Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

RING 1920 - premiera online! (video)


Zapraszamy do ekranów od soboty, 12 grudnia, od godz. 19.00 do 14 grudnia, do godz. 24.00. Spektakl będzie dostępny pod linkiem: https://vimeo.com/478177732


 

Jest rok 1920. Polska z trudem opiera się postępującej od wschodu nawale bolszewickiej. Sąsiadująca z Rzeczpospolitą, niemiecka prowincja – Prusy Wschodnie – wchodzi w szczytową fazę działań propagandowych i politycznych, zmierzających do przyłączenia spornego obszaru Mazur do Rzeszy Niemieckiej.

 

Czy Mazury będą polskie, czy też pozostaną w granicach Niemiec - zadecyduje nieodległy plebiscyt, zarządzony mocą ustaleń Traktatu Wersalskiego.

W tym czasie po obu stronach granicy mają miejsca sensacyjne zdarzenia. W ich centrum jest planowany pojedynek mistrzów zapaśniczych - niemieckiego czempiona atletycznego z mało znanym pretendentem w „walkach francuskich", polskim furmanem z Ciechanowa. Ustawiona walka staje się narzędziem agitacji za korzystnym dla Niemiec głosowaniem w plebiscycie na Mazurach.

 

W jej tle kryją się ciekawe wątki osobiste, zaskakujące wybory i postawy życiowe, miłości, kariery sportowe i interesy polityczne, a także rodzący się nowy porządek świata.

 

Scenariusz: Robert Wasilewski

Reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

Zdjęcia: Alan Pyrczak, Aniela Smoczyńska

Dźwięk: Jarosław Kordaczuk

Realizacja filmowa: Aniela Smoczyńska – Studio Ruchome Obrazki

Scenografia: Bartosz Myślak

Muzyka: SAKS Orkiestra Salonowa

 

Organizatorem wydarzenia artystycznego są twórcy Teatru Chochół - Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury ANIMA

Współorganizator: Nadleśnictwo Spychowo

 

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, z Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej w Olsztynie, z Funduszu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji PZU oraz Powiatu Szczycieńskiego.

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze