Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Powiatowa zima rozstrzygnięta


 

Panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej jury uznało za najciekawsze zdjęcie i tym samym przyznało jej pierwsze miejsce w naszym konkursie pt. „Powiat szczycieński zimą”. Drugie miejsce zdobył Karol Chrzanowski za fotografię jemiołuszek, natomiast trzecie Paweł... 

Panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej jury uznało za najciekawsze zdjęcie i tym samym przyznało jej pierwsze miejsce w naszym konkursie pt. „Powiat szczycieński zimą”. Drugie miejsce zdobył Karol Chrzanowski za fotografię jemiołuszek, natomiast trzecie Paweł Kołakowski za zimowy pejzaż.

 

W konkursie, który organizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Szczytnie i portalem sprzedażowym KW.pl wzięło udział 39 osób. Zabawa polegała na uwiecznieniu na fotografii charakterystycznych miejsc z terenu naszego powiatu w zimowej scenerii i przesłaniu ich na adres redakcji. Z tego zadania nasi czytelnicy wwiązali się znakomicie. Na zdjęciach można było zobaczyć lasy, rzeki, łąki i jeziora, nie zabrakło też ludzi. Nadesłane fotografie oceniało jury w składzie: Hubert Jasionowski, Ferdynand Sosnowski i Marek Zawrotny.

Za najlepszą pracę uznano panoramę Szczytna autorstwa Anety Łańcuckiej. – Autorka wykorzystała odpowiednią porę dnia i oświetlenie, umiejętnie eksponując ratusz i sąd. Ciekawe jest również odbicie budynków na lodzie, co stworzyło odpowiedni klimat. Poza tym nie trzeba się domyślać, że zdjęcie zostało zrobione zimą. Od razu widać, że autorka przemyślała scenę – mówi Hubert Jasionowski.

Drugie miejsce jury przyznało fotografii Karola Chrzanowskiego przedstawiającej jemiołuszki, dzióbiące ze śniegu okruszki jadła. – Autorowi udało się uchwycić jemiołuszki, które można spotkać jedynie zimą, więc to już samo w sobie stanowi sukces. Poza tym doskonale wpisał się w temat konkursu, jakim było poszukiwanie zimy. Zdjęcie wyróżnia się również doskonałym kadrowaniem i ostrością. Na pochwałę zasługuje też dokarmianie zwierząt – mówi Ferdynand Sosnowski.

Trzecia nagroda przypadła Pawłowi Kołakowskiemu. – Panu Pawłowi udało się uchwycić tę typową dla naszego regionu zimę w lesie. Na śniegu nie widać śladów ludzi, czy samochodów, jest za to odpowiedni klimat i głębia obrazu – mówi Marek Zawrotny.

Internauci na swojego faworyta wybrali zdjęcie Pawła Marcinowskiego przedstawiające molo. Jego autor, jak również pozostali zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.


Natomiast wszystkim fotoamatorom przyda się kilka praktycznych rad. – Najważniejsza w fotografii jest wiedza, a tej w internecie i licznych publikacjach nie brakuje. Natomiast, jeżeli chodzi o praktykę zanim zaczniemy fotografować warto zastanowić się, co chcielibyśmy uwiecznić i w jaki sposób można to zrobić najlepiej np. ten sam pejzaż będzie wyglądał inaczej o świcie, o zmierzchu, latem i zimą. Warto w jedno miejsce chodzić wielokrotnie i sprawdzać, kiedy światło jest najlepsze. Ciekawe efekty można osiągnąć fotografując w deszczu, albo po burzy – mówią.

Paweł Salamucha

 

Nagrodzeni o swoich fotografiach:

Aneta Łańcucka

Zwycięskie zdjęcie powstało przypadkowo podczas spaceru z psami. – Zrobiłam je komórką, bo nie mam aparatu – mówi autorka.

Karol Chrzanowski: - Fotografią interesuję się od trzech lat. Fotografuję głównie zwierzęta, chociaż nie jest to proste. Najważniejsze jest maskowanie i cierpliwość, bo czasem trzeba czekać w ukryciu 2-3 godziny – mówi autor. – Jemiołuszki sfotografowałem na parkingu przed domem. Nie było to takie trudne, bo akurat te ptaki przybywają do nas z północy, gdzie zaludnienie jest mniejsze, w związku z tym nie boją się ludzi.

Paweł Marcinowski : - Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w zasadzie 2 lata temu, kiedy to za zarobione pieniądze kupiłem sobie pierwszą cyfrówkę. O tego czasu nie rozstaję się z aparatem. Fotografowanie pozwala mi inaczej spojrzeć na świat i ludzi. Obecnie zajmuję się fotografią weselną, ale wciąż chcę pogłębiać swoją wiedzę praktyczno-teoretyczną, o ile będzie to możliwe, brać udział podobnych do organizowanego w „Tygodniku” konkursach.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-04-29 12:44:27

Powiatowa kasa dla klubów i nie tylko

 • Czwartek, 2017-10-05 12:28:46

Oslo zimą „nie lata”

 • Czwartek, 2016-01-14 11:02:32

Zima niesie śmierć, czad zabija!


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54