Reklama


Reklama

Rośnie liczba zakażeń w naszym powiecie


Do 34 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym powiecie. Są to dane publikowane przez wojewódzką stację sanitarno-epidemilogiczną. Przypadki zachorowań liczone są od początku pandemii. Liczba osób zakażonych może być niedługo większa, bo rośnie liczba przeprowadzanych testów. Tylko dziś pobrano wymazy od ponad 300 osób związanych z Domem Pomocy Społecznej.Zachorowania w naszym powiecie to głównie tak zwane ognisko szpitalne. Tylko w ten weekend obecność wirusa stwierdzono u 5 kolejnych osób, które już wcześniej były w kwarantannie, bo miały styczność z osobą zakażoną z tego środowiska. To tak zwany „drugi garnitur” zakażeń. Mimo diagnozy służby sanitarne twierdzą, że ognisko szpitalne jest opanowane i wygaszane.

 

- Nasze szybkie działania i ustalenie osób zagrożonych sprawiły, że ognisko nie rozprzestrzeniło się – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie.

 

 

Wcześniej wirusa stwierdzono u 11 pacjentów oraz 5 pracowników (3 pielęgniarki, ratownik i salowa) szpitala. Większość z nich jest w szpitalach w Ostródzie i Elblągu bądź w izolacjach domowych. Przypomnijmy: koronawirusa stwierdzono u pacjenta, który znajdował się na oddziale internistycznym. W tej chwili oddział jest już czysty.


Reklama

 

Reklama

 

Kolejne ognisko koronawirusa może dotyczyć DPS w Szczytnie. Tam wirusa stwierdzono u pielęgniarki oraz duchownego, który współpracował z placówką. W obu przypadkach badania zostały wykonane, bo wrócili oni do pracy z urlopów. Były to testy prewencyjne. Jest szansa, że nie zdążyli nikogo zarazić. Ale to będzie wiadomo we wtorek, bo dziś (poniedziałek, 24 sierpnia) pobrano wymazy od ponad 300 osób związanych z DPS w Szczytnie.

 

Duchowny najpierw trafił do szpitala w Ostródzie. Potem został skierowany do izolacji domowej. Pielęgniarka również jest w izolacji domowej.

 

 

Poważnie zrobiło się też w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczytnie. Najpierw koronawirusa stwierdzono u jednej z pracownic. Dziś GOPS był zamknięty.

 

- Trwa dezynfekcja placówki – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Czekamy też na wyniki wymazów innych pracowników, którzy mieli kontakt z tą panią. Ale myślę, że placówka od środy zacznie działać normalnie.

 

W kwarantannie znalazły się 4 osoby z GOSP w Szczytnie oraz 15 osób z ich rodzin. Dziś okazało się, że u kolejnej pracownicy GOPS stwierdzono koronawirusa. - Na szczęście te osoby nie miały kontaktu z petentami, dlatego dość sprawnie udało nam się ustalić osoby, które miały z nimi kontakt – uspokaja dyrektor Liwartowski.

 

 

Pozostałe przypadki zachorowań to te, które zostały - jak ujmują to służby - zawleczone (przywiezione) do naszego powiatu. Dotyczą zarówno turystów, jak i naszych mieszkańców, którzy wrócili z wakacyjnych wypraw.Komentarze do artykułu

ABC

Łojej, a co z liczbą chorych na grypę?

Szefuniu

O rety te GOPSy i MOPSy to chyba powinny pracowa© rotacyjnie na zmiany. Wszędzie tak robią tylko nie na tym zadupiu.Wówczas panie urzędniczki by się ze sobą nie stykały a tak siedzą na gromadzie!

Cichy

Z tego co wiem to w GOPS jest 1 toaleta więc dlaczego tylko 4 osoby w kwarantannie ?

doradca

Nasz baćka Wojtaszenko uspokaja. Dobre sobie. Kołchoz = PGR.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20