Czwartek, 29 Październik, Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii -

Reklama


Pożar spowodowany niedbałością. Jest oskarżenie


Do Sądu Rejonowego w Szczytnie trafił akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Marcinowi G. Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślonego sprowadzenia pożaru. Sprawa dotyczy wielorodzinnego budynku, który spłonął 20 stycznia 2018 roku w Rańsku.O pożarze domu w Rańsku było głośno, bo życie mogły w nim stracić aż 4 osoby. Dorosłych uratował 8-letni wówczas Przemek Banul z Rańska, który jako pierwszy zauważył ogień i na ratunek wezwał innych mieszkańców Rańska.

 

Mężczyzna, którego oskarżyła prokuratura o nieumyślne sprowadzanie pożaru był kiedyś właścicielem jednego z lokali w spalonym domu. Prokuratura odtwarzając historię budynku dopatrzyła się nieprawidłowości przy remontach, które mogły doprowadzić do powstania ognia.


Reklama

 

Reklama

- O konkretnych uchybieniach nie chcę jednak mówić – usłyszeliśmy od Artura Choroszewskiego, szefa szczycieńskiej prokuratury. - Objęte są one tajemnicą postępowania. Marcin G. usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia pożaru zagrażającemu mieniu wielkich rozmiarów w zbiegu z przepisem dotyczącym spowodowania niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia.

 

Śledczy przesłuchali w tej sprawie wiele osób i odtworzyli historię prac remontowo-budowlanych. Na decyzję prokuratury miała też wpływ opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. 38-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze