Sobota, 18 Wrzesień
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -

Reklama


Reklama

Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)


Szczytno przyłączyło się do miast, w których dziś o godzinie 18 rozpoczął się protest w obronie sądów. Przed szczycieńskim budynkiem wymiaru sprawiedliwości zebrało się około sto osób. W rękach trzymali transparenty między innym „3xW Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.”Protesty przeciwko ustawie ws. sądownictwa odbyły się w blisko 200 miastach zarówno przed budynkami sądów, jak i Sejmu. Manifestanci sprzeciwiają się ustawie, która dyscyplinuje sędziów za stosowanie prawa Unii Europejskiej. Ma ona być w czwartek procedowana w Sejmie.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Jamka Lech

Wrocił guru z Brukseli. Radujta się chłopy! Obalić pół litra

Jamka lech jan

Agonia PO. Bezbronna w oparach absurdu.Kijowski z KOD-em,Lempart kobieta z ulicy, zawiedli na całej linii frontu. Olejnik też juz bredzi od rzeczy. Lis psychicznie zagubiony. Jeszcze tylko Trzaskowski marzy o świetlanej przyszłości. Wirus toczy Platformę. Szczepionki nie pomagają. Lewica zdradziła. Słońce gaśnie. Tuska nie ma, Giertych i kasta dogorywa. Koniec. Amen.

Śmieszek

A więc jednak stałem się sensem pańskiej egzystencji. Pracuj pan dalej na autopromocję. Bezpłatna reklama żony, mało znanej aktorki - dobre podejście. Może piliście ostatnio szampana z Jandą, Sewerynem, albo Materną? Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Nie rozśmieszaj mnie pan, panie Jamka. wszystkiego dobrego! I wytrzeźwiej pan wreszcie.

Jamka lech

Teatr Polski Elżbieta Woronin -panie Śmieszku - poczytaj sobie o mojej żonie

Śmieszek

Zna pan trzech synów Noego? Byli to: Jafet, Sem i Cham. Jest pan ostatnim z nich. O cmentarzu - no u nas w KOD-owym mieście - tylko komunalny. Nie mam wyboru. Ale przewiduję, że mogę liczyć na przednie towarzystwo. Ku mojemu wielkiemu ubolewaniu nie liczy się pan do tego gremium moich przyszłych sąsiadów. O Tuwimie - no cóż, o gustach się nie dyskutuje, a tym bardziej o braku gustu. Proszę nadal pracować nad sobą - być może redakcja TS zainteresuje się pana nad wyraz dziwną niechęcią do ludzi. Tymczasem - wszystkiego dobrego na Nowy Rok.

Jamka,

Panie Śmieszek- my obaj nie możemy leżeć obok siebie na cmentarzu jak Pan sugeruje, bo przecież nie będzie Pan leżał pod krzyżem. Dla was są inne cmentarze. Co do Pana zdolności literackich, tak jak ostatnio je Pan wyksponował, to niezależnie skąd je Pan pracowicie poprzepisywal, nie uznaję nikogo kto operuje takimi wulgaryzmami obojętnie kim byl czy jest. A o Tuwimie- to nie polski pisarz!

Śmieszek

Ciężko, acz nieumiejętnie, Lech Jan Jamka pracuje, aby dzięki TS powiększyć liczbę rekordów ze swoim nazwiskiem w BN. Każdy człowiek w miarę oblatany wie, że każdy wydawca ma oblig przekazania obowiązkowych egzemplarzy do Biblioteki Narodowej. Więc i pana \"twórczość\" trafiła na półki BN obok TWÓRCZOŚCI TUWIMA. Ponadto mam radę - niech pan nie pisze komentarzy - tylko napisze porządny list do redakcji TS - wówczas będzie pan - w ramach listów do redakcji również wymieniony. Gratuluję i pozdrawiam. Proszę tylko nie dostać czkawki na temat \"Sokratesa tańczącego\", albo też - tym bardziej - \"Balu w operze\". Bo wie pan, że bywa i tak, że zawzięci wrogowie za życia nawet na cmentarzu nie chcą spoczywać obok siebie.

Jamka lech

moja tzw grafomania jest zarejestrowana w Bibliotece Narodowej w Warszawie, jest drukowana w Pegazie . O Panu nie słyszałem nawet pod pseudonimem. W zbiorach IPN jest umieszczona całość mojej publicystyki(np POGLĄD- Berlin oraz wiele innych emigracyjnych, opowiadanie NAD RANEM w Tygodniu Polskim w LOndynie itd,itd)

Śmieszek

No to wypada z pańskiego kanonu historii polskiej literatury \"Rzepka\", \"Lokomotywa\", już nie wspomnę o Murzynku \"Bambo\". Jak również wypadają \"Kwiaty Polskie\", \"Sokrates tańczący\", no a pewnikiem \"Bal w operze\". Nic, tylko pogratulować wyczucia poezji. W przeciwieństwie do pańskich grafomańskich produkcji - akurat twórczość autora ww. dzieł pozostanie w umysłach i sercach Polaków. Łącznie z utworem \"Wiersz, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali\".

Jamka lech

Polecam Tomek Coral \" my ciągle tacy sami\" Muzyka Tomek Ciba slowa Lech Jamka - you tube

Jamka lech

Szanowny Panie Śmieszek uprzejmie dziękuję za odpowiedż. Nie interesuje mnie nazwisko, ktorego wypowiedż odnoszącą sie rzekomo do mojej osoby. To nie jest język polski.

Śmieszek

Panie jamka - zarzeka się się pan, iż nie jest autorem wpisu z 15. listopada - a szkoda. Jest to znany tekst bardzo znanego Twórcy. Ciekaw jestem, czy zgadnie Pan o kogo chodzi.

Jamka Lech

Wpis datowany 15. XI 2020 dokonany wulgarnym slownictwem nie jest mojego autorstwa. Uczynil to najpewniej któryś z moich adwersarzy w dyskusjach tu przedstawionych. Komuś z KOD-ziarzy widocznie nerwy puściły a z czego się nawet cieszę

Lech Jan Jamka a\' rebours

Szczerze polecam: \"Item ględziarze i bajdury, ciągnący z nieba grubą rentę, o, łapiduchy z Jasnej Góry, z Góry Kalwarii parchy święte, i ty, księżuniu, co kutasa zawiązanego masz na supeł, Żeby ci czasem nie pohasał, całujcie mnie wszyscy w dupę. i wy, o których zapomniałem, lub pominąłem was przez litość, albo dlatego, że się bałem, albo, że taka was obfitość, i ty, cenzorze, co za wiersz ten zapewne skarzesz mnie na ciupę, i żem się stał świntuchów hersztem, całujcie mnie wszyscy w dupę!\"

Jan. Kowalski

Nie pozwalam! Veto! Nie dopuszczę Śmieszka do Śmiszka.

Jamka lech

Nie ma w miescie już KOD-ziarzy ale może jeszcze coś się zdarzy. Rozum krótki schował się do BUDKI. Umieranie- to nie koniec,to tylko ciąg dalszy. W polityce zęby zjadl teraz sączy mu się tylko jad. Szczyt lenistwa---Nawet nie chcialo mu się nic nie robić.

Śmiszek

Panie Śmieszek- czy ty też tak jak ja? Może byś przyjechał do Warszawy?

Śmieszek

Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

Do Śmieszek

Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

Taki Tam

Szanowny panie Śmieszek. Nie chodzi mi o piętnowanie pokoleń. Chociaż często pewne wzorce zachowań przechodzą z rodziców na dzieci. Jestem zwolennikiem, płacenia swoich rachunków. Oczywiście ma pan tu wiele racji i tu jest pies pochowany. Do każdego trzebaby podejść indywidualnie, zawsze i wszędzie byli dobrzy i źli ludzie. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka. Mnie wkurzają konkretne nazwiska, konkretni ludzie, którzy moim zdaniem używają konstytucji jak tarczy, a wedle mojego zdania nie mają takiego moralnego prawa. I chodzi mi tu o obłudę i z lewa i z prawa. Właśnie smuci mnie to, że ludzie przestali mieć własne zdanie, a patrzą tylko przez pryzmat przynależności partyjnej. Wyłączmy TVP i TVN i zacznijmy używać własnego rozumu i rozmawiajmy, kulturalne na argumenty bez niepotrzebnych inwektyw. Może wtedy coś się w końcu ruszy w tej Polsce naszej kochanej. Pozdrawiam.

Śmieszek

No i co? Panie jamka - zawiedziony, że nie zamilkłem? Czekać na przekaz dnia nie muszę - mam własny rozum - w przeciwieństwie do znanego nam wszystkim nowego modelu długopisu, który wygrał ostatnio w konkursie na jak najsprawniejsze i bezawaryjne pisanie w każdych warunkach. Ja jednak preferuję moje stareńkie pióro wieczne po dziadku, który w 1921 r. rozpoczął karierę nauczyciela. Jak dotąd - pióro spisuje się znakomicie. Trzeba tylko dobierać odpowiedni atrament. Pana atramentem jest zjadliwa żółć. Jak brakuje argumentów - ta jest dla Was niezawodnym środkiem do zatruwania ludziom życia. Ale to ja Panu życzę zdrowia - bo w tak zatęchłej atmosferze, w jakiej Pan pozostaje, rzeczywiście trudno oddychać pełną piersią. Epitet \"Kodziarz\" wcale mnie nie obraża. Sugestie co do choroby psychicznej - no cóż - nie muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Zwłaszcza Panu, który ma tylko tyle do powiedzenia adwersarzowi. Jaki poziom - takie argumenty. Żal mi Pana.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Obywatel(towarzysz?) zamilkł. Poleciał po instrukcje do KOD-u? a tak nawiasem mówiąc to mi go żal. Może zadręczam go za bardzo? Chorym ludziom należy wspó łczuć a nie dokuczać. Aliści pewnikiem zachorzał - życzę powrotu do zdrowia

Śmieszek do Lecha Jamki

O to! To jest właśnie to! jestem dla Pana \"resztką po komuchach\", a w najlepszym razie mam coś nie tak ze zdrowiem psychicznym. Nie będę ukrywał, ze czytając pana wpisy - człowieka podobno zasłużonego w opozycji antykomunistycznej - można zacząć mieć tego rodzaju problemy. Ze zdrowiem psychicznym, Panie Jamka, jest najczęściej tak, że nie odczuwa ich ten, kto ma z nim problem. A teraz ad re. Nie zdradzę Panu, kim jestem. Gdybym to zrobił - zdziwiłby się pan szczerze. W moim otoczeniu żyją jeszcze ludzie poszkodowani przez tzw. Żołnierzy Wyklętych\" oraz ludzie poszkodowani przez tzw. UB. Oraz ich potomkowie. Żyją ludzie, którzy nie uczestniczyli w strukturach słusznie minionego reżimu i ponosili z tego powodu konsekwencje. Oraz ich potomkowie. Ale też żyją ci, którzy w nim brali udział i korzystali z profitów - oraz ich potomkowie. I teraz - pana zdaniem - oni powinni skoczyć sobie skoczyć do gardeł? Za winy i nieszczęścia, tragedie, które spotkały ich rodziny w przeszłości? O tym, co jest oczywiste - ale dla jasności przekazu - NALEŻY PAMIĘTAĆ. Można więc przytoczyć Broniewskiego: Są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli, ale krwi nie odmówi nikt: wysączymy ją z piersi i z pieśni. Cóż, że nieraz smakował gorzko na tej ziemi więzienny chleb? Za tę dłoń podniesioną nad Polską - kula w łeb!... Ale też można przytoczyć Asnyka: Trzeba z Żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe: A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę!...

Śmieszek do Takiego Tam

Szanowny panie. Z cytatem Churchilla i intencją, z jaką Pan go przytoczył zgadzam się w pełni. Między innymi nasza dyskusja o tym świadczy. Wiem, że ginęli ludzie w komunistycznych kazamatach po wojnie i wiem, że trwała wojna domowa w Polsce do ok. 1950 r. I były jej ofiary - niewinne, nic nie rozumiejące z tej ówczesnej bitwy na górze. Wciągnięte w tę wojnę i wykorzystane. Ale to są już naprawdę dawne czasy. I nie o to chodzi, aby o nich nie pamiętać. Ale chodzi własnie o to, żeby z tego wszystkiego wyciągnąć wnioski. Wojny Polsko - Polskiej nie można ciągnąć dalej. Czy Pan sądzi, że dzieci, wnuki, czy może prawnuki ludzi urodzonych w latach 20., czy 30. XX w. muszą być napiętnowane za złe czyny swych przodków? Czy Pan sądzi, że mniej pokrzywdzona jest rodzina, której dziadkowie byli prześladowani, czy wyrżnięci przez WiN - a raczej przez bandy które się \"wyrodziły\" z tej organizacji bojowej - niż ta rodzina, której przodkowie zostali wyrżnięci, albo byli prześladowani przez UB?

Taki Tam

Trochę smuci mnie takie podejście. Panie Śmieszku ile ma pan lat? Mówi pan o sobie \"my młode pokolenie\". Ja też nie uchodzę za starca, a mam zupełnie inne zdanie w temacie. Ludzie ginęli nie tylko podczas wojny. Kto wie gdzie bylibyśmy, gdyby nie ci wszyscy dzielni ludzie, często zwykli zjadacze chleba, którzy mieli odwagę przeciwstawić się ustrojowi powojennemu. Tysiące ginęło w lasach, w więzieniach, na ulicy. Wiele, wiele ludzi doznało wielkich krzywd ze strony aparatu politycznego. Tu nie chodzi o zapiekłe żale, ale o poczucie sprawiedliwości. Jakby pan się czół, gdyby sąsiad pana bardzo skrzywdził i codziennie przechodził by pan obok jego domu i patrzył się na bezkarność sąsiada. \"Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie nauczy.\" - Winston Churchill.

X-Men

Panie Śmieszku, proszę nie zapominać o ludziach którzy zginęli z rąk komunistów. To między innymi dzięki nim może pan pisać takie komentarze. Pamiętam słabo PRL z racji mojego wieku, ale pamiętam np. wizytę MO w domu, bo sąsiad z ORMO doniósł, że węgiel widział u nas i na pewno nie mamy asygnaty. Takich przypadków było setki. Ile było wyroków politycznych. Teraz tacy ludzie uczą nas moralności są mecenasami równości, tolerancji stoją na straży praworzadnosci i konstytucji. Musimy pamiętać o historii, bo inaczej jakie wnioski z tego wyciągniemy: ròbta co chceta, wszystko wam będzie zapomniane.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Panie Śmieszek, piszesz \"zapiekłe żale z przeszłości\" - tzn że jak komuś UB zamordowalo ojca czy brata to nie ma co wspominac bo \" zapiekłe żale...\"proszę Pana zaczynam się poważnie obawiać o pańskie zdrowie psychiczne. Co Pan wygaduje?

Jamka lech

Szanowny Panie Śmieszek- dla Pana są ważne tylko krzyże z II wojny światowej? A innych waznych wydarzeń w naszej historii nie bylo? A groby Żołnierzy Wyklętych z czasów powojennych? Może Pan nie słyszał o nich? Niebywałe! Kim właściwie Pan jest? Jakaś resztka po komuchach?

Śmieszek

Redakcja, albo przeoczyła, albo ocenzurowała mój komentarz. Wobec tego powtórzę. Dopóki pokolenie, które nosi w sobie zapiekłe żale z przeszłości nie odejdzie w przeszłość - dopóty my młodsze pokolenia będziemy skażeni tą ich narracją. O groby i trumny będziecie się kłócić do końca? Komu krzyż, a komu mgr, dr, prof., inż., a komu działacz opozycyjny napiszą na nagrobku? To jest ważne? Powtórzę też i to, że dla mnie najważniejsze krzyże, jakiekolwiek inne by nie były, to te z pola walki. Żołnierskie odznaczenia z wielu frontów 2. wojny światowej. Żadne inne nie są tak ważne jak one. tam lała się krew. Teraz inne odznaczenia powodują, że leje się jad - z ust ludzi niezadowolonych z siebie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24
 • MEiN: Ponad 48,3 tys. deklaracji rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w szkole
  Te dane są równie wiarygodne, co zbrodniarze z Wiejskiej...podobnie było z fałszywie pozytywnymi wynikami testów, w/g których 90% ludzkiej populacji powinna być już martwa :D to zwykła tandetna propaganda, mająca na celu zachęcenie, do okaleczenia własnych pociech....a czy ta akcja \"dezinformacyjna\" w szkołach wspomina o tym, że zalecane preparaty nie są szczepionkami, tylko TRUCIZNĄ, na której wstrzyknięcie wymagana jest świadomie dobrowolna zgoda?...Dr ZBIGNIEW HAŁAT krytycznie o eksperymentach na dzieciach i obostrzeniach>>>https://www.cda.pl/video/82431982c

  XXX


  2021-09-16 14:23:25
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Pan Wicha( tak tak, pamiętamy) zrobi wiele, żeby przetrwać przy korycie. Stwarzać pozory działania, udawać społecznika to domena tego człowieka...łapy trzymają tylko stołek, więc zajętymi nie da rady nic zrobić oprócz tandetnego zdjęcia. ale podobno ogłosił sie, że przyjmie do swojego domu 10 uchodźców z Afganistanu hehehe. Kpina ale należy cieszyć się, że to ostatnie podrygi tego typu ślizgaczy politycznych!


  2021-09-16 14:22:50
 • Szczycieński Sławomir - „Mazury Cud Natury” (wideo)
  Czy ten radny zasłynął z czegokolwiek innego, niż śpiewanie swoich piosenek? Co on zrobił dla mieszkańców miasta Szczytno? Ktoś zna jego zasługi? Aaaa....niech lepiej dba o swoje zęby i często używa płynu do płukania jamy ustnej! oto jego zasługa dla samego siebie.


  2021-09-16 14:18:06
 • Śmierć nie omija młodych
  do Jamka lech farmaceuta - tylko że moje wypociny są podparte solidnymi dowodami, które Ty nieudolnie próbujesz negować, swoją wątpliwą reputacją...podobno sporo tzw. \"farmaceutów\" siedzi głęboko w kieszeni KARTELI FARMACEUTYCZNYCH...Na szczęście powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców...Ci ludzie odkłamują takich farmaceutycznych zakłamanych typów jak Jamka, którzy to, jak przedstawicielki najstarszego zawodu, za pieniądze zrobią wszystko.

  XXX


  2021-09-16 14:00:10

Reklama