Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”


W olsztyńskim planetarium podsumowano trzecią edycję Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Wśród wyróżnionych placówek znalazły się dwie z powiatu szczycieńskiego. Brązowe certyfikaty otrzymały: Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Rozogach i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie.



Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a fundatorem nagród w tym konkursie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

Przy wielu szkołach i placówkach edukacyjnych na Warmii i Mazurach coraz częściej można spotkać ogrody, które nie tylko stanowią interesujący akcent estetyczny terenu wokół tychże instytucji, ale także bywają dodatkową „salą dydaktyczną”, dającą uczniom możliwości ukierunkowanego obcowania z naturą i praktycznego poznawania jej.

 

Pragnąc docenić te szkoły i placówki, a także zainspirować i zmotywować inne tego typu instytucje oświatowe do tworzenia ogrodów dydaktycznych, WMODN w Olsztynie postanowił ogłosić konkurs „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”. Tegoroczna edycji przyświecało hasło „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”.

 

– Liczymy, że konkurs przyczyni się nie tylko do urozmaicenia przestrzeni szkolnej, ale przede wszystkim rozwinie postawy proekologiczne uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego – tłumaczy Alicja Sarzyńska, kierownik MCEE. – Nauczy ich także szacunku dla przyrody i jej różnorodności biologicznej, a także podpowie, jak można wokół siebie stworzyć przestrzeń estetyczną oraz przyjazną ludziom i innym stworzeniom.


 

W tegorocznej edycji wzięło udział 49 placówek z Warmii i Mazur. W przedsięwzięcie zaangażowanych było blisko 5 tys. przedszkolaków, uczniów i nauczycieli. Podczas podsumowania koncertu nagrodzono tych, którzy w sposób wyjątkowy zaangażowały się w działania. Wręczono złote, srebrne i brązowe certyfikaty. Wśród wyróżnionych placówek znalazły się dwie z powiatu szczycieńskiego. Brązowe certyfikaty otrzymały: Gimnazjum im ks. Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Rozogach i Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie.

 

Grzegorz Siemieniuk

 

 

Fot. Grzegorz Siemieniuk



Komentarze do artykułu

Pedro

Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?

Kasia

Piękna zielona sukienka! Mogę wiedzieć gdzie taką dostać?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-05-08 13:34:48

SKS Szczytno zniszczony w Lidzbarku

  • Poniedziałek, 2019-04-29 14:50:41

Szczytno zaprasza na majówkę

  • Piątek, 2019-04-26 20:46:33

Rozogi w palmy ustrojone (zdjęcia)


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK