Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Rada Gospodarcza obradowała na lotnisku


Rada Gospodarcza działająca przy burmistrzu Szczytna ma drugie posiedzenie za sobą. Tym razem jej członkowie spotkali się na sesji wyjazdowej w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.Posiedzenie otworzył przewodniczący rady Igor Chmieliński. W trakcie posiedzenia Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna wręczył akt powołania na nowego członka Rady Gospodarczej Adrianowi Brodzikowi, reprezentującemu przedsiębiorstwo TRANS-DUARTE Stanisław Brodzik.

 

 

- Bardzo cieszę się, że rada się powiększa – mówił wręczają akt. - Jestem bardzo otwarty na pomysły, opinie i wnioski, które mam nadzieję już wkrótce do mnie trafią od Rady Gospodarczej. Że wspólnie uda nam się rozwijać Szczytno w każdej dziedzinie, a co za tym idzie mieszkańcom, przedsiębiorcom będzie się w naszym mieście żyło lepiej.

 

Kolejną osobą, która zabrała głos była Aleksandra Kalinowska, wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej, jednocześnie gospodarz miejsca posiedzenia Rady- Dyrektor Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach.

 

Przywitała wszystkich zgromadzonych na posiedzeniu i omówiła zasady organizacyjne obowiązujące na terenie lotniska. Następnie Prezes Spółki Warmia-Mazury Tomasz Kądziołka, w swojej wypowiedzi podkreślił, jak w prowadzeniu biznesu ważna jest innowacyjność, przewidywalność i wybieganie w przyszłość.


Reklama

 

 

Następnie jeden z członków Rady Gospodarczej Adam Przychodko, reprezentujący przedsiębiorstwo BinSoft Sp. z o. o. przedstawił prezentację pod nazwą „Wprowadzenie lokalnych przedsiębiorców w cyfrowe zarządzanie biznesem”.

 

 

W dalszej części posiedzenia swoje wystąpienie miała Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczytnie Pani Danuta Stalpińska, która pochyliła się nad tematem legalnego zatrudnienia oraz zastosowania przepisów Unii Europejskiej we współpracy z ZUS.

 

 

W kolejnym punkcie posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno jej Przewodniczący przekazał zgromadzonym informację na temat najważniejszych zmian dla sektora prywatnego, jakie były rozważane na ostatniej Sesji Rady Miejskiej, w tym w szczególności kwestii podwyższenia podatków i opłat. Odczytał również Stanowisko Burmistrza Miasta Szczytno i Rady Miejskiej w Szczytnie w sprawie sytuacji finansów jednostek samorządu terytorialnego, które Rada Gospodarcza przy Burmistrzu Miasta Szczytno przychylnie zaopiniowała.

Reklama

 

W ramach wolnych wniosków i dyskusji głos zabrał Burmistrz Miasta Szczytno, który poinformował o sytuacji ekonomicznej i budżecie Miasta na 2020 r. oraz powodach podwyższenia podatków i opłat.

 

 

Na zakończenie Przewodniczący Rady Igor Chmieliński podziękował wszystkim obecnym za przybicie oraz zapowiedział, że kolejne posiedzenie odbędzie się w I kwartale 2020 r.

Następnie zamknął obrady II posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno. Ostatnią częścią II posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno, była prezentacja walorów promocyjno – gospodarczych Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach.

 

Źródło UM Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Radny

Poważnie? A jakieś wnioski? Kolejny twór, którego zadaniem jest poklepywanie władzy, który nic nie wniesie do tego umierającego już miasta.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28