Niedziela, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Są pieniądze na miejskie ulice


Mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców ulic: Podleśnej, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów – do końca przyszłego roku te ulice przejdą gruntowne modernizacje.Miejskie inwestycje znalazły się na liście dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Do Szczytna ma trafić łącznie ponad 2 mln 194 tysiące złotych.

 

- To stanowi 50 procent wartości planowanych przez nas nakładów na ulice, na które staraliśmy się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Temat jest świeży, ale bardzo nas cieszy. W piątek odbyła się nawet w tej sprawie sesja nadzwyczajna, aby wprowadzić potrzebne do realizacji tych zadań fundusze, aby móc jak najszybciej ogłosić przetargi. Chcemy zrobić to sprawnie, bo w regionie podobnych inwestycji jest sporo i może być kłopot z wykonawcami.


 

Na razie miasto jest pewne, że otrzyma środki na sześć ulic: Podleśną, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów.

 

- Ale nie jest wykluczone, że na liście dofinansowań znajdzie się też przebudowa ulicy Nauczycielskiej – mówi Mańkowski. - Ta inwestycja jest na razie na liście rezerwowej, ale po cichu liczymy, że i w tym przypadku uda nam się pozyskać wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

Tomasz

Pan radny u boku burmistrza.... Jakie są jego osiagniecia poza doklejaniem sie do zacnych osobistosci? 10 lat na stanowisku radnego co osiągnął co wprowadzil do miasta? Oczywiście poza stanowiskiem naczelnika w starostwie....?

tadeusz

Pieniądze nie śmierdzą? :)

Marcin

Czy burmistrza z panem radnym wiele łączy? Wspolne wypady,, biznesowe do olsztyna\"?

Obserwator2

Może ktoś zainteresował by się zdewastowaną ulicą OSIEDLEŃCZĄ i jej masakrycznymi chodnikami.Ile można czekać na remont ?!

Anka

Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .

Anka

Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!

Paulina

Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?

Krajan

Co robi Kiersikowski u boku Burmistrza - strzela sobie selfie? A może tak przestanie go szantażować sprawie budżetu obywatelskiego. Już takiego mydłka na każdym zdjęciu dawno nie spotkałem - pyskaty kogucik harcownik. Co on umie, czego dokonał to ja dokładnie nie wiem - bo nic nigdy nie zostało oznajmione, że jego wysiłkiem udało się coś zrobić.

Napisz


Komentarze

 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Po co ta polityka, panie Mądrzejowski? Bez niej byłby całkiem fajny felieton.
  Autor: lena
  2019-10-16 08:34:07