Niedziela, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Rada Gospodarcza obradowała na lotnisku


Rada Gospodarcza działająca przy burmistrzu Szczytna ma drugie posiedzenie za sobą. Tym razem jej członkowie spotkali się na sesji wyjazdowej w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach.Posiedzenie otworzył przewodniczący rady Igor Chmieliński. W trakcie posiedzenia Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna wręczył akt powołania na nowego członka Rady Gospodarczej Adrianowi Brodzikowi, reprezentującemu przedsiębiorstwo TRANS-DUARTE Stanisław Brodzik.

 

 

- Bardzo cieszę się, że rada się powiększa – mówił wręczają akt. - Jestem bardzo otwarty na pomysły, opinie i wnioski, które mam nadzieję już wkrótce do mnie trafią od Rady Gospodarczej. Że wspólnie uda nam się rozwijać Szczytno w każdej dziedzinie, a co za tym idzie mieszkańcom, przedsiębiorcom będzie się w naszym mieście żyło lepiej.

 

Kolejną osobą, która zabrała głos była Aleksandra Kalinowska, wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej, jednocześnie gospodarz miejsca posiedzenia Rady- Dyrektor Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach.

 

Przywitała wszystkich zgromadzonych na posiedzeniu i omówiła zasady organizacyjne obowiązujące na terenie lotniska. Następnie Prezes Spółki Warmia-Mazury Tomasz Kądziołka, w swojej wypowiedzi podkreślił, jak w prowadzeniu biznesu ważna jest innowacyjność, przewidywalność i wybieganie w przyszłość.


Reklama

 

 

Następnie jeden z członków Rady Gospodarczej Adam Przychodko, reprezentujący przedsiębiorstwo BinSoft Sp. z o. o. przedstawił prezentację pod nazwą „Wprowadzenie lokalnych przedsiębiorców w cyfrowe zarządzanie biznesem”.

 

 

W dalszej części posiedzenia swoje wystąpienie miała Kierownik Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczytnie Pani Danuta Stalpińska, która pochyliła się nad tematem legalnego zatrudnienia oraz zastosowania przepisów Unii Europejskiej we współpracy z ZUS.

 

 

W kolejnym punkcie posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno jej Przewodniczący przekazał zgromadzonym informację na temat najważniejszych zmian dla sektora prywatnego, jakie były rozważane na ostatniej Sesji Rady Miejskiej, w tym w szczególności kwestii podwyższenia podatków i opłat. Odczytał również Stanowisko Burmistrza Miasta Szczytno i Rady Miejskiej w Szczytnie w sprawie sytuacji finansów jednostek samorządu terytorialnego, które Rada Gospodarcza przy Burmistrzu Miasta Szczytno przychylnie zaopiniowała.

Reklama

 

W ramach wolnych wniosków i dyskusji głos zabrał Burmistrz Miasta Szczytno, który poinformował o sytuacji ekonomicznej i budżecie Miasta na 2020 r. oraz powodach podwyższenia podatków i opłat.

 

 

Na zakończenie Przewodniczący Rady Igor Chmieliński podziękował wszystkim obecnym za przybicie oraz zapowiedział, że kolejne posiedzenie odbędzie się w I kwartale 2020 r.

Następnie zamknął obrady II posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno. Ostatnią częścią II posiedzenia Rady Gospodarczej przy Burmistrzu Miasta Szczytno, była prezentacja walorów promocyjno – gospodarczych Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach.

 

Źródło UM Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Radny

Poważnie? A jakieś wnioski? Kolejny twór, którego zadaniem jest poklepywanie władzy, który nic nie wniesie do tego umierającego już miasta.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Mandaty zbliżają się do dwóch milionów
  Witam , mam pytanie odnośnie policjantów ruchu drogowego Szczytno. Policja powinna dawać przykład. Niestety, nie zawsze tak jest. Chodzi mi dokładnie o dwóch funkcjonariuszy wobec których toczy się postępowanie . Jeśli nie zostaną wobec Panów wyciągnięte żadne konsekwencje , bądź sprawa zostanie „wyciszona” . To nagranie z policyjnego rajdu trafi to miejscowych mediów . Wszystkich obowiązują takie same przepisy. Policjantem jest się 6/8godzin w ciągu dnia a człowiekiem całe życie . Pozdrawiam

  Kierowca


  2020-02-22 21:55:00
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  tak to jest jak grają synalkowie trenerów

  janurz


  2020-02-22 14:26:04
 • Kolonia – Jeruty - batalii o szkoły ciąg dalszy
  Gmina biedna i już świeci pustkami. Proszę zobaczyć ile jest meldunków, a ile wymeldowań Zobaczcie Państwo ile dzieci z tej gminy jezdzi codziennie do szkoly w Mikołajkach. Byłem zaskoczony ilością dzieci, codziennie rano widzę autobus, którym te dzieci zamiast do szkoly w Spchowie jadą do Mikołajek. Kto mi powie dlaczego tak jest?

  GalAnonim


  2020-02-22 10:28:35
 • Chorzy ludzie, chore przepisy...
  Ignorantia legis non excusat lub ignorantia legis non exculpat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Paremia prawnicza pokrewna do ignorantia iuris nocet oznaczająca, że nikt nie może usprawiedliwiać swoich działań lub zaniechań tym, że nie zna przepisów prawa. Jest to zasada uznająca fikcję powszechnej znajomości prawa. Pan Rafał był informowany o zasadach zarobkowania przy pobieraniu świadczeń ZUS. Niestety swoich spraw trzeba pilnować, no i dokładnie liczyć. Jakieś zasady obowiązują wszystkich.

  Ktoś


  2020-02-22 09:17:16
 • Na murawie zabrakło czegoś innego niż umiejętności
  Witaj Piotrze. Fajnie,że motywem przewodnim wypowiedzi nie jest \"więcej forsy\". Do tej pory większość wywiadów z działaczami, piłkarzami to był tekst w rodzaju: \" gdyby nam płacili to dopiero byśmy pokazali\". Odmłodziłeś zarząd, to też pozytyw, Powodzenia życzę.

  dr


  2020-02-22 09:14:32
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  No to nieźle Narkotyki w Szczytnie to żadkość

  Marcel Krajewski


  2020-02-22 00:19:40
 • Kumpel chrapał więc wezwał policję
  Sądom zawracać gitarę ,mandat 1500zł zabawa kosztuje .

  Juntrzy syn


  2020-02-21 20:44:59
 • Policyjna zasadzka na Solidarności, zatrzymano 30-latka
  XD

  SkierowanO


  2020-02-21 17:54:45
 • Marriott Everest Run – Kot drugi (zdjęcia)
  Twardy Gość. Olbrzymi szacunek i gratulacje.

  Kibic


  2020-02-21 14:21:59
 • Kolejna galeria wchodzi do Szczytna
  Ja chciałbym tylko przypomnieć że w \"galerii\" która powstała na miejscu starego rynku, używany jest tylko parter. Nie chcę krakać i źle wróżyć ale z tymi galeriami może być za parę lat to samo. Pohulają jakiś czas dobrze a później dupa będzie

  Łukasz


  2020-02-21 13:57:11

Reklama