Reklama


Reklama

Regionalne Centrum Opieki Senioralnej powstanie w Szczytnie


Szpital w Szczytnie wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie. Ciągną do niego coraz lepsi specjaliści, ale też środki zewnętrzne. Ostatnio placówka pozyskała ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych na budowę stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego. To pierwszy krok do utworzenia Regionalnego Centrum Opieki Senioralnej.



Pieniądze na inwestycję pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.


Reklama

 

- O szpitalu w Szczytnie mówi się coraz częściej i to w bardzo pozytywnym kontekście – mówi członek zarządu województwa Sylwia Jaskulska, która parafowała umowę o dotacji. - Chętni są tu do pracy wysokiej klasy specjaliści, a sama placówka rozbudowuje się tak niesamowicie, że wyrasta na jeden z ważniejszych ośrodków medycznych w regionie.

 

Projekt zakłada utworzenie stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego dla osób przewlekle chorych. Swoje miejsce znajdzie on w starej bryle szpitala. Jego uruchomienie było planowane już w chwili, gdy zapadały decyzje o budowie nowego szpitalnego skrzydła.

Reklama

 

- To kolejny krok w rozwoju naszej placówki – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Dzięki temu zabiegowi powstanie 70 miejsc w zakładzie opiekuńczo-leczniczemu, a dzięki temu zabiegowi lepsze warunki będą mieli pacjenci na oddziale internistycznym.

 

Wartość całego projektu to ponad 8 milionów 200 tysięcy złotych. Za te pieniądze mają powstać między innymi poradnie i pracownie dedykowane osobom przewlekle chorym i starszym oraz stacjonarny zakład opiekuńczo-leczniczy. Inwestycja ma być realizowana etapowo. Finalnie ma powstać tam 70 miejsc.



Komentarze do artykułu

Tomasz l

Jarek a jakaś prawdziwa praca na rzecz powiatu? Czy tylko takie tam bzdury?

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Sto lat bez dwóch pani Alicji (zdjęcia)
    Telefonicznie już życzyłam 200-stu lat w zdrowiu i szczęściu ale już nie długo osobiscie wyściskam kochaną ALICJĘ.( jak co roku od 50-ciu lat )????????????

    Monika WŁODARCZYKOWA


    2021-03-04 12:02:59
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    12 lat to za długooo

    NSZ


    2021-03-04 09:44:05
  • Morsy drugie w rajdowym finale
    czego te morsy juz nie robily ho ho, teraz czas na wynalezienie szczepionki na Covid :) . Na pewno opanowali umiejętność włażenia w d..pę szczycieńskim burmistrzom

    ZenekM


    2021-03-04 09:35:07
  • Budowlane szaleństwo w Pasymiu trwa
    za chwile bedzie jak z Olsztynem (miasto pod Ostródą) , Szczytno pod Pasymiem :D

    Pofajdok


    2021-03-04 09:17:39
  • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Szanowny Panie nie tylko za zaistniałą sytuacje mozna obwiniac burmistrza (który jest delikatnie rzecz ujmująć mizerny na jego pocieszenie powiem ze poprzedni nie byli lepsi)ale przede wszystkim MIESZKAŃCÓW!!!, ktorzy wybieraja od lat tych samych cwaniaków, którzy usadzili dupska na fotelach radnych, radnych którzy od lat topią miasto. Panowie Kiersikowski, Łachacz, stare damy Czerw, Moczydłowska, RYbińska czy Boczarowe, Orzłowie, Siudaki, Staszaki ci ludzie od kilkunastu lat rzadza miastem. TO ich wyborczy ktorzy nie chca dopuscic świeżej krwi do rady miasta bo nie maja odwai na zmiana ale maja odwagę na wieczne narzekanie. jak slysze ze lepszy Robert Siudak czy Pawelek Krasowski bo od lat siedza w radzie, niz ktos nowy to mi rece i majtki opadają. Jak to miasto ma sie zmieniac. Głupota mieszkańców Szczytna jest porażająca ich krótkowzrocznosc odbiera wszelką nadzieję na to ze kiedys to miasto pojdzie do przodu. Mizerny bUrmistrz lansujacy sie na portalach spolecznosciowych i chwalący sie swoimi sukcesami ktore są kosmetyką.Otoczony swoimi przydupasami w polowie kadencji pokazuje jak złym byl wyborem...niestety mieliśmy wybór między fatalnym (KM), bardzo fatalnym(Gontarzewski marionetka PIS) i beznadziejnym wyborem (Wilczek). I tak w tym mieście jest od dziesięcioleci. Symbol ślimaka Cittaslow jest kwintesencja marazmu Szczytna. Niestety mieszkańcy krzyczą i oczekują ale sami nie chcą zmian.

    Pofajdok


    2021-03-04 09:16:29
  • Dwa lata odpoczynku od władzy – rozmowa z byłą burmistrz Danutą Górską (zdjęcia)
    BARDZO DUŻO ZROBIŁA PANI DLA SZCZYTNA ZA SWOJEJ KADENCJI ,ZA CO BARDZO DZIĘKUJĘ I PEWNIE NIEJEDEN PRZYZNA MI RACJĘ -POZDRAWIAM

    MS


    2021-03-04 08:39:17
  • Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rozogach (zdjęcia)
    Zamaskowany....???? to pewnie szok dla pracowników banku

    Karrramba


    2021-03-04 05:53:12
  • Orżyny bez sołtysa i... teatru, Domalewski zrezygnował
    Serdecznie pozdrawiam. Ciekawe czy mnie pamiętasz :) ja pamiętam ciebie jako ostoje spokoju i uczciwej pracy (nauki)

    Wiesiek Żyła


    2021-03-03 23:00:44
  • Alina Kobiałek: - Śmierć też wymaga oprawy (rozmowa)
    Super wywiad ciociu ????

    Roman K


    2021-03-03 21:06:15
  • Zamek odkryje swoje tajemnice w kwietniu
    Każdy potrzebuje czegoś innego. Zapewne dobrze byłoby gdyby było to czego Ty Danson potrzebujesz ale co wtedy z pozostałymi?

    mieszkaniec


    2021-03-03 10:47:35