Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

SIEDEM MORSKICH PEREŁ TRAFIŁO DO SKKK


Ośmioro wojowników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate pojechało nad polskie morze, aby tam sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników.Odbył się II Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin o nazwie UMI-SHINJU „Morska Perła". W zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników z 23 klubów z całej Polski. Morska bryza nie przeszkodziła naszym zawodnikom w osiągnięciu dobrego, szóstego miejsca w klasyfikacji drużynowej i wywalczenia 7 „Morskich Pereł".

 

Szczycieńscy karatecy mało mają ostatnio okazji, by rywalizować na turniejach, tym chętniej więc skorzystali z zaproszenia i udali się do Kołobrzegu. Nic tak nie weryfikuje umiejętności jak bezpośrednia konfrontacja na zawodach, wskazana przed udziałem w mistrzostwach makroregionu. - Okazało się że długie przerwy między zawodami nie wybiły z rytmu startowego naszych małych wojowników – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 

Najbardziej udany start zanotował Jan Rogala, który zarówno w rywalizacji Kata, jak i w walkach (Kumite) nie miał sobie równych. Również Ewa Gołaszewska w dobrym stylu wygrała wszystkie walki, natomiast w Kata zajęła drugie miejsce. Do zwycięstwa zabrakło jej 0.2 pkt. Martyna Wiśniewska przemknęła przez eliminacje jak przysłowiowa burza (trzy walki w tym dwie przed czasem), jednak w walce finałowej nieznacznie uległa zawodniczce z Inowrocławia. Następna szczytnianka, która przywiozła srebrną „Morską Perłę" to Paula Wąsewicz. W finale doznała lekkiego stłuczenia i przegrała z zawodniczką z Ełku.


Reklama

 

Już niedługo Paula będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ 5 czerwca w Szczytnie rozegrane zostaną mistrzostwa województwa. Paula jest wszechstronną zawodniczką, więc wystartowała również w konkurencji Kata. Niestety, zajęła czwarte miejsce lecz z tą samą liczbą punktów, co trzecia zawodniczka. W takiej sytuacji decydują punkty z tury eliminacyjnej, a w niej nasza mała mistrzyni miała o 0,1 pkt. mniej od rywalki. Ostatni medalista z Kołobrzegu to Norbert Kocak, który przegrał w półfinale z późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

- Występ całej ekipy SKKK można zaliczyć do udanych i choć niektórzy dali się zaskoczyć swoim przeciwnikom to dobrze się stało, że odbyło się to w takich okolicznościach, a nie na mistrzostwach makroregionu, które odbędą się już za dwa tygodnie – dodaje szef SKKK.

 

Oto pełna lista medalistów:

I miejsce

 

Jan Rogala (Kata)

Reklama

Jan Rogala (Kumite)

Ewa Gołaszewska (Kumite)

 

II miejsce

 

Ewa Gołaszewska (Kata)

Martyna Wiśniewska (Kumite)

Paula Wąsewicz (Kumite)

 

III miejsce

 

Norbert Kocek (Kumite)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze