Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Są pieniądze na przebudowę drogi Kolonia – Świętajno


Będzie kontynuowana przebudowa drogi powiatowej na odcinku Świętajno – Kolonia. Chodzi o niemal 2 kilometry. Gmina Świętajno, która czasowo została administratorem tego odcinka właśnie otrzymała ponad 2 mln zł wsparcia na tę inwestycję.Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

- Umowy, co prawda, jeszcze nie mamy jeszcze podpisanej, ale otrzymaliśmy telefoniczną informację z Urzędu Marszałkowskiego, że zwolniły się środki i nasza inwestycja otrzyma wsparcie – mówi z zadowoleniem Alicja Kołkowska, wójt gminy Świętajno. - Jest to bardzo dobra informacja, bo droga Świętajno – Kolonia jest bardzo ważnym ciągiem komunikacyjnym w naszej gminie.

 


Droga jest powiatowa, ale starostwo nie mogłoby uzyskać dofinansowania do jej modernizacji. Dlatego gmina przejęła ten odcinek w zarząd. I to ona złożyła wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

 

Wartość zadania skalkulowano na ponad 3,5 mln zł. Dofinansowanie ma wynieść 2,1 mln zł. Pozostałą kwotę, czyli wkład własny gmina i powiat wyłożą po połowie. Przebudowa drogi ma ruszyć jeszcze w tym roku.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze