Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

SKKK piąty w Polsce (zdjęcia)


Po raz ósmy młodzi karatecy z północno-wschodniej Polski spotkali się w Giżycku, gdzie w minioną sobotę odbył się turniej karate shin kyokushin dzieci i młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W Centralnym Ośrodku Sportu, ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zameldowała się 22-osobowa grupa, dla której był to pierwszy w tym roku start w zawodachDo największych odkryć tego turnieju zaliczyć można Michała Kirkucia, Dawida Kaliszewskiego i Zosię Panasiuk. Cała trójka wyróżniała się liczbą stosowanych kombinacji, konsekwencją w działaniu oraz ogromną wolą walki. Swoimi występami wzbudziła podziw u wielu obserwatorów, i choć nie udało im się wygrać swoich kategorii, to jest tylko kwestią czasu, kiedy będą stali na najwyższym stopniu podium.


Reklama

 

Nasi faworyci: Ewa Gołaszewska, Paula Wąsewicz, Łucja Dragun, Maksymilian Zembrzuski, Aleks Dragun czy Jan Rogala, w pięknym stylu wygrywali swoje walki nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom.

 

- Nie zawiedli również pozostali reprezentanci SKKK, każdy pokazał wielką klasę i dużą dojrzałość startową. Przyjemnie było potrzeć na zawodników reprezentujących nasze miasto - podsumowuje shihan Piotr Zembrzuski. - Wyrazy uznania kierujemy dla organizatora turnieju, sensei Rafała Gracy, który w tym trudnym dla wszystkich czasie, podjął się próby przygotowania zawodów. Choć obostrzenia związane z Covid-19 bardzo nam, sportowcom, dokuczają, to można się do tego przyzwyczaić – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – W końcu karatecy to bardzo zdyscyplinowana grupa, więc łatwiej dopasowują się do określonych sytuacji.

 

W zeszłym roku w klasyfikacji drużynowej Systemu Sportu Młodzieżowego na 83 sklasyfikowane kluby karate kyokushin w Polsce SKKK zajął 5 miejsce.

Reklama

 

- To bardzo dobry wynik, który mobilizuje nas do jeszcze większej pracy; przed nami jeszcze 4 kluby do pokonania – dodaje Zembrzuski.

 

Szczycieńscy karatecy z Giżycka wywieźli aż 15 medali. To doskonały prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które 20 marca, odbędą się w Białej Podlaskiej.

 

Kolejne ważne wydarzenie odbędzie się w czerwcu, wszystkie kluby z naszego województwa przyjadą do Szczytna, aby rywalizować o tytuł mistrza województwa warmińsko-mazurskiego.

 

I miejsca:

1. Maksymilian Zembrzuski

2. Wiktor Cymerman

3. Patryk Sawlanski

4. Paula Wąsewicz

5. Łucja Dragun

6. Ewa Gołaszewska

 

II miejsca:

1. Aleks Dragun

2. Nadia Tyczyńska

3. Jan Rogala

 

III miejsca:

1. Zofia Panasiuk

2. Martyna Wiśniewska

3. Wiktoria Kula

4. Antoni Mroczkowski

5. Aleksander Warpas

6. Filip Kandybowicz

 

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43