Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Rzecznik MZ: w Polsce nie wystąpił żaden przypadek zgonu z powodu szczepienia szczepionką AstraZeneca


Na dziś w Polsce nie wystąpił żaden przypadek zgonu z powodu szczepienia szczepionką AstraZeneca, ta szczepionka jest szczepionką w tej chwili cały czas bezpieczną, nie ma żadnej rekomendacji, by wstrzymywać szczepienia - mówił we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.W poniedziałek szczepienia szczepionką tej firmy zawiesiły kolejne kraje: Francja, Włochy i Niemcy. W czwartek Dania po raz pierwszy zaprzestała szczepień preparatem AstraZeneca i odniosła się do kilku przypadków ciężkich zakrzepów krwi po szczepieniach. Kolejne były Norwegia, Islandia i kraje UE, Bułgaria, Irlandia, a w niedzielny wieczór Holandia. Austria, Estonia, Łotwa, Litwa i Luksemburg zawiesiły stosowanie jednej konkretnej partii produktu AstraZeneca.

 

Rzecznik resortu zdrowia podczas wtorkowej konferencji prasowej podkreślił, że Polska ws. szczepionek kieruje się wskazaniami Europejskiej Agencji Leków. "Analizujemy również to, co się dzieje u nas, w Polsce. Na dziś w Polsce nie wystąpił żaden przypadek zgonu z powodu szczepienia szczepionką AstraZeneca" - zapewnił.

 

Jak dodał wszystkie szczepienia, które odbywają się w Polsce są szczepieniami bezpiecznymi. "Szczepionki, które są rekomendowane są szczepionkami bezpiecznymi" - mówił.

 

Podkreślił ponadto, że liczba niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepionce firmy AstraZeneca jest na poziomie niecałych 0,4 proc., z czego - dodał - tych ciężkich niepożądanych odczynów poszczepiennych było jedynie 5.


Reklama

 

"Ta szczepionka jest szczepionką w tej chwili cały czas bezpieczną, nie ma żadnej rekomendacji, by wstrzymywać szczepienia. Polegamy tu na naszych specjalistach zarówno z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, GIS czy też Państwowego Zakładu Higieny, który na bieżąco analizują wszystkie NOP-y, które pojawiają się sie w Polsce oraz zgony, które mogą powstać w koincydencji czasowej" - mówił.

 

"Na dziś tak w Polsce jak i w Europie mówimy o koincydencji czasowej zgonu ze szczepieniem szczepionka AstraZeneca. Nie ma żadnego potwierdzonego zgonu po szczepieniu szczepionką AstraZeneca" - powtórzył.

 

Europejska Agencja Leków (EMA) nie znalazła jeszcze żadnych dowodów, że przypadki zakrzepów krwi były spowodowane szczepieniem preparatem AstraZeneca. EMA podkreśliła w zeszłym tygodniu, że dostępne dotychczas informacje wskazują, że liczba incydentów zakrzepowo-zatorowych u osób zaszczepionych nie jest wyższa niż w populacji ogólnej.

 

Reklama

AstraZeneca broni swojej szczepionki. Firma farmaceutyczna nie widzi zwiększonego ryzyka zakrzepów krwi w związku ze szczepionką. Dokładna analiza wszystkich dostępnych danych dotyczących bezpieczeństwa od ponad 17 milionów osób zaszczepionych tym produktem w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii nie wykazała zwiększonego ryzyka zatorowości płucnej, zakrzepicy żył głębokich ani spadku liczby płytek krwi.

 

Jak dotąd zgłoszono 15 przypadków zakrzepicy żył głębokich i 22 przypadki zatorowości płucnej, co jest porównywalne z innymi zatwierdzonymi szczepionkami przeciwko Covid-19.

 

(PAP)

Autor: Rafał Białkowski

rbk/ mhr/Komentarze do artykułu

kroll

Seneka - to szybko się zaszczep, AstraZeneka\" to jedyne \"lekarstwo\" dla Ciebie...przyjmij kilka dawek, tylko pospiesz się, masz niewiele czasu, kowid jest już za Tobą...hahaha-wygląda na to, że cały szpital w Tworkach na kowidowy przerobili, a pacjentów wypuścili.

ha ha

Ale żeście się dzieciaczki nakręcili....

Seneka

To Kaczyński pojechał do Chin i przywiózł wirusa. Kroll to wie ale ukrywa przed ludżmi.

Seneka

Kroll kłamie! Nie ma żadnej pandemii! wszyscy inni też kłamią aby zarobić na szczepionkach.

Seneka

Opanujcie się szanowni niedouczeni! To nie na wasz umysł. Od takich głupot włos się jeży. A może pandemii w ogóle nie ma? Może rząd kłamie?

kroll

do Virus...ja nie muszę być wirusologiem, żeby wiedzieć, że prawdziwa epidemia przez rok zabiłaby połowę ludzkości ...nie muszę być biegły w tematyce wakcynologii, by potrafić czytać ze zrozumieniem to, co jest napisane na ulotkach eksperymentalnych preparatów genetycznych, ile pominięto ważnych badań, że nie wolno ich wstrzykiwać dzieciom ani starcom... czy seniorom któryś MENGELOWIEC o tym powiedział???..., czy komukolwiek powiedziano, że pominięto wiele ważnych badań, żeby tylko szybciej wdrożyć te trucizny!!!??...nie, mengelowcy nie dosyć, że podeptali etykę lekarską, to jeszcze złamali wszystkie punkty Kodeksu Norymberskiego. . Mam nadzieję, że udławisz się tymi srebrnikami, które Ci płaca za dezinformację, nieświadomych śmiertelnego niebezpieczeństwa ludzi. Ty nawet nie wiesz albo udajesz, że nie wiesz, że te preparaty zostały dopuszczone do użytku WARUNKOWO...ale pewnie i tego nie zrozumiesz.

Nobezjaj

Bo nie rejestrują NOPów jakich przykładów było wiele? Gdy ktoś chciał zgłosić przerzuca się odpowiedzialność albo lekarz nie znajduje związku. Czy z Astrazeneki efekty uboczne zauważono też u nas czy tylko w krajach cywilizowanych? Powodzenia wierząc w pseudodane i kompetencję tego państwa. Czy wiecie że leki na Covid jak Iwermektyna nie są nawet w Polsce do tej pory zarejestrowane i niedostępne w aptekach? Dziwicie się skali śmierci w Polsce w porównaniu z innymi krajami gdy leczenie nie jest pełne i przychodzi za późno a w tv zamiast konkretow tylko straszenie? Ja nie. Bierzcie witaminę D, cynk, miejcie Colostrum w zapasie. Nikt o was za was nie zadba rodacy.

Virus

kroll, jak rozumiem masz udokumentowaną wiedzę z dziedziny epidemiologii - zajmujesz się tym zawodowo i doskonale orientujesz w tematyce wakcynologii. Chyba, że korzystając z Internetu znajdujesz wartościowe informacje i wyciągasz właściwe wnioski - w tej sytuacji oczywiście temat jest zamknięty i wszystko jest jasne. Życzę zdrowia.

Do szanownego Seneka-gdybym miał takie informacje, to powiedziałbym o nich, podlinkowując je odpowiednimi dowodami. Co do szczątek doczesnych, to niech każdy się martwi o siebie.

Do Virus...no świetny argument, tylko tyle masz do powiedzenia o eksperymentalnym preparacie? No i właśnie tacy, biegną na zastrzyk....bezmyślnie, bez niepotrzebnych pytań i bez wiedzy...a potem będzie płacz. Masz rację, nie korzystaj z internetu...i tak nie potrafisz w nim znaleźć wartościowych informacji...a nawet jak coś znajdziesz i tak nie będziesz w stanie wyciągnąć właściwych wniosków.

Virus

Stanisławowi Lemowi przypisuje się jakże trafne spostrzeżenie: \"nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do Internetu\"

Seneka

Do szanownego Krolla- masz złe wiadomości. W samym Szczytnie już od szczepionek zmarło okolo 2100 osób. Czemu to zatajasz? Boisz się? Następny ty jesteś w kolejce. Zalatwiaj sobie wcześniej lokum na swoje szczątki doczesne

kroll

do Virus - ludzie rozsądni doskonale wiedzą, że to nie są szczepionki, tylko preparat genetyczny w fazie testów ...i dlatego już ponad 50% Polaków nie podda się eksperymentowi medycznemu, za który jakoś nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. Ale cieszę się, że są takie bezmyślne szczury doświadczalne jak Ty, przyjemnie jest popatrzeć, jak dokonujesz na sobie selekcji... prawie naturalnej :D

kroll

do Virus -ludzie rozsądni, doskonale wiedzą, że to, co kowidioci nazywają \"szczepionkami\" jest nieprzebadanym preparatem genetycznym, w fazie badań...planowane zakończenie badań miało nastąpić 2023 roku, ale raczej już to nie nastąpi. Doskonale wiem, że ani zbrodniarze z Wiejskiej, ani producenci, ani Ty, nie wstrzyknęliście sobie tej trucizny...wy chcecie, żeby inni to zrobili…jeżeli jednak dobrowolnie poddałeś się temu eksperymentowi, to właśnie wylosowałeś bilet w jedną stronę, bo już za kilka tygodni, miesięcy, zacznie się masowe wymieranie zaszczepionych, ich układ odpornościowy zacznie atakować zdrowe komórki i powoli organizm zacznie zabijać sam siebie, będzie to proces nieodwracalny…. przestrzegali przed tym prawdziwi lekarze, ale Ty zapewne posłuchałeś eksperta wirusologa, Cezarego Pazurę. Cała Europa zatrzymała proceder okaleczania i zabijania swoich obywateli i nakazała wszystkim, którzy poddali się eksperymentowi medycznemu, o pilne zgłoszenie się do swoich rodzinnych lekarzy....i nie kłam, że nie istnieje przymus szczepień, podawanie fałszywych informacji, na temat dobroczynności tych trucizn i pomijanie ich zabójczości, jest przymusem psychicznym...mającym na celu wygenerowanie chęci, na dobrowolne poddanie się szczepionkowej eutanazji.

Virus

kroll bardzo dziękuję za troskę ale ja zaszczepiłem się już w lutym. Wciąż żyję i mam się dobrze. Nie mniej jednak szczepionki, które chcesz przekazać z pewnością zostaną wykorzystane przez ludzi rozsądnych. Z tego co wiem nie ma przymusu szczepień i każdy może zostać zdobywcą nagrody Darwina.

kroll

do Virus...i dlatego moją porcję i porcje mojej rodziny, miłosiernie odstąpię Tobie...zaszczep się nawet dziesięć razy, będziesz dziesięć razy zdrowszy.

Virus

kroll w twoim przypadku na szczepienie jest zdecydowanie za późno

kroll

Niemal cała Europa wstrzymała okaleczanie tą trucizną, ale jak widać zbrodniarze z Wiejskiej, mają zamiar zabić i okaleczyć dużo więcej Polaków. Kilka dni po szczepieniu, zmarła 36-letnia nauczycielka z Leszna, zdrowa, młoda kobieta...a te zakłamane bydlaki piszą, że zmarła z przyczyn naturalnych... Czy naprawdę w Polsce zostały już tylko bezmyślne i pozbawione instynktu bezmózgi? https://gorzow.tvp.pl/52602778/nie-zyje-36-letnia-nauczycielka-z-leszna-sa-wyniki-sekcji-zwlok ............................... https://nczas.com/2021/03/03/zmarla-49-letnia-nauczycielka-z-brzegu-czy-mialo-to-zwiazek-z-przyjeciem-szczepionki/ ................................ https://pl.sputniknews.com/swiat/2021031313972147-slowacja-szczepionka-astrazeneca-smierc-sputnik/

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43