Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

SKKK piąty w Polsce (zdjęcia)


Po raz ósmy młodzi karatecy z północno-wschodniej Polski spotkali się w Giżycku, gdzie w minioną sobotę odbył się turniej karate shin kyokushin dzieci i młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W Centralnym Ośrodku Sportu, ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zameldowała się 22-osobowa grupa, dla której był to pierwszy w tym roku start w zawodachDo największych odkryć tego turnieju zaliczyć można Michała Kirkucia, Dawida Kaliszewskiego i Zosię Panasiuk. Cała trójka wyróżniała się liczbą stosowanych kombinacji, konsekwencją w działaniu oraz ogromną wolą walki. Swoimi występami wzbudziła podziw u wielu obserwatorów, i choć nie udało im się wygrać swoich kategorii, to jest tylko kwestią czasu, kiedy będą stali na najwyższym stopniu podium.


Reklama

 

Nasi faworyci: Ewa Gołaszewska, Paula Wąsewicz, Łucja Dragun, Maksymilian Zembrzuski, Aleks Dragun czy Jan Rogala, w pięknym stylu wygrywali swoje walki nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom.

 

- Nie zawiedli również pozostali reprezentanci SKKK, każdy pokazał wielką klasę i dużą dojrzałość startową. Przyjemnie było potrzeć na zawodników reprezentujących nasze miasto - podsumowuje shihan Piotr Zembrzuski. - Wyrazy uznania kierujemy dla organizatora turnieju, sensei Rafała Gracy, który w tym trudnym dla wszystkich czasie, podjął się próby przygotowania zawodów. Choć obostrzenia związane z Covid-19 bardzo nam, sportowcom, dokuczają, to można się do tego przyzwyczaić – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – W końcu karatecy to bardzo zdyscyplinowana grupa, więc łatwiej dopasowują się do określonych sytuacji.

 

W zeszłym roku w klasyfikacji drużynowej Systemu Sportu Młodzieżowego na 83 sklasyfikowane kluby karate kyokushin w Polsce SKKK zajął 5 miejsce.

Reklama

 

- To bardzo dobry wynik, który mobilizuje nas do jeszcze większej pracy; przed nami jeszcze 4 kluby do pokonania – dodaje Zembrzuski.

 

Szczycieńscy karatecy z Giżycka wywieźli aż 15 medali. To doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które 20 marca, odbędą się w Białej Podlaskiej.

 

Kolejne ważne wydarzenie odbędzie się w czerwcu, wszystkie kluby z naszego województwa przyjadą do Szczytna, aby rywalizować o tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

 

I miejsca:

1. Maksymilian Zembrzuski

2. Wiktor Cymerman

3. Patryk Sawlanski

4. Paula Wąsewicz

5. Łucja Dragun

6. Ewa Gołaszewska

 

II miejsca:

1. Aleks Dragun

2. Nadia Tyczyńska

3. Jan Rogala

 

III miejsca:

1. Zofia Panasiuk

2. Martyna Wiśniewska

3. Wiktoria Kula

4. Antoni Mroczkowski

5. Aleksander Warpas

6. Filip Kandybowicz

 

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze