Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową


Mury nie leczą – mówił na ostatniej sesji powiatu radny Zygmunt Rząp. Domaga się od zarządu powiatu oraz dyrekcji szpitala poprawy standardów leczenia. Wtórował mu Tomasz Miller, który przytoczył dramat swojego 44-letniego kolegi, który trafił do szpitala w Szczytnie na poszerzenie zatoki nosowej, a po zabiegu zmarł.Na ostatniej sesji radni powiatowi zgodzili się na pokrycie straty finansowej szczycieńskiego szpitala za rok 2017 z budżetu powiatu szczycieńskiego. Na ten cel będzie trzeba wysupłać niemal milion złotych, bo szczycieński szpital wygenerował stratę dokładnie w kwocie 949 tys. 99 zł i 85 grosze. W środę radni, przy jednym głosie sprzeciwu i jednym wstrzymującym się, przyjęli uchwałę, która umożliwia takie działanie.

 

Historia z Olszyn

 

Pod koniec sesji szpital zaatakował Zygmunt Rząp. - Od bardzo dawna mnie, i myślę, że wiele osób, niepokoi to, co dzieje się w naszym szpitalu – mówił. - Dziś pokrywamy straty szpitala, ale wcale nie dziwię się, że te straty są, bo ludzie boją się tam leczyć. Dochodzi do dziwnych sytuacji. Niedawno zmarł mieszkaniec Olszyn. Szpital nie potrafił o tym fakcie zawiadomić rodziny. O 7 rano zadzwonili do mnie za to z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i pytają o rodzinę zmarłego. Coś tu jest nie tak. Nie wiem, jakie panują zasady w naszej placówce, ale gdy leżałem w Biskupcu, czy Olsztynie to gdy przyjmowali mnie do szpitala dali mi kartkę, na której musiałem wypisać kontakty. A tu? Pytam się raz jeszcze, gdzie godność tego człowieka? Może chciał przed śmiercią spotkać się z rodziną, coś jej powiedzieć?

 

 

Mury nie leczą

 

Radny Rząp twierdził w swoim wystąpieniu na sesji, że pacjent nie został przecież zabrany z ulicy, zabrano go z domu. - Pytam się o procedury – grzmiał na sesji Rząp. - Czy też tak podaje się leki pacjentom, bez procedur? W tej kadencji postawiłem sobie za cel odbudowania naszej służby zdrowia, bo ja na razie jest fatalnie. O szpitalu w Szczytnie złą opinię mają nawet sami lekarze, którzy pracują w renomowanych placówkach, do których trafiają pacjenci ze Szczytna. Często mają niepełną lub po prostu słabą dokumentację. Coś jest nie tak. Gdzie jest nadzór nad tą placówką? Musimy coś zrobić, aby naprawić tę sytuację. Nic nam nie da pobudowanie nowych murów, bo mury nie leczą. Profesor Wilczur leczył w starej chacie. To ludzie leczą.


 

Zarzuty bez odpowiedzi

 

Do rozmowy włączył się radny Tomasz Miller, który przedstawił historię swojego 44 kolegi. Trafił on do szpitala w Szczytnie na poszerzenie zatoki, a został zakażony bakterią – mówił. - Nie wyszedł, trafił do ziemi. Pytam się, jak wygląda sprawa dezynfekcji na przykład w szpitalu w Szczytnie?

Na stawiane przez radnych zarzuty ani starosta, ani obecna podczas obrad dyrektor Beata Kostrzewa nie odpowiedzieli.

Do sprawy wrócimy w kolejnym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Waga

Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?

dr

Już podaje receptę. Wpisać w google sołtys wsi Olszyny i już jest numer telefonu. Myślę ,że także OSP Olszyny by zadziałało. Ale po co się wysilać.Aż wstyd mówić do pracowników szpitala- odrobina pomyślunku i empatii. Potem Pani Dyrektor składa bzdurne wyjaśnienia w które, mam nadzieję sama nie wierzy.

tralalala

Jeżeli pacjent podaje nr, do kontaktu z rodziną, a ta nie odpowiada przez kilka godzin, to co mają zrobić pracownicy szpitala?????

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36