Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Regionalne Centrum Opieki Senioralnej powstanie w Szczytnie


Szpital w Szczytnie wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie. Ciągną do niego coraz lepsi specjaliści, ale też środki zewnętrzne. Ostatnio placówka pozyskała ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych na budowę stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego. To pierwszy krok do utworzenia Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej.Pieniądze na inwestycję pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.


Reklama

 

- O szpitalu w Szczytnie mówi się coraz częściej i to w bardzo pozytywnym kontekście – mówi członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska, która parafowała umowę o dotacji. - Chętni są tu do pracy wysokiej klasy specjaliści, a sama placówka rozbudowuje się tak niesamowicie, że wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie.

 

Projekt zakłada utworzenie stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób przewlekle chorych. Swoje miejsce znajdzie on w starej bryle szpitala. Jego uruchomienie było planowane już w chwili, gdy zapadały decyzje o budowie nowego szpitalnego skrzydła.

Reklama

 

- To kolejny krok w rozwoju naszej placówki – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Dzięki temu zabiegowi powstanie 70 miejsc w zakładzie opiekuńczo-leczniczemu, a dzięki temu zabiegowi lepsze warunki będą mieli pacjenci na oddziale internistycznym.

 

Wartość całego projektu to ponad 8 milionów 200 tysięcy złotych. Za te pieniądze mają powstać między innymi poradnie i pracownie dedykowane osobom przewlekle chorym i starszym oraz stacjonarny zakład opiekuńczo-leczniczy. Inwestycja ma być realizowana etapowo. Finalnie ma powstać tam 70 miejsc.Komentarze do artykułu

Tomasz l

Jarek a jakaś prawdziwa praca na rzecz powiatu? Czy tylko takie tam bzdury?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40