Reklama


Reklama

Rybne trofea z Domowego


Jeziora w Szczytnie potrafią zaskoczyć. W ciągu kilku ostatnich dni wędkarze złapali w nich dwie naprawdę potężne ryby – suma, który miał grubo ponad 20 kilo wagi i ponad 66-centymetrowego szczupaka. Ale to i tak nie rekordowe okazy, bo kilka lat temu wędkarz wydobył z naszego jeziora suma ważącego ponad... 40 kilo!Szczupak to zdobycz Krzysztofa Grońskiego. - To wcale nie taki duży okaz – śmieje się pan Krzysztof. - Lepiej wyszedł na zdjęciu niż ma parametry. Ważył około 2,8 kg i miał długość 66 cm z tego co pamiętam. Złowiłem go kilka dni temu. Ale słyszałem, że ktoś z Jeziora Małego Domowego wyłowił ponad 20-kilogramowego suma. I to jest zdobycz – podkreśla. - Ale tak całkiem na poważnie, to chętnie wyłowiłbym wszystkie sumy, bo to szkodniki. Wyjadają ogromne ilości ryb. Ktoś zrobił wielki błąd, że je kiedyś wpuścił do tych akwenów. Choć z drugiej strony takie okazy to gratka dla wędkarzy.


Reklama

 

Krzysztof Groński to mieszkaniec Szczytna od II klasy szkoły podstawowej, jak sam mówi o sobie. Wędkuje od lat. Kiedyś głównie na Wałpuszu. - A dziś wychodzę z garażu i już jestem nad jeziorem – mówi z uśmiechem. - Dlatego wybrałem szczycieńskie jeziora. Bawię się wędkarstwem. Mój największy szczupak? To złapany na Jeziorze Gromskim, miał 6,5 kg. Przyznam szczerze, że w naszych miejskich jeziorach naprawdę można upolować ciekawe okazy, a to zasługa dobrej gospodarki i tego, że nie operują tu rybacy.

Reklama

 

 

Krzysztof Groński i jego zdobycz wyłowiona z Jeziora Domowego Małego

Fot. Facebook Krzysztof Mańkowski

 

Takiego suma, ważył pond 20 kg wyciągnął z Jeziora Domowego Małego inny szczycieński wędkarz

 

Fot. Facebook Krzysztof MańkowskiKomentarze do artykułu

Grażyna

No i po co?

Bajki wędkarzy.

A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-10-10 11:34:01

Chorzele zabrały trofea z Wielbarka

 • Niedziela, 2019-09-29 16:07:38

Kolejne trofea naszych łuczników

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32