Sobota, 25 Maj, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Robert Arbatowski pokazał, co kryje... noc


W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie została otwarta wystawa prac fotograficznych naszego redakcyjnego kolegi Roberta Arbatowskiego. Wernisaż urozmaicił recital Andrzeja Ałaja, który wykonał utwory Krzysztofa Klenczona."Szczytno nocą" to fotografie, na których jest przedstawione nasze miasto w późnych godzinach nocnych. Jak twierdził Robert, gdy słońce schowa się za horyzont, a miasto zaczyna budzić się do nocnego życia, powstaje wówczas okazja do uchwycenia chwil wyrysowanych nietypową mieszanką światła. - Dzięki połączeniu umiejętności technicznych, wyobraźni oraz kreatywności można wykonać wówczas niepowtarzalne ujęcia niemożliwe do uzyskania w świetle dziennym – podkreślał.

 

 

Nocne ujęcia znanych w mieście budynków rzeczywiście są imponujące. Tak dalece, że obecni na wernisażu burmistrz Krzysztof Mańkowski i starosta Jarosław Matłach prześcigali się niemal w propozycjach i deklaracjach wykorzystania fotografii w działaniach promocyjnych miasta i powiatu. W gronie obecnych nie zabrakło osób, które zajmują się fotografią (także profesjonalnie). Wiele było więc pytań dotyczących szczegółowych kwestii technicznych i fachowych „tricków”, pozwalających uzyskać takie efekty.


 

 

Fotografia nie jest jedyna pasją naszego redakcyjnego kolegi – emerytowanego żołnierza. Robert jest też miłośnikiem lokalnej historii, twórcą krótkometrażowych filmów dokumentalnych (nagradzanych w różnych konkursach) i społecznikiem.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze