Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ranny policjant nie pamięta wypadku


Nadal nie wiadomo co było przyczyną tragicznego wypadku radiowozu pod Występem. Drugi z policjantów, którzy przeżył wypadek został przesłuchany. - Ale nie jest w stanie w tym momencie odtworzyć przebiegu zdarzeń – mówi Artur Choroszewski, Prokurator Rejonowy w Szczytnie.Śledczy przeprowadzili szereg działań, aby dokładnie odtworzyć drogę radiowozu i ustalić przyczyny jego wypadku. Na miejscu przeprowadzono oględziny, odbyła się sekcja zwłok funkcjonariusza, który zginął w tym wypadku. Dwukrotnie, na miejscu tragedii oraz na policyjnym parkingu biegły analizował stan techniczny radiowozu.

 

- Samochód nadal jest w dyspozycji prokuratury – mówi Artur Choroszewski. - Wciąż zbieramy i analizujemy dowody w tej sprawie.


 

Szczycieńska prokuratura złożyła wniosek do Prokuratora Okręgowego w Olsztynie o wyłączenie się z tej sprawy.

 

- Sprawa dotyczy funkcjonariuszy z naszej komendy powiatowej, z którą na co dzień współpracujemy – mówi prokurator Choroszewski. - W takich przypadkach, naszym zdaniem, czynności śledcze powinna prowadzić inna prokuratura. Prokurator Okręgowy jeszcze nie podjął decyzji.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze