Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)


Szczytno przyłączyło się do miast, w których dziś o godzinie 18 rozpoczął się protest w obronie sądów. Przed szczycieńskim budynkiem wymiaru sprawiedliwości zebrało się około sto osób. W rękach trzymali transparenty między innym „3xW Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.”Protesty przeciwko ustawie ws. sądownictwa odbyły się w blisko 200 miastach zarówno przed budynkami sądów, jak i Sejmu. Manifestanci sprzeciwiają się ustawie, która dyscyplinuje sędziów za stosowanie prawa Unii Europejskiej. Ma ona być w czwartek procedowana w Sejmie.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Śmieszek

BRAWO SĘDZIOWIE SĄDU REJONOWEGO W OLSZTYNIE, BRAWO!!!!!!!

No to się cieszę, że ktoś z sędziów w Szczytnie był w Warszawie w minioną sobotę. Mam tylko nadzieję, że jednak nie na jakimś tajnym konwentyklu neoKRS.

I ja tam byłem ...

Śmieszku, pewnie nie wiesz, ale na zdjęciu w artykule są sędziowie szczycieńskiego sądu, a niektórzy z nich byli w Warszawie i wcale się nie ukrywali. Pozdrawiam :-)

Śmieszek

Jestem ciekaw, kto z naszych sędziów był dzisiaj - 11 stycznia 20120 w Warszawie na marszu tysiąca tóg. Czy ludzie, którzy w Szczytnie dwukrotnie stali pod sądem w obronie jego wolności i w obronie niezawisłości sędziów doczekają się gestu ze strony miejscowych sędziów.

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

Przykro mi, że moje rodzinne miasto ciągle jest jeszcze siedzibą platformiaków i swego czasu tzw kodziarstwa. Czy nie ma tam kto zrobić porządku ? A co do protestu sędziów pamiętam czasy partyjnych prezesów sądu. Znam do dziś nazwiska niektórych z nich

Jan

dur, to skrót od dureń, tak ?

dur

Ale wstrętne KODziarstwo opłacane przez sorosa

wiki

Niedługo koniec POpapranych sędziów. Koperciarz nie pomoże.

Pierwszy raz

Szczytno było jest i długo jeszcze będzie kierowane przez czerwoną bolszewicką spuściznę.

Tomasz do STEFAN

Przeczytałem twój ostatni wpis. Da się to przeczytać. Zęby bolą, ale da się. Wstęp zapowiadał, iż przeczytamy naukową rozprawę. Niestety, wszystko zostało zaprzepaszczone przez rozwinięcie tematu. Bardzo mętne i nie przystające do zapowiadanego inteligentnego początku. Zakończenie, zakończyłeś bardzo chaotycznie. Zbyt rozszerzająco podszedłeś do tej części wypowiedzi. Reasumując-coś tam zmontowałeś. Rozbierz, zmontuj jeszcze raz, i przeczytamy. Może zrozumiemy :-D

STEFAN

Przyznaję rację X-MENowi i (…?..). Z wyjątkiem opinii, iż jest to zamieszanie polityczne będące interesem PIS i PO. To ci pierwsi wzniecają groźny dla nas wszystkich kolejny pożar. Ci drudzy wespół z całą resztą opozycji sejmowej próbują go gasić. Nie można zrównywać PIS z PO. A i owszem tym drugim można wiele zarzucić, ale ekwilibrystyka tych pierwszych, nie tylko w sferze prawodawstwa, to himalaje surrealizmu i cynizmu. Gdy zdarzy mi się posłuchać Zbawiciela Polski i jego akolitów, ich języka i argumentów, mam nieodparte wrażenie iż traktują mnie jak imbecyla. Gościa, który nie myśli. Pozostawiając z boku skutki pożaru w krajowym prawodawstwie – przywołam tu skutek nie mniej groźny, zdefiniowany przez Tuska, iż grozi nam „wypierpol” z UE. Nie wierzę w to, iż znacząca, negatywna opinia Komisji Weneckiej coś zmieni. PIS – tak jak dotychczas, przywoła powiedzenie „wąż pierdzi, karawana idzie dalej”. Chyba że do „dyskursu” włączy się Tadek z Torunia ze swoim NIE, ale tutaj musielibyśmy zrobić narodową zrzutkę na jego rzecz, zebrać minimum 1 mld PLN. To chyba niezły pomysł – prawda?

Czy wszyscy, którzy wołają o sprawiedliwe sądy i oburzają się na uniewinnianie sędziów \"złodziei\" - nie wiedzą, że obecnie panująca IZBA DYSCYPLINARNA SN - to prokuratorzy powołani przez min. Ziobrę? To ta właśnie IZBA DYSCYPLINARNA uwolniła od zarzutów wyłudzenia pieniędzy na dojazdy do pracy sędziego z sądu w Szczytnie. Ile razy trzeba powtarzać, że ta IZBA DYSCYPLINARNA zwalnia z odpowiedzialności tych, co mają coś za kołnierzem, ale pilnie tropi sędziów, którzy z władzuchną się nie zgadzają. Polityka haków na takich \"ułaskawionych\", którzy w razie czego zrobią wszystko, co im ta władza (Ziobro) każe - to znane od wieków sposoby. Jak to się dawniej mówiło: \"Cyryl, jak Cyryl - ale te metody...\"

X-MEN

Cynizmem jest głosić hasła prawodawstwo i konstytucja, jednocześnie jawnie to łamiąc. Panie Stefanie proszę mi wytłumaczyć na naszym lokalnym przykładzie, dlaczego słynny ostatnio pan sędzia nie odpowiada jak zwykły człowiek, za swoje czyny. Nie wiem czy owy pan jest winien czy nie, ale powiem to rozstrzygnąć sąd, a nie jego koledzy. A całe zamieszanie jest polityczne, PIS i PO próbują uwikłać w swoje sprawy obywateli. Ja bym tylko chciał, żeby przede wszystkim sędziowie przestrzegali konstrukcji, a jeden z pierwszych zapisów mówi, że wszyscy są równi. Jeżeli sędzia jest zlodziej, to powinien być sądzony jak złodziej.

STEFAN

Jest takie łacińskie powiedzenie – Cogito ergo sum – Myślę, więc jestem. I takoż, czytając wypowiedzi niektórych respondentów, nie sposób powiedzieć, że mają poważne kłopoty z myśleniem. Rozumiem, że trudno jest pojąć/ogarnąć pędzący świat – z jego technologią, internetem, publicznymi komunikatorami TV i radia. Są jednak pewne oczywistości gdy za czymś nie nadążam, by rozróżnić wypowiedzi i opinie młodych w tym przypadku mgr mgr prawa występujących z tą nową ustawą dyscyplinująca środowisko sędziowskie, z wypowiedziami i opiniami profesorskich autorytetów. Nic innego nie przychodzi mi na myśl, by tych pierwszych dookreślić jako prostackich cyników. Nie że są to przygłupy, że tak powiem. Tak, to znane w historii i publicystyce zachowania, gdzie osoby tak się zachowujące mają jeden cel – karierę i pieniądze. Podziwiam i poważam wszystkich tych, których oglądam na zdjęciu. Za to, że ośmielili się w tym naszym szczycieńskim grajdołku na protest, w sprawie tak ważnej jak prawodawstwo. Jest mi cholernie przykro i głupio że mnie tam nie było, ale po prostu nic nie wiedziałem o tej manifestacji wcześniej. Sądziłem, że tak jak było w ostatnich latach, tutaj u nas, w Szczytnie, coś takiego jest po prostu tylko marzeniem. BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!!!!!! dla wszystkich, którzy tam byli!!!!!!!!!

CHESTER

Miło widzieć tak dużo osób potrafiących wyrazić swoje NIE dla bolszewickiej praworządności przygotowanej przez kontynuatorkę jedynie słusznej partii. Jeżeli na zdjęciach jak ktoś napisał, są sędziowie to mogę ich zapewnić , że jesteśmy solidarni z Wami i możecie liczyć na nasze wsparcie. KONSTUTUCJA KONSTYTUCJA

Śmieszek

DO KAMY: właśnie pisałem o tym sędzi, którego to nowa \"ziobrowa\" Izba Dyscyplinarna uniewinniła. Co ma do tego czerwony komunizm? Tylko tyle, że obecna władza po prostu korzysta z \"dobrych\", stalinowskich wzorców.

Niemiozliwe

Shogun58 TVPpis czy TVN tu nie ma różnicy. Ani ty ani Pisowcy. Nie macie nic w głowach. Od okrągłego stołu was tłuką po kieszeniach czy lewa czy prawa. Komunizm ciagle trwa. Jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Tak jak w sądach żaden nowy śmiertelnik nie ma szans na rozwój. Bez znajomosci, bez rodziny nie ma nic. A wy jesteście ich żołnierzami. Skłócacie się nawzajem. A oni się bratają po za kamerami. I wymieniają władza. Liczy się KASA nie wasze dobro.. Dlatego jeśli masz poglądy lewe czy prawe poszukaj na karcie wyborczej innej opcji niż stare obozy polityczne. Daj Boże może coś się zmieni w tej naszej pięknej Polsce.

Lio

Płatne pisowskie trolle w akcji. Nienawiść i pogarda na zawołanie. Chamstwo i prostactwo w pakiecie.

Shogun58

SZACUNEK DLA PROTESTUJĄCYCH!!! Te przykre komentarze, to ludzi nieświadomych, ogladających propagandową TVPis.

Beka

Ludziom PRL-u nieźle się ukróciło w ostatnich latach. Machloje, korupcja to już nie te czasy. Z tej czerwieni niedługo wybuchną... Ludzie wykrzykujący KONSTYTUCJA powinni być zamykani w specjalnych ośrodkach. Chociaż i tak by nic im nie pomogło..

Tomasz

Ciekawe, czy ci z transparentem \" konstytucja\" wiedzą, że konstytucja mówi również o równość obywateli. Jak to się ma do sędziów, którzy mam wrażenie stoją ponad prawem.

kama

Powinni jeszcze wznosić okrzyki poparcia dla pana sędziego Janowskiego, którego koledzy z Komisji Dyscyplinarnej nie pozwolili pociągnąć do odpowiedzialności. Immunitet z założenia miał bronić sędziów w kwestii niezależności orzekania , a nie chronić przed odpowiedzialnością za oszustwa, kradzieże, czy jazdę pod wpływem alkoholu. Żałosne, że niektórzy nadal popierają bezkarność i stanie ponad prawem sędziów. Szczytno zawsze politycznie było \"czerwone\" i nie ma się czym chwalić.

Sad

Duża większość protestujących to pracownicy sądu w Szczytnie. Taki to protest walki o swoje stołki w sądzie. Śmiechu warte lewactwo. Słychać wycie znakomicie!!

Milka

Wstydzić to powinien się PIS i jego zwolennicy

Śmieszek

Jakiś przywrócony do orzekania sędzia, który pobierał jakieś pieniądze za dojazd do pracy w sądzie w Szczytnie, jest zadowolony, że stają w jego obronie.

Mirek

Skąd oni biorą tych ludzi ?

Wstyd

Masakra! Chyba same SBeki, (bolki) hahahaha DE STY LA CJA xDD hahaha

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00