Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)


W całej Polsce odbywają się protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Manifestacja odbyła się też w Szczytnie. To reakcja na wyrok TK, który orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. W skali kraju na ulice wyszły tysiące osób.W Szczytnie około godziny 19 protestujący przeszli ulicami miasta i dotarli na Placu Juranda. Łącznie zebrało się tam kilkudziesięciu młodych ludzi, głównie kobiet. Nie zabrakło okrzyków i transparentów.


Reklama

Na miejscu zjawili się też policjanci. Zaczęli legitymować manifestujących, finalnie protest został „rozgoniony” przez policję.

 

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno"Komentarze do artykułu

Jamka lech

Przyznaje rację! Jesteś Śmieszek żałosny maly grafomanie, wyzywający się w komentarzach na wszystkie tematy- nawet na temat szaletów miejskich. Żałosny truteń na zasiłku.

do Karola Fąfary

Naprawdę? Czyż matka i ojciec nie dają życia? Wszystkie ciąże są niepokalanie poczęte, namaszczone przez jednego boga? ... i czy wszyscy muszą wierzyć w to samo, w tego samego boga?

Karol Fąfara

Aż miło popatrzeć sama młodzież, no może nie sama i nie tak spontaniczna jak to niektórzy mówią, albo niektórym się wydaje. Nie odkryję \"Ameryki\", ale spróbuję powtórzyć za jednym z najlepszych prezydentów Stanów Zjednoczonych Ronaldem Reganem. Ci wszyscy którzy tak chcą zabijać nienarodzonych nie zauważyli, że jednak im pozwolono się urodzić. Kiedyś znalazłem się wśród nieznanych mi wcześniej ludzi w okolicznościach niezbyt nazwijmy to przyjemnych, po podłodze biegało chyba z osiem malutkich psiaków, były wszędzie gryzły szarpały za spodnia - taka szczeniacka rozróba. W pewnym momencie gospodarz domu powiedział takie słowa \"jutro wszystkie potopię\", na tę wypowiedź zareagował jego syn tymi słowami. \"Nie dałeś życia, to go nie odbieraj\". Po jakimś czasie spotkałem przypadkowo tego młodego człowieka , oczywiście pytałem o pieski. Okazało się, że wszystkie udało się ulokować w rodzinach. Ja zadałem temu człowiekowi pytanie. Czy również zdanie jego byłoby równie zdecydowanie w przypadku zabicia dziecka w łonie matki. Odpowiedział mi bez wahania, tak, zdecydowanie tak i powtórzył, nie dałeś życia, to go nie odbieraj. Ja wiem, ze lewica zawsze stawała w obronie uciśnionych, tylko zawsze jakoś tych uciśnionych krew się lała, Nie ma większego cynizmu jak wykorzystywać młodych ludzi dla swoich brudnych zamiarów. Dzisiaj emocje trochę opadły i warto nad tym pomyśleć. na koniec, tym wszystkim którzy uważają, że w łonie matki jest tylko zlepek komórek przypomnę, że sami również są zlepkiem komórek. A więc komórki do boju, znak błyskawicy na maskę i walczyć, walczyć aż lewica i lewactwo dojdzie do władzy i wprowadzi nie tylko aborcję, ale i eutanazję. A więc przyszłość z lewicą, w grobie oczywiście.

Zenek do Olka

Co ty bredzisz. Gdzie ci zniszczyli wszystko na swojej drodze. Z tego co wiadomo to tylko pomazali sprayem kilka kościołów i pomników. A i tak to tylko wyjątki.

Kowal

Brawo, młodzi, nie dajcie się, to do Was należy przyszłość! Walczcie o nią!

freedom

Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

olek

Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

Myśliciel

Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

Do myśliciel

Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

Myśliciel

WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

Śmieszek

Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

mol

Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

NWNK

NO WOMAN, NO KRAJ !!!

do śmieszka

Wydaje ci się że jesteś mądry i dowcipny a ty jesteś po prostu, żałosny!!!

Śmieszek

Nie rozumiem cenzury redakcji. napisałem po prostu (egzegeza własnego wpisu, aby redakcja nie miała wątpliwości), że ludzie uczestniczący w proteście w sprawie orzeczenia TK - zdaniem Obserwatora - nie mają pojęcia o ciąży, bo wierzą, że dzieci przynosi bocian, albo znajduje się je w kapuście. Jak ktoś nie zrozumiał cienkiej aluzji - to mi przykro. Bo ogólnie wiadomo, że ziemia jest płaska.

olek

co oni mogol wiedziec o zyciu te z policji

Emi

Brawo kochani. Dawajcie znać kiedy następny protest

Ja

Na pewno nie tyle, co Obserwator.

Obserwator

Co te osoby wiedzą o ciąży ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43