Reklama


Reklama

„Renata” trafiła do ochotników ze Szczytna


Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczytnie doczekali się wozu bojowego. Renault G230, pieszczotliwie zwany „Renata”, trafił właśnie do jednostki w Szczytnie, która swoją siedzibę ma w miejscowej Komendzie Powiatowej PSP. - Auto fizycznie jest już u nas, ale nadal trwają formalności zwiane z jego przekazaniem – mówi druh Paweł Koziatek, wiceprezes OSP Szczytno. - Myślę że do pierwszej akcji będziemy mogli wyjechać pod koniec stycznia lub na początku lutego.Ochotnicza Straż Pożarna w Szczytnie reaktywowała swoją działalność w marcu 2003 rok. Do dziś była to jedyna jednostka w naszym powiecie, która nie dysponowała wozem bojowym. Historycznie OSP Szczytno jest najstarszą jednostką w naszym powiecie, bo jej data powstania sięga 1885 roku.

 

- Ale o jego pozyskanie starliśmy się od samego początku naszego istnienia – mówi druh Paweł Koziatek, zawodowo związany z Komendą Powiatową PSP w Szczytnie. - W końcu się udało. Było w tym nieco szczęścia, ale najważniejsze, że wóz bojowy trafił do naszej jednostki.

 

Druhowie z OSP Szczytno Renault G230, średni wóz bojowy, otrzymali w podarunku od jednostki OSP w Bartągu. Strażakom z Bartąga „Renata”, bo tak pieszczotliwie nazywali swoje auto, służył od 10 lat.


Reklama

 

- Wygrali bitwę o wozy podczas wyborów prezydenckich i do nich trafił nowy samochód gaśniczy, a swój stary przekazali nam – mówi wiceprezes Paweł Koziatek.

 

OSP Szczytno liczy w tej chwili około 30 druhów z czego połowa ma odpowiednie przeszkolenie, aby uczestniczyć w akcjach bojowych.

 

- A z tego, co widzę druhów może być za chwilę więcej, bo jak informacja o pozyskaniu wozu bojowego poszła w eter, to rozdzwoniły się telefony od kolejnych osób chętnych – mówi druh Koziatek.

 

Zarząd OSP Szczytno to: Jan Napiórkowski – prezes, Paweł Koziatek - wiceprezes, Agnieszka Siemieniuk – wiceprezes, Zbigniew Stasiłojć – sekretarz i Jan Niedzwiedzki – skarbnik.

Reklama

 

Nowy wóz do podziału bojowego włączony zostanie na przełomie styczni i lutego. Trwa jego uzbrajanie. Auto pochodzi z 1991 roku, ale jak mówią strażacy ze Szczytna jest w doskonałym stanie. Dysponuje beczką na 3 tysiące litrów środka gaśniczego.

 

Na ternie naszego powiatu znajdują się 34 jednostki OSP. Często bywało tak, że gdy zawodowcy wjeżdżali do akcji gaśniczych do zabezpieczenia Szczytna ściągano jednostki z OSP Olszyny, czy Szyman. Teraz OSP Szczytno stanie się naturalnym zabezpieczaniem miasta wspomagającym zawodowców.

DDKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  W polityce czasem tak jest, że aby gdzieś dojść trzeba umieć szukać kompromisów. W wyborach najlepiej udało się to Mańkowskiemu. Niestety od razu po objęciu stanowiska pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie ma własnego zdania i nie potrafi podejmować decyzji. Nawet gdyby jego zasadniczym celem było tylko zostanie Burmistrzem i pobieranie sowitej pensji już po wyborze mógł pokazać co chce w mieście zrobić. Niestety nawet szef jego kampanii wyborczej szybko dowiedział się dla kogo robił kampanię :( Do kolejnych wyborów zostało jeszcze trochę, na referendum i odwołanie nie ma co liczyć ale można sprawdzić człowieka czy chce jeszcze cokolwiek robić. Jak na wejściu dostał maksymalne wynagrodzenie i nic nie zrobił to teraz trzeba mu je na maksa obniżyć aby mógł pokazać że jednak potrafi pracować. Tylko czy radnym obecnej kadencji starczy samozaparcia i czy oni też nie przyszli tylko po to aby otrzymywać dietę a nie pracować dla mieszkańców? Zgadzam się z autorem tekstu, że nikt nie myśli o mieście dalej niż tylko z roku na rok, no może też zahacza trochę o rok wyborczy. Wszyscy boją się odważnych i perspektywicznych decyzji. Nie byłem zwolennikiem Innopolice w formie zaproponowanej przez Górską ( z tyloma niewiadomymi) ale odstąpienie od Innopolice a realizacja rewitalizacji ruin zamku to zły wybór. Większe zainteresowanie byłoby centrum Innopolice niż zobaczeniem odrestaurowanych riun i wystawą. Ale będzie tłok turystów :)

  tadeusz


  2021-03-05 12:15:40
 • Szczytnianie na podium Mistrzostw Regionu
  Brawo!

  Seba


  2021-03-05 10:41:23
 • Morsy drugie w rajdowym finale
  Morsy chociaż coś tam próbują robić,a ten kompletny na nieudacznik ,Mankowski nie robi nic,radni powinni mu odebrać połowę pensji

  Adalbert


  2021-03-05 10:13:53
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Burmistrz otoczył się tylko swoimi pociotami niuedacznikami i kolesiami od imprezowania,a to jest zwykly nepotyzm,doprawiony mobbingiem dla nieswoich.teraz ludzie mówią Mankowski nie dorósł do roli,nie daje rady,nie sprawdził się,a to są eufemizmy,burmistrz nie nadaje się do tej roboty

  Adalbert


  2021-03-05 09:53:58
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Powiedział ktoś kto jest krystaliczny :) Przez to trudno o wiarygodność takiej wypowiedzi jeżeli autor jest znany z swojej wcześniejszej działalności a jak słyszę także z aktywności na polu blokowania inwestycji nart wodnych na jez. Małym Domowym. Wynika z tego, że najlepszym rozwiązaniem jest aby Pan Mądrzejowski sam wystartował i pokazał jak trzeba działać. Seria tych wypocin kojarzy mi z mapetami oraz wypowiedziami dwóch starych dziadków. Mam nadzieję że Pan Mądrzejowski zechce zaprezentować swój pomysł na miasto no i oczywiście wystartować w wyborach :)

  krajan


  2021-03-05 08:20:34
 • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
  Na poczcie przelał pieniądze na swoje konto i dalej poszedł jak niby nic z pustymi kieszeniami. Teraz szukajcie wiatru w polu.

  WSK


  2021-03-05 06:30:40
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  A może niech miasto sprzeda ziemie na której jest stadion na Śląskiej i za te pieniądze w końcu zrobi / wyremontuje ulice w Szczytnie. Natomiast nowoczesny stadion lekkoatletyczno-piłkarski, porządny kryty basenu z infrastrukturą oraz lodowisko niech zbudują w lasie miejskim w okolicach stadionu leśnego na ulicy Ostrołęckiej. Wykorzystajmy pomoc Pana Bukowieckiego w pozyskiwaniu zezwoleń i funduszy na te inwestycje. Niech władze negocjują z MSWiA o przejęcie stadionu leśnego od WSPol. A z Ministerstwem Sportu pomoc w pozyskaniu dofinansowania na te inwestycje. Do tego jeszcze niech Ratusz pozyska fundusze europejskie. I mamy problem rozwiązany.

  AGNIESZKA


  2021-03-04 21:17:03
 • Z siekierą rzucił się na audi, "porąbał" je i zasypał popiołem (zdjęcia)
  Nic mu nie zrobią co policjanci już stwierdzili podczas interwencji. Tak więc nic mu nie grozi i nic mu nikt nie zrobi.

  Kamil


  2021-03-04 17:49:03
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Do Pofajdoka. Trafne podsumowanie.

  dr


  2021-03-04 14:58:47
 • Mistrzowski debiut zawodniczek klubu LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Pani Trener.

  dr


  2021-03-04 14:55:31