Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Są pieniądze na miejskie ulice


Mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców ulic: Podleśnej, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów – do końca przyszłego roku te ulice przejdą gruntowne modernizacje.Miejskie inwestycje znalazły się na liście dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Do Szczytna ma trafić łącznie ponad 2 mln 194 tysiące złotych.


Reklama

 

Reklama

- To stanowi 50 procent wartości planowanych przez nas nakładów na ulice, na które staraliśmy się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Temat jest świeży, ale bardzo nas cieszy. W piątek odbyła się nawet w tej sprawie sesja nadzwyczajna, aby wprowadzić potrzebne do realizacji tych zadań fundusze, aby móc jak najszybciej ogłosić przetargi. Chcemy zrobić to sprawnie, bo w regionie podobnych inwestycji jest sporo i może być kłopot z wykonawcami.

 

Na razie miasto jest pewne, że otrzyma środki na sześć ulic: Podleśną, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów.

 

- Ale nie jest wykluczone, że na liście dofinansowań znajdzie się też przebudowa ulicy Nauczycielskiej – mówi Mańkowski. - Ta inwestycja jest na razie na liście rezerwowej, ale po cichu liczymy, że i w tym przypadku uda nam się pozyskać wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Komentarze do artykułu

On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.

Tomasz

Pan radny u boku burmistrza.... Jakie są jego osiagniecia poza doklejaniem sie do zacnych osobistosci? 10 lat na stanowisku radnego co osiągnął co wprowadzil do miasta? Oczywiście poza stanowiskiem naczelnika w starostwie....?

tadeusz

Pieniądze nie śmierdzą? :)

Marcin

Czy burmistrza z panem radnym wiele łączy? Wspolne wypady,, biznesowe do olsztyna\"?

Obserwator2

Może ktoś zainteresował by się zdewastowaną ulicą OSIEDLEŃCZĄ i jej masakrycznymi chodnikami.Ile można czekać na remont ?!

Anka

Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .

Anka

Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!

Paulina

Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?

Krajan

Co robi Kiersikowski u boku Burmistrza - strzela sobie selfie? A może tak przestanie go szantażować sprawie budżetu obywatelskiego. Już takiego mydłka na każdym zdjęciu dawno nie spotkałem - pyskaty kogucik harcownik. Co on umie, czego dokonał to ja dokładnie nie wiem - bo nic nigdy nie zostało oznajmione, że jego wysiłkiem udało się coś zrobić.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze