Piątek, 26 Kwiecień
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda -

Rezerwowi dali wygraną Omulwi

O sporą niespodziankę postarali się w Olsztynie piłkarze beniaminka IV ligi Omulwi Wielbark, którzy pokonali faworyzowane rezerwy I-ligowego Stomilu 2:1. Gole dla wielbarczan zdobyli wprowadzeni po przerwie Mateusz Abramczyk i Michał Murawski.

STOMIL II OLSZTYN – OMULEW WIELBARK 1:2 (1:0)

1:0 – Karol Żwir (45), 1:1 – Mateusz Abramczyk (65), 1:2 – Michał Murawski (82)

OMULEW: Przybysz – J. Miłek, M. Miłek, C. Nowakowski, Berk, Rudzki (63. Abramczyk), Włodkowski, Kwiecień (63. Remiszewski), Kujtkowski, Szczygielski (80. Dębek), Domżalski (63. Murawski)

Przed meczem mało kto spodziewał się, że wielbarczanie wrócą z Olsztyna z choćby jednym punktem. Tymczasem ambitnie grający beniaminek, głównie dzięki bardzo dobrej w swoim wykonaniu drugiej połowie, wywiózł komplet punktów z bardzo gorącego terenu.

Lepiej w spotkanie weszli piłkarze Omulwi, którzy w 3 i 8 minucie po strzałach Damiana Kujtkowskiego oraz Sebastiana Rudzkiego zmusili gospodarzy do wybijania piłki z własnej linii bramkowej. Później jednak zespół rezerw Stomilu otrząsnął się i osiągnął bardzo dużą przewagę. W 40 minucie obita została poprzeczka bramki dobrze prezentującego się Tomasza Przybysza. Gdy wydawało się, że pierwsza część zakończy się bezbramkowym remisem strata piłki przez Jakuba Miłka zakończyła się utratą bramki do szatni.

W drugiej części olsztynianie nie atakowali już z takim impetem, jak w pierwszych 45 minutach. Do głosu zaczęła więc dochodzić ambitnie walcząca Omulew. Dodatkowo w 63 minucie trener Mariusz Korczakowski przeprowadził potrójną zmianę, która okazała się kluczowa dla losów meczu. Już dwie minuty po przeprowadzonych zmianach padło wyrównanie. Wsteczną piłkę od Jarosława Berka dostał będący niedaleko linii autowej Mateusz Abramczyk, którego ni to strzał ni dośrodkowanie z okolic 35 metra wylądowało w siatce bramki gospodarzy. W 82 minucie wygraną wielbarczanom zapewnił drugi z rezerwowych Michał Murawski. Jego strzał z rzutu wolnego obił mur rezerw Stomilu i zupełnie zmylił golkipera gospodarzy.

POZOSTAŁE WYNIKI 15 KOLEJKI: Barka Tolkmicko – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:0 (1:0), Rominta Gołdap – Vęgoria Węgorzewo 2:2 (0:1), Pisa Barczewo – DKS Dobre Miasto 2:1 (0:1), GKS Wikielec – Orzeł Janowiec 4:1 (0:1), Mamry Giżycko – Zatoka Braniewo 3:0 (1:0), Start Nidzica – Polonia Iłowo 2:0 (2:0).

11. Omulew Wielbark 15 15 3 6 6 13-23

12. DKS Dobre Miasto 15 15 4 3 8 12-22

Stomil II Olsztyn - DKS Dobre Miasto                    2012-11-11     13:00

Pisa Barczewo - Polonia Iłowo                                 2012-11-11     13:00

Start Nidzica  - Orzeł Janowiec Kościelny               2012-11-11     13:00

GKS Wikielec - Znicz Biała Piska                            2012-11-11     13:00

Błękitni Pasym - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie2012-11-11  13:00

Barkas Tolkmicko - Rominta Gołdap                       2012-11-11     13:00