Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Przedszkolne zmiany w Lipowcu i Kamionku


Będą zmiany w gminnej oświacie. W Lipowcu ma powstać Zespół Szkolno-Przedszkolny, co wiąże się z likwidacją istniejącego tam samodzielnego przedszkola.- Wynika to głównie z tego, że dostosowujemy część szkolnego budynku na potrzeby przedszkola – wyjaśnia Ewa Zawrotna, zastępca wójta gminy Szczytno. - Oddziały przedszkolne zostaną przeniesione do nowych pomieszczeń i nie mam potrzeby utrzymywania dwóch oddzielnych placówek, budynków, czy dyrektorów i administracji.


Reklama

 

Zmiana odbije się na filii lipowieckiego przedszkola w Kamionku. Stanie się ono odrębną placówką.

 

W obu przypadkach placówki będą miały nowych dyrektorów. - Na te stanowiska przeprowadzimy konkursy, chyba że kuratorium zezwoli na powierzanie obowiązków – mówi wójt Sławomir Wojciechowski. - Wówczas zespołem w Lipowcu i przedszkolem w Kamionku kierować będą obecni dyrektorzy.

Reklama

Zmiany mają zostać wprowadzone od września.Komentarze do artykułu

mk

Czy tygodnik cenzuruje komentarze? Do meritum. Czytam artykuł i zastanawiam się czy gmina Szczytno to prywatny folwark. Okazuje się że mamy dobrodzieja który utrzymuje oświatę w osobie pani wice-wojt. A ja myślałem że gminę utrzymują mieszkańcy z podatków.

Napisz

Reklama


Komentarze