Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Radni opiniowali... RIO


Dotychczas to Regionalna Izba Obrachunkowa kontrolowała i opiniowała działalność samorządów. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rozogi doszło do sytuacji niejako odwrotnej. To radni wyrazili swoje zdanie odnośnie do przyszłej działalności olsztyńskiego oddziału RIO. Daniel Karniewicz, pracownik Izby, zwrócił się bowiem do nich o poparcie, niezbędne do tego, by mógł wziąć udział w konkursie na etatowego członka Kolegium Izby Obrachunkowej w Olsztynie.



- Pan Daniel zwrócił się do naszej gminy z prośbą o takie poparcie, bo wymagają tego procedury konkursowe – tłumaczył radnym Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - Jest to pierwszy taki przypadek w historii naszego samorządu, z czego bardzo się cieszę, bo to pokazuje, że nasza gmina postrzegana jest bardzo pozytywnie nawet przez instytucje kontrolne. Jesteśmy zaszczyceni wyborem pana Daniela, bo o poparcie mógł zwrócić się do136 innych samorządów z terenu naszego województwa.


Reklama

Daniel Karniewicz w RIO pracuje od 2000 roku, najpierw w Toruniu, a teraz w Olsztynie. Miał też 9-miesięczna przygodę z samorządem Lubawy, gdzie był skarbnikiem.

Rada Gminy Rozogi poparła jego kandydaturę jednogłośnie.

Reklama



Komentarze do artykułu

To nie wyróżnienie panie wójcie ,tylko spełnianie obietnic przedwyborczych dla po. A radni ślepo wierzą i cieszą się.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Gminna szkoła w granicach miasta
    Jestem za, popieram w 100%!

    Weronika


    2021-09-19 19:09:52
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Sam zadajesz pytania , sam sobie odpowiadasz.

    Brawo XXX !!!


    2021-09-19 15:36:14
  • Będzie swoja woda
    Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

    Robert Częścik


    2021-09-19 13:26:06
  • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
    Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

    XXX


    2021-09-19 11:39:24
  • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
    Żenada żłobek w szkole

    Andrzej


    2021-09-19 08:01:04
  • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
    13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

    Potężny LegwanZORD


    2021-09-18 23:07:50
  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24