Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

„Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych


W minioną niedzielę szczycieński sanepid „przetestował” pracowników przedszkoli i żłobków z naszego powiatu na obecność koronawirusa. Badanie było dobrowolne. Stawiło się na nie zaledwie 58 osób z uprawnionych niemal 300.U 8 pracowników stwierdzono wynik dodatni. To daje 14 procent spośród tych, których przebadano.


Reklama

 

Reklama

- Do testów kwalifikowane były te osoby, które twierdziły, że są zdrowe – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-epidemiologicznej w Szczytnie. - Szkoda, że do badań stawiło się tak mało osób, bo mielibyśmy pełniejszy obraz sytuacji w tych placówkach. Ale już ten drobny wynik wskazuje, że jest w tych placówkach sporo osób, które chorobę przechodzą bezobjawowo. Ta informacja jest ważna chociażby z tego powodu, że osoby pracujące w żłobkach, przedszkolach i szkołach mogą być rezerwuarem przenoszenia choroby.

 

Wcześniej sanepid przetestował też nauczycieli i pracowników szkół z naszego powiatu. Uprawnionych do padań było około 700 osób. Przetestowano 430. Dodatnich wyników było 24.

 

- Badania przesiewowe wskazują na potencjalne zagrożenie wśród nauczycieli i opiekunów dzieci najmłodszych, które same rzadko chorują, ale stanowią następnie wektor przenoszenia choroby do własne rodziny – wyjaśnia potrzebę przeprowadzania takich badań dyrektor Liwartowski.Komentarze do artykułu

Siedem krajów w Europie zdecydowało się na czasowe wstrzymanie używania szczepionki AstraZeneca po pojedynczych przypadkach zgonów - z powodu pojedynczych przypadków nikt by tego szaleństwa nie wstrzymał, ludzie umierają masowo po poddaniu się eksperymentowi medycznemu...ma ktoś jeszcze ochotę ochotę zagrać w ruletkę?...stawkę już znacie. https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,czy-szczepionka-astrazeneca-zostanie-w-polsce-zawieszona--minister-komentuje,artykul,89524495.html

kroll

do ika - no właśnie astra zenka jest o wiele gorsza od pfizera..., ale spokojnie, czas pokaże, ilu z nich będzie w stanie funkcjonować, a ilu pozna \"nową normalność\"...2 metry pod ziemią.

ika

Ale nauczycieli szczepią astrą zenka; a ta ile zabiła???

kroll

Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43