Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Regionalne Centrum Opieki Senioralnej powstanie w Szczytnie


Szpital w Szczytnie wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie. Ciągną do niego coraz lepsi specjaliści, ale też środki zewnętrzne. Ostatnio placówka pozyskała ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych na budowę stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego. To pierwszy krok do utworzenia Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej.



Pieniądze na inwestycję pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.


Reklama

 

- O szpitalu w Szczytnie mówi się coraz częściej i to w bardzo pozytywnym kontekście – mówi członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska, która parafowała umowę o dotacji. - Chętni są tu do pracy wysokiej klasy specjaliści, a sama placówka rozbudowuje się tak niesamowicie, że wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie.

 

Projekt zakłada utworzenie stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób przewlekle chorych. Swoje miejsce znajdzie on w starej bryle szpitala. Jego uruchomienie było planowane już w chwili, gdy zapadały decyzje o budowie nowego szpitalnego skrzydła.

Reklama

 

- To kolejny krok w rozwoju naszej placówki – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Dzięki temu zabiegowi powstanie 70 miejsc w zakładzie opiekuńczo-leczniczemu, a dzięki temu zabiegowi lepsze warunki będą mieli pacjenci na oddziale internistycznym.

 

Wartość całego projektu to ponad 8 milionów 200 tysięcy złotych. Za te pieniądze mają powstać między innymi poradnie i pracownie dedykowane osobom przewlekle chorym i starszym oraz stacjonarny zakład opiekuńczo-leczniczy. Inwestycja ma być realizowana etapowo. Finalnie ma powstać tam 70 miejsc.



Komentarze do artykułu

Tomasz l

Jarek a jakaś prawdziwa praca na rzecz powiatu? Czy tylko takie tam bzdury?

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

    Mariola


    2021-05-14 10:06:41
  • Eksperymentują na Bartnikach
    Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

    WSK


    2021-05-14 08:51:32
  • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
    Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

    Mieszkaniec


    2021-05-13 18:08:20
  • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
    Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

    Katarzyna Sieklucka


    2021-05-13 16:16:29
  • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
    Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

    WSK


    2021-05-13 14:56:13
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

    Do Społecznika


    2021-05-13 13:31:03
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

    Adalbert


    2021-05-13 10:15:40
  • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
    Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

    Anna


    2021-05-12 21:59:33
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

    Społecznik


    2021-05-12 21:55:17
  • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
    TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

    KTOŚ


    2021-05-12 21:06:52