Reklama


Reklama

Radni nie chcą dawać prezentów


Część miejskich radnych nie chce przekazać KRUS za darmo działki na budowę nowego oddziału w Szczytnie. Na ostatniej komisji rozpatrywali trzy warianty tej transakcji. O przekazanie takiego terenu do miasta zwrócił się Henryk Żuchowski, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie.Henryk Żuchowski jako mieszkaniec Szczytna dobrze zna miasto i teraz, jako dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Olsztynie. Dlatego to on wskazał zaniedbaną działkę przy ulicy Nauczycielskiej na ewentualne miejsce wybudowania siedziby KRUS w Szczytnie i wystąpił o jej bezpłatne przekazanie.

 

Obecnie KRUS w Szczytnie dzierżawi budynek przy ul. 1-go Maja 35.

 

 

Są za ale... za kasę

 

Radni godzą się na budowę nowej siedziby KRUS w Szczytnie, ale nie chcą działki oddać za darmo. Z wniosku złożonego przez KRUS wynika, że samorząd miejski miałby przekazał ją na rzecz Skarbu Państwa nieodpłatnie. Chodzi o teren o powierzchni 2409 m2, który znajduje się przy ulicy Nauczycielskiej w Szczytnie. Miałby tam powstać dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 200 metrów kwadratowych, garaż oraz miejsca parkingowe.

 

- Myślę, że nikt nie jest przeciwko tej inwestycji – mówił na komisji radny Rafał Kiersikowski. - Ale niewiele jest też samorządów, które rozdawałyby takie prezenty za 450 tys. zł, bo taka jest mniej więcej wartość tej działki. Powinniśmy znaleźć jakąś formułę, która byłaby dobra dla miasta. Skoro KRUS ma 2 mln zł na inwestycję, to myślę, że może też znaleźć 450 tys. zł na kupienie tej działki.

 


Reklama

 

Wyprowadzili instytucje...

 

Przekazania działki broniła radna Teresa Moczydłowska.

 

- Taka inwestycja to dodatkowe miejsca pracy – mówiła. - Do tej pory w naszym mieście było tak, że wszystkie instytucje stąd uciekały. Może warto zmienić ten trend. Każda instytucja ze stałą siedzibą, to mocniejsze miasto.

 

Z klei Beata Boczar pytała, ilu mieszkańców Szczytna będzie korzystało z KRUS. Co wywołało kłótnię pomiędzy nią a radną Moczydłowska, bo wiadomo, że rolników w Szczytnie właściwie nie ma, a nawet jeśli jacyś są, to bardzo niewielu.

 

- Na pewne rzeczy trzeba patrzeć nieco szerzej jeśli chcemy rozwijać nasze miasto, bo wcześniej – wytknęła radnej Boczar Teresa Moczydłowska. - Za wcześniejszych rządów udało się z miasta wyprowadzić wiele instytucji. To nie było dobre. Poza tym można przecież wystąpić do rządu o jakąś rekompensatę, aby nasze miasto nie było stratne.

 

Trzy możliwe warianty

 

Po tej burzliwej dyskusji radni przeszli do głosowania nad trzema wariantami: za bezpłatną darowizną było 3 radnych, przeciw 8, za sprzedażą Skarbowi Państwa za cenę niższą niż rynkowa - wszyscy radni byli przeciw. Z kolei trzeci wariant zbycie bezprzetargowe za wartość oszacowaną przez rzeczoznawcę poparło 8 radnych, a 3 było przeciw.

Reklama

 

Stanowisko komisji jest tylko opinią. Losy przekazania rozstrzygną się na wrześniowej sesji rady miejskiej. Wówczas radni głosować będą uchwałę.

 

 

Radni nie rozumieją...

 

Henryk Żuchowski, dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddział w Olsztynie.

 

 

- Dziwię się, że nie zostałem zaproszony na komisję, aby wytłumaczyć niektórym radnym, bo najwyraźniej się nie orientują w całej sprawie – mówi Henryk Żuchowski. - Nie bardzo rozumiem też dlaczego rozpatrywano trzy warianty skoro ja zwróciłem się z konkretną prośbą o bezpłatne przekazanie tej działki. Szczytno powinno korzystać na tym, że ma dyrektora w KRUS, który chce tu inwestować. Dziwi mnie ten opór. To działanie na szkodę własnego miasta. Ze Szczytna już uciekły główne siedziby zakładu energetycznego, dyrekcji poczty, czy PKO. Czy teraz ma uciec też KRUS? Dziwię się niektórym radnym, że nie są w stanie tego zrozumieć. Taka inwestycja to gwarancja istnienia w Szczytnie tej instytucji.

 Komentarze do artykułu

Dariusz

A co Pan Furczak na to? ponoć taki wygadany a tu za innymi slepo idzie. Moze czas zabrac glos za dietę gdyz ona regularnie wplywa na konto co miesiąc a Pan regularnie....... Co?

Śmieszek

No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.

Slawomir

PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.

Facebook wszystko przyjmie....

Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....

Robert

Rownie dobrze Pan radny Kiersikowski moze być ekspertem w zakresie fizyki jądrowej i w sposob jasny i czytelny wypowiadać się na temat zasadnosci testow i badań w ww temacie. Paranoja.

Karol

A co radny Kiersikowski wypowiada sie na temat inwestycji, co on w zyciu osiągnął, czego sie dorobił, jaka działalność prowadził i z jakim skutkiem? Czy wie czym rozni się przychód od dochodu.....? Jak osoba nie majaca zadnych sukcesow w biznesie moze wypowiadać sie w tym temacie a przede wszystkim z jakim skutkiem i co to wniesie??????

Bernarda

Dziwne jak jest awans to juź prezent bo jestem stąd.Dobrze źe brak zgody ,miejsca pracy i tak miejscowym braknie.Jeśli nie ma rolników to po diabły robić ful-wypas dla kogo?

Nick

No praca będzie, pewnie dla znajomych.

Paweł

a w jakich miejscowościach w Polsce podobnych do Szczytna nie zlikwidowano biur Energii i Poczty ?? Teraz wszystkie zakłady się centralizują, nie tylko wymienione i PKO BP bo i Millenium, i inne... No chyba, że oddział Warmińsko- Mazurski KRUS-u do Szczytna Pan Żuchowski chce przenieść - to szacunek - tylko kto by mu na to wyraził zgodę :) - kolejny przekręt jak wieża widokowa ??

Janusz

Już Żuchowski z wieżą ciśnień zaszalał. Dalej widać chce prowadzić politykę brać i rozdawać za darmo. A koperty coraz grubsze

Gość

Najlepiej by było gdyby Żuchowski uciekł ze Szczytna i już nie wracał. Mieszkańcy mieliby spokój z jego durnymi pomysłami

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06