przy ogłoszeniu przetargu na dokumentację pojawił się kłopot. Był to zbyt duży zakres prac i nie mogliśmy znaleźć chętnych.


Tę przeszkodę udało się w końcu pokonać. Dokumentacja na ścieżkę jest, pozwolenie na budowę - także. Brakuje jednak pieniędzy zewnętrznych, bez których samorządy nie chcą wchodzić w inwestycję. Wniosek o wsparcie złożony do urzędu marszałkowskiego przez gminę Dźwierzuty przepadł. - Między innymi dlatego rezygnujemy na razie z tej inwestycji – mówi Marianna Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.

 

Oczekiwanie na pieniądze

 


Nie jest jeszcze rozstrzygnięty los wniosku, złożonego przez starostwo powiatowe.


- Czekamy na wynik konkursu i liczymy, że dostaniemy środki zewnętrzne – mówi wicestarosta Nowociński. - Wówczas ogłaszamy przetarg i ruszamy z pracami. Znam sytuację Dźwierzut, ale dzięki temu, że podzieliliśmy szlak na trzy części w żaden sposób nie przeszkadza nam ich decyzja w rozpoczęciu tej inwestycji.

 

Będzie, nawet jeśli... kiedyś

 

Odcinek „podległy” starostwu to zaledwie 10 kilometrów. Dźwierzucki ma około 20. kolejne 10 należy do Biskupca. Czy to oznacza, że nie ma szans na wybudowanie całej ścieżki rowerowej Szczytno – Biskupiec, która według wyliczeń ma mieć 40 km i 115 m?

- Będziemy robili wszystko, aby ta ścieżka powstała w całości, bo to ważny element rozwoju turystyki w naszym powiecie – zapowiada wicestarosta Nowociński. - Dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani, musimy jedynie znaleźć na to pieniądze, a to wymaga czasu.



Komentarze do artykułu

Magda

To był bardzo dobry pomysł. Coraz więcej osób chce spędzać czas na zewnątrz. Coraz więcej osób jeździ rowerami. Coraz większa jest świadomość społeczna dotycząca powiązania ilości ruchu ze zdrowiem. Coraz częściej widzi się całe rodziny wybierające się na przejażdżki rowerowe. Trasa rowerowa dookoła Jeziora Domowego Dużego w Szczytnie w weekendy jest tak zatłoczona, że aż prosi się o coś jeszcze. Samorząd Dźwierzut strzelił sobie w stopę olewając mieszkańców i rezygnując lekką ręką z tłumów turystów, którzy korzystaliby z trasy rowerowej.

Adam

Z tego co mi wiadomo PLK ma odbudować tą linie Szczytno - Biskupiec Reszelski http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pociagiem-przez-serce-mazur-86438.html

Wiola

Dojeżdżamy z mężem codziennie do pracy rowerami na trasie Biskupiec - Szczytno i z przykrością muszę stwierdzić ,że już coraz mniejsza jest z tej jazdy przyjemność. Nie dość ,że jest bardzo duży ruch ogólnie na tej trasie to jeszcze te ciężarówki z piachem....nie liczą się z rowerzystami, zbyt blisko wymijają i z bardzo dużą prędkością. Kiedyś jazda rowerem na tej trasie była spokojna i przyjemna a w tej chwili to samobójstwo!!!!!! Bardzo przydałaby się ta ścieżka rowerowa, tam są takie piękne dzikie tereny, cisza, spokój. Czekamy z niecierpliwością....

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-04-10 14:47:30

Nowi sołtysi w gminie Szczytno (zdjęcia)

  • Środa, 2019-04-10 13:41:30

Jaśniej w gminie Szczytno

  • Środa, 2019-04-03 14:26:35

Triathlon Szczytno - zachęca Anna Orzoł

  • Poniedziałek, 2019-04-01 14:28:19

Fraszką ozdobiliśmy Szczytno


Komentarze

  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Za stan wspólczesnego stanu piłko nożnej odpowiada w głownej mierze niejaki Pan Zbignie Magnuszewski, przez lata szara eminencja, nastepnie pierwszy który pogrązył MKS aby podlizac sie Błekitnym ( wyciagając najlepszych z MKSu ) powodując kolejne spadki druzyny ze Szczytna. Nastepnie powracając na zgliszcza tego co zostało aby mienic się zbawcą szczycienskiego futbolu, by ostatecznie zostawić zdezoerientowane zielone i zagubione towarzystwo zwane zarządem.
    Autor: piłjarz płotkarz
    2019-04-24 17:04:23
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Połowa rady miejsckiej to byli piłkarze bądź sportrowcy, niektórzy juz drugą i wiecej kadencji, wiec efekty jesli chodzi o sport w Szczytnie sa widoczne :). Ruina na SKS , ruina na Ślaskiej, hala Wagner hmmm każdy widzi jak jest po wieloletnich rządach pana L. Sport organizowany jest w Szczytnie przez stowarzyszenia typu Morsy czy Jurund nastawione na lansowanie sie i zbieranie wpisowego za imprezy zamiast na proowanie zdrowego trybu życia. Także panie Romanie na wiele to nie ma co liczyc!
    Autor: piłkarka
    2019-04-24 16:57:29
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Najlepiej stare wyrzucić tak trzymać trzeba od pani Górskiej wymusić zwrot lamp lub ewentualnie podać do sądu w trybie cywilnym o zwrot lamp.
    Autor: Nowak
    2019-04-24 08:37:01
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Szanowny Czytelniku, nalezy zadać organowi, tj. burmistrzowi, pisemne zapytanie w trybie ustawy z 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej . Organ jest obowiazany udzielić odp. w ciagu 14 dni, nie później niz w ciagu 2 m-cy. Wniosek o inf. jest oczywiscie bezpłatny.
    Autor: Czytelnik_2
    2019-04-23 23:26:51
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    Do DR - popieram zdanie: \"...kto skusi się na 26 apartamentów w Szczytnie. Ludzie szukają spokoju, komfortu, piękna krajobrazu- a tu co widok na \\\"Zacisze\\\", hałas na orliku, o komforcie nie wspomnę.\" Fakt, obłażąca z tynku zabytkowa szkoła obok to też mało szałowy widok. A co do zapotrzebowanie na apartamenty w Szczytnie, to podobnie obawiam się o sklepy w nowej mega galerii po kinie.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:29:07
  • Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?
    No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:12:44
  • Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół
    No i w tym mieście nie ma talentów!
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 19:04:32
  • Egzaminy mimo strajku
    Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 15:12:16
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?
    Autor: Rafał
    2019-04-23 13:21:09
  • Szczytno chce przystąpić do sieci miast Cittaslow
    To tego Rafala wybrali na przedstawiciela do promowania miasta poza jego granicami ale wstyd. Koleś z taką........
    Autor: Karol