Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

SIEDEM MORSKICH PEREŁ TRAFIŁO DO SKKK


Ośmioro wojowników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pojechało nad polskie morze, aby tam sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników.Odbył się II Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin o nazwie UMI-SHINJU „Morska Perła". W zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. Morska bryza nie przeszkodziła naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego, szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej i wywalczenia 7 „Morskich Pereł".

 

Szczycieńscy karatecy mało mają ostatnio okazji, by rywalizować na turniejach, tym chętniej więc skorzystali z zaproszenia i udali się do Kołobrzegu. Nic tak nie weryfikuje umiejętności jak bezpośrednia konfrontacja na zawodach, wskazana przed udziałem w mistrzostwach makroregionu. - Okazało się że długie przerwy między zawodami nie wybiły z rytmu startowego naszych małych wojowników – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Najbardziej udany start zanotował Jan Rogala, który zarówno w rywalizacji Kata, jak i w walkach (Kumite) nie miał sobie równych. Również Ewa Gołaszewska w dobrym stylu wygrała wszystkie walki, natomiast w Kata zajęła drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło jej 0.2 pkt. Martyna Wiśniewska przemknęła przez eliminacje jak przysłowiowa burza (trzy walki w tym dwie przed czasem), jednak w walce finałowej nieznacznie uległa zawodniczce z Inowrocławia. Następna szczytnianka, która przywiozła srebrną „Morską Perłę" to Paula Wąsewicz. W finale doznała lekkiego stłuczenia i przegrała z zawodniczką z Ełku.


Reklama

 

Już niedługo Paula będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ 5 czerwca w Szczytnie rozegrane zostaną mistrzostwa województwa. Paula jest wszechstronną zawodniczką, więc wystartowała również w konkurencji Kata. Niestety, zajęła czwarte miejsce lecz z tą samą liczbą punktów, co trzecia zawodniczka. W takiej sytuacji decydują punkty z tury eliminacyjnej, a w niej nasza mała mistrzyni miała o 0,1 pkt. mniej od rywalki. Ostatni medalista z Kołobrzegu to Norbert Kocak, który przegrał w półfinale z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

- Występ całej ekipy SKKK można zaliczyć do udanych i choć niektórzy dali się zaskoczyć swoim przeciwnikom to dobrze się stało, że odbyło się to w takich okolicznościach, a nie na mistrzostwach makroregionu, które odbędą się już za dwa tygodnie – dodaje szef SKKK.

 

Oto pełna lista medalistów:

I miejsce

 

Jan Rogala (Kata)

Reklama

Jan Rogala (Kumite)

Ewa Gołaszewska (Kumite)

 

II miejsce

 

Ewa Gołaszewska (Kata)

Martyna Wiśniewska (Kumite)

Paula Wąsewicz (Kumite)

 

III miejsce

 

Norbert Kocek (Kumite)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40