Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ratownicy już tylko „państwowi”


Od kwietnia ratowaniem naszego życia zajmą się wyłącznie ratownicy medyczni z Państwowego Pogotowia Ratunkowego. W przypadku naszego powiatu podlegać będą szczycieńskiemu szpitalowi. Zniknie karetka ze Spychowa. Pojawi się za to w Świętajnie.



Zmiany spowodowane są ustawą, która znacząco ogranicza możliwość działania w strefie ratowniczej prywatnym podmiotom. Do tej pory w naszym powiecie publiczne, państwowe pogotowie ratunkowe miało swoje karetki wyłącznie w Szczytnie. Pozostała cześć powiatu była pod „opieką” prywatnych karetek, które stacjonowały w Pasymiu i Spychowie.

 

Przeprowadzka do Świętajna

 

- Od kwietnia cały nasz powiat objęty zostanie działaniem wyłącznie karetek Państwowego Pogotowia Ratunkowego – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. - Mamy już podpisane odpowiednie kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dla pacjentów niewiele się zmieni. Ratownicy wciąż 24 godziny na dobę będą czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

 

Szczycieński szpital przejmie rejon działania prywatnych karetek, czyli tych, które stacjonowały w Pasymiu i Spychowie. Od 1 kwietnia jedna z karetek zmieni swoją lokalizację.

 

- Ze Spychowa przeniesiemy ją do Świętajna – mówi dyrektor Kostrzewa. - A to dlatego, że wynika to z naszych analiz. W obrębie Świętajna jest więcej zdarzeń niż w obrębie Spychowa.


 

Kupili craftera

 

Szczycieńskie pogotowie publiczne będzie miało do dyspozycji 4 karetki. Dwie będą w Szczytnie i po jednej w Świętajnie oraz Pasymiu. W szczycieńskich karetkach działać będą zespoły złożone z 3 ratowników, a w tych „terenowych” - drużyny 2-osobowe. W żadnej z karetek nie będzie jednak dyżurował lekarz.

 

Pogotowie, już to publiczne, wzbogaci się też o nową karetką. - Musieliśmy odnowić nasz tabor – mówki Kostrzewa. - Kupiliśmy nowy pojazd. Będzie to volkswagen crafter. Fizycznie pojawi się w Szczytnie 28 marca. Pozostałe samochody mamy z 2016, 2011, 2009 i 2007 roku.

 

Po zmianach w państwowym ratownictwie medycznym zatrudnienie znajdzie około 50 osób. Będą one pracowały na różnych zasadach: umów o pracę, umów zleceń, czy też kontraktów.



Komentarze do artykułu

Ww

Wszystko pieknie, ale gdzie te umowy o pracę? Bo chyba nie w tym państwowym pogotowiu. Tu poszukuje się \"przedsiębiorców\" na jednoosobowej działalności

dr

Jeżeli to będzie działać tak , jak działa szpital to Wszyscy Święci zmiłujcie się nad nami.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-09-04 17:40:52

Strażnicy miejscy już uzbrojeni w kamery

  • Piątek, 2019-08-30 13:18:08

Szczytno kochali już po raz dziewiąty

  • Czwartek, 2019-08-22 12:07:33

Ścianka pin art już działa

  • Środa, 2019-08-21 12:16:01

EBOI już działa w Rozogach


Komentarze

  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Zgadzam się z przedmówcą w 100%
    Autor: Marcin
    2019-09-20 12:18:17
  • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
    i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
    Autor: Buba
    2019-09-20 12:16:23
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:41:00
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:29:13
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
    Autor: Jędrek
    2019-09-20 11:15:23
  • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
    hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
    Autor: Yaasiek
    2019-09-19 22:59:43
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
    Autor: Śmieszek
    2019-09-19 20:16:50
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
    Autor: Marek
    2019-09-19 15:08:58
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
    Autor: tedy
    2019-09-19 07:56:00
  • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
    To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
    Autor: Norman
    2019-09-18 23:56:05