Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Są pieniądze na miejskie ulice


Mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców ulic: Podleśnej, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów – do końca przyszłego roku te ulice przejdą gruntowne modernizacje.Miejskie inwestycje znalazły się na liście dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2019 roku. Do Szczytna ma trafić łącznie ponad 2 mln 194 tysiące złotych.

 

- To stanowi 50 procent wartości planowanych przez nas nakładów na ulice, na które staraliśmy się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Temat jest świeży, ale bardzo nas cieszy. W piątek odbyła się nawet w tej sprawie sesja nadzwyczajna, aby wprowadzić potrzebne do realizacji tych zadań fundusze, aby móc jak najszybciej ogłosić przetargi. Chcemy zrobić to sprawnie, bo w regionie podobnych inwestycji jest sporo i może być kłopot z wykonawcami.


Reklama

 

Na razie miasto jest pewne, że otrzyma środki na sześć ulic: Podleśną, Tetmajera, Powstańców Warszawy, Kopernika, Wańkowicza i Partyzantów.

 

- Ale nie jest wykluczone, że na liście dofinansowań znajdzie się też przebudowa ulicy Nauczycielskiej – mówi Mańkowski. - Ta inwestycja jest na razie na liście rezerwowej, ale po cichu liczymy, że i w tym przypadku uda nam się pozyskać wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Tomasz

Pan radny u boku burmistrza.... Jakie są jego osiagniecia poza doklejaniem sie do zacnych osobistosci? 10 lat na stanowisku radnego co osiągnął co wprowadzil do miasta? Oczywiście poza stanowiskiem naczelnika w starostwie....?

tadeusz

Pieniądze nie śmierdzą? :)

Marcin

Czy burmistrza z panem radnym wiele łączy? Wspolne wypady,, biznesowe do olsztyna\"?

Obserwator2

Może ktoś zainteresował by się zdewastowaną ulicą OSIEDLEŃCZĄ i jej masakrycznymi chodnikami.Ile można czekać na remont ?!

Anka

Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .

Anka

Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!

Paulina

Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?

Krajan

Co robi Kiersikowski u boku Burmistrza - strzela sobie selfie? A może tak przestanie go szantażować sprawie budżetu obywatelskiego. Już takiego mydłka na każdym zdjęciu dawno nie spotkałem - pyskaty kogucik harcownik. Co on umie, czego dokonał to ja dokładnie nie wiem - bo nic nigdy nie zostało oznajmione, że jego wysiłkiem udało się coś zrobić.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

  dr


  2020-02-16 17:12:49
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Joanna


  2020-02-15 22:52:13

Reklama