Reklama


Reklama

Rusza rowerowa dokumentacja


Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej na nasypie nieczynnej trasy kolejowej Szczytno-Biskupiec. Rozstrzygnięte są przetargi na dokumentacje. Ścieżka będzie asfaltowa.



Budowa ścieżki rowerowej idzie z oporami. Najpierw ogłoszono jeden przetarg na utworzenie dokumentacji na całość inwestycji. Niestety, nikt do niego nie stanął.

- Musieliśmy podzielić ścieżkę na trzy części: miejsko-gminną Szczytno, dźwierzucką i biskupiecką – mówi Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - My, jako powiat odpowiadamy za te dwa pierwsze etapy. Trzeci etap realizuje samodzielnie gmina Biskupiec, ale oczywiście wszystkie działania są skoordynowane.

Na dwa etapy ścieżki idącej przez nasz powiat przetargi właśnie się zakończyły. Dokumentację na oba odcinki przygotuje ta sama firma z Sierpca. Pierwszy „poszedł” za niemal 80 tys. zł, a drugi 198 tys. zł.


Reklama

- Z tego co wiem, na podobnym etapie jest odcinek idący przez gminę Biskupiec – mówi Nowociński. - Termin realizacji dokumentacji wyznaczony jest do końca września. Chodzi o to, abyśmy zdążyli złożyć wnioski do Regionalnego Programu Operacyjnego o wsparcie budowy tej inwestycji środkami unijnymi.

Dokumentacja dotyczy adaptacji byłego nasypu linii kolejowej Szczytno – Biskupiec o długości 40 km i 115 m na turystyczną ścieżkę rowerową o szerokości min. 2,0 m. Nawierzchnię głównej trasy ma stanowić asfalt.

Z głównej trasy ścieżki będzie możliwy zjazd na trzy odcinki dodatkowe tzw. małe pętle. Ścieżka rowerowa oraz miejsca zjazdu na pętle rowerowe będą oznakowane. Na trasie planuje się lokalizację czterech miejsc obsługi rowerzystów (tzw. MOR) i dwie wieże widokowe.

Reklama

Na trasie linii kolejowej znajduje się 14 wiaduktów. Nowy szlak rowerowy będzie prowadził przez tereny Spychowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Obszaru Chronionego Krajobrazu Pojezierza Olsztyńskiego, zespół przyrodniczo-krajobrazowy Kołbuckie Wzgórza oraz rezerwaty „Zabrodzie” i „Kulka”.



Komentarze do artykułu

Magda

Czy coś już się buduje? Mam nadzieję, że pomysł nie upadł, bo jest świetny.

Marek

Wiadomo coś więcej? Jak postępy? Kiedy rusza budowa?

Gabi

Fajny pomysł

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
    W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

    Zebra


    2020-11-28 13:52:44
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

    X


    2020-11-28 09:04:08
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

    Adam


    2020-11-27 22:11:28
  • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
    Śmieszne do imentu. I co z tego, ze zamieściliście ostatni post? A co z poprzednimi, które - niczym koronawirus w statystykach - zostały przez TS utajnione? Jednym z nich był tekst :\" koronowairus zejdzie do podziemia\". Innym był komentarz o tym, ze miejscowa gazeta czyści wypowiedzi, które - nie wiadomo - albo i wiadomo - komu przeszkadzają. No ale taki jest przywilej czwartej władzy czwartej klasy.

    Śmieszek


    2020-11-27 20:35:33
  • Do wzięcia 15 tys. zł, dopłacą do oczyszczalni i szamb
    Bardzo dobry pomysł. Niedługo zamierzam wrócić na swoje śmieci, a przedtem oprócz instalacji solarnej chciałbym odłączyć się od wspólnego szamba, zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę a temat oczyszczalni musiałbym przedyskutować z fachowcem. Faktycznie zawartość szamb z reguły ląduje w głębie, i to trzeba zmienić. Obecnie trudno mi powiedzieć jakiej wielkości jest to problem. Wywóz każdej beczki do oczyszczalni to dodatkowe min. 100%kosztów. Czy gminę stać na dopłaty do transportu? Wątpię Zakup dużej beki 12tyś.l. lub większej i systematyczne opróżnienie kilu szamb we wsi i podział kosztów?

    Stanisław Obrębski


    2020-11-27 16:36:28
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Dla mnie świetnym przykładem jak rządzi pan burmistrz, są sytuacje z początku kadencji: sex ankieta, czy afera ze skażeniem wodociągów. Pan burmistrz najpierw twierdził, że nic się nie stało, potem obwiniał wszystkich ale swojej winy nie widział, a na koniec grał ofiarę. Ale słowa przepraszam nie padły. No i te angażowanie się polityczne, a niby taki niezależny. I tu uważam, że niepotrzebnie dzieli mieszkańców.

    Taki Tam


    2020-11-27 13:04:54
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Czy nie można zrobić darmowego parkingu przy rynku? I tak ten parking jest pusty a ludzie parkują gdzie sìę tylko da. Zyski z parkingu są niewielkie więc po co to komu. I w końcu może Pan Burmistrz przyzna się do poraszki z tymi stanowiskami wędkarskim wokół jeziora i rozbierze je. Te płyty tak szpecą jezioro aż wstyd. Wszyscy znajomi z poza Szczytna śmieją się z tego. Jak można zepsuć tak ładny krajobraz. Czas najwyższy to rozebrać.

    Mieszkaniec


    2020-11-27 12:13:34
  • Wspaniały człowiek i lekarz...
    Odszedł też jeden z ostatnich dżentelmenów... Nie było wizyty w w naszym oddziale, żeby pan doktor nie przywitał się z ogromnym szacunkiem. Mimo, że jestem (byłam) tyle lat młodsza.

    Beata


    2020-11-27 12:03:47
  • 36-latek stanął w obronie kobiety, efekt... został pobity
    Już nie długo tam trafi, a wtedy kukułka do przeglądu

    Suweren


    2020-11-27 07:47:12
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    podsumuję to tak: Chyba żyjemy w dwóch różnych miastach. Narzekaliśmy na Panią Górską- pamiętam jak ktoś mądry powiedział- zobaczycie co się będzie działo jak przyjdzie Pan Mańkowski, no i dzieje się tzn. nic się nie dzieje poza mnóstwem fotek i słowotokiem Pana Burmistrza.

    dr


    2020-11-27 07:30:05