Reklama


Reklama

Ratownicze lądowisko już działa, co to oznacza dla pacjentów?


Od środy, 6 czerwca w naszym powiecie działa całodobowe lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego. Co to oznacza dla mieszkańców powiatu, pacjentów?



Budowa lądowiska zakończyła się co prawda kilka miesięcy temu, ale uruchomiono je dopiero teraz. Powód był dość błahy.

 

- Trzeba było usunąć linię energetyczną i obniżyć słupy latarni przy ulicy Kochanowskiego w Szczytnie – mówi Beata Kostrzewa, dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Prace zakończyły się pod koniec maja. Teraz lądowisko może już działać w pełni.

 

Lądowisko usprawni transport pacjentów ciężej rannych lub chorych, którzy trafili do szpitala w Szczytnie bądź do karetek.


Reklama

 

- Nie będziemy musieli kombinować z dojazdami na boisko przy ul Śląskiej – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w Szczytnie. - Społeczeństwo musi jednak wiedzieć, że śmigłowce nie będą przylatywać, bo na przykład ktoś zgłosił bóle w klatce piersiowej. Zawsze na miejsce wypadku bądź zachorowania i tak jako pierwszy uda się Zespół Ratownictwa Medycznego, który po ocenie pacjenta decyduje o wezwaniu transportu lotniczego.

 

Lądowisko ułatwi też tak zwane transporty szpitalne. Znajduje się ono tuż obok szpitala. Już niedługo powstanie tam też Szpitalny Odział Ratunkowy.

Reklama

 

- W skrócie i dużym uproszczeniu lądowisko przyśpieszy transport chorego, a co za tym idzie zwiększy szanse na uratowanie zdrowia i życia – mówi Achremczyk. - Przy okazji apeluję do osób odwiedzających szpital, aby parkowały samochody w miejscach wyłącznie dozwolonych, aby nie blokowali przejazdu karetkom, bo ostatnio zdarzają się i takie przypadki.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

    Uczestnik


    2020-08-04 18:01:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

    Ale ale


    2020-08-04 14:24:23
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35