Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”


W olsztyńskim planetarium podsumowano trzecią edycję Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Wśród wyróżnionych placówek znalazły się dwie z powiatu szczycieńskiego. Brązowe certyfikaty otrzymały: Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Rozogach i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie.Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a fundatorem nagród w tym konkursie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Przy wielu szkołach i placówkach edukacyjnych na Warmii i Mazurach coraz częściej można spotkać ogrody, które nie tylko stanowią interesujący akcent estetyczny terenu wokół tychże instytucji, ale także bywają dodatkową „salą dydaktyczną”, dającą uczniom możliwości ukierunkowanego obcowania z naturą i praktycznego poznawania jej.

 

Pragnąc docenić te szkoły i placówki, a także zainspirować i zmotywować inne tego typu instytucje oświatowe do tworzenia ogrodów dydaktycznych, WMODN w Olsztynie postanowił ogłosić konkurs „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”. Tegoroczna edycji przyświecało hasło „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”.

 

– Liczymy, że konkurs przyczyni się nie tylko do urozmaicenia przestrzeni szkolnej, ale przede wszystkim rozwinie postawy proekologiczne uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego – tłumaczy Alicja Sarzyńska, kierownik MCEE. – Nauczy ich także szacunku dla przyrody i jej różnorodności biologicznej, a także podpowie, jak można wokół siebie stworzyć przestrzeń estetyczną oraz przyjazną ludziom i innym stworzeniom.


 

W tegorocznej edycji wzięło udział 49 placówek z Warmii i Mazur. W przedsięwzięcie zaangażowanych było blisko 5 tys. przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Podczas podsumowania koncertu nagrodzono tych, którzy w sposób wyjątkowy zaangażowały się w działania. Wręczono złote, srebrne i brązowe certyfikaty. Wśród wyróżnionych placówek znalazły się dwie z powiatu szczycieńskiego. Brązowe certyfikaty otrzymały: Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Rozogach i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie.

 

Grzegorz Siemieniuk

 

 

Fot. Grzegorz SiemieniukKomentarze do artykułu

Pedro

Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?

Kasia

Piękna zielona sukienka! Mogę wiedzieć gdzie taką dostać?

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2019-05-08 13:34:48

SKS Szczytno zniszczony w Lidzbarku

 • Poniedziałek, 2019-04-29 14:50:41

Szczytno zaprasza na majówkę

 • Piątek, 2019-04-26 20:46:33

Rozogi w palmy ustrojone (zdjęcia)


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21
 • Pieski problem straży miejskiej
  Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-05-22 08:05:41